YUNANİSTAN EGE DENİZİNDE ÇEVREMİZDEKİ TÜM ADALARA ASKERİ TESİSLER KURUYOR SİLAHLANDIRIYOR – İKTİDAR SESSİZ !!! * TÜRKİYE AFRİN’E OPERASYON YAPARKEN YUNAN ADASINDA DİKKAT ÇEKEN İNŞAAT * Bu adalar AKP iktidarı tarafında bir şekilde peşkeş çekilmiş.Bu nedenle iktidarın sesi çıkmadığı gibi, ses çıkaranları da demokratik olmayan yöntemlerle susturmaya çalışması çok anlamlı.

Naci Kaptan

Yunanlıların kayalıklara Bayrak resmederek , ayrıca direğe de Yunan bayrağı çektiği Kalalimnoz Adası Konumu itibarıyla Kardak kayalıklarının kuzey batısında 1.5 mil mesafededir. Bu ada Kardak bölgesini ve Doğu Akdeniz ülkelerine ve limanlarına giden deniz trafiğini kontrol eden bir konumdadır  . Bodrum Gümüşlük’ten 4.5 mil uzaktadır. Karasularımız olan 6 mil sınırı içindedir.

Görülen odur ki Yunanistan yeni işgallerle  adalarımızdaki askeri gücünü destekleyici ardıl destek birliklerini de kurmaktadır. AKP iktidarı Ege Denizindeki adalarımızı Yunanistan’a devretmiştir ve bu vatana ihanet suçunu oluşturur . Kısa bir süre sonra savaş gemilerimiz Ege’ye çıkamaz ve Akdeniz’e inemez duruma gelecekler . Yunan savaş gemileri bölgeden geçen ticaret gemilerini diledikleri gibi denetleme hakkına sahip olacaklardır . Bunun dışında Balıkçılarımız da avlanacak alan bulamayacaklardır. Yunanistan’a Terk edilen adaları bırakın kayalıkların dahi 6 millik sınırı vardır ve bu sınırlar altındaki deniz kaynaklarının da sahibi Yunanistan olacaktır  

***

HABEREyorum

Haberde kullanılan aşağıdaki resme bir bakın.
Adam gözüne ve kafana çakar gibi kocaman bir Yunan bayrağını dağa kazımış.Sen istediğin kadar cilve cümbüş yap o bayrak orada.Yunan askeri orada, Yunan gemileri orada.

Ve kuvvetle muhtemel yapılan tesis askeri.Deniz fenerini andıran bir yapı.Belki de bir ileri gözlem noktası.Ya da hava ve deniz sahasını çok yakından izlemek için deniz ve hava radarı için istasyon.Belli olmaz belki de burnumuzun dibine hava savunma füzesi koyacak?

Ancak, kesin olan ihtilaflı adalar, muhalefet ve ulusalcı cevrelerin bu adalar bizimdir, hatta milli haritalarımızda dahi yer almaktadır, Muğla ilimize bağlıdır dedikleri bu adalar AKP iktidarları tarafında bir şekilde peşkeş çekilmiş.Bu nedenle iktidarın sesi çıkmadığı gibi, ses çıkaranları da demokratik olmayan yöntemlerle susturmaya çalışması çok anlamlı.

Oraj POYRAZ
oraj_poyraz@alpinaasia.com

02 Ocak 2018

TÜRKİYE AFRİN’E OPERASYON YAPARKEN
YUNAN ADASINDA DİKKAT ÇEKEN İNŞAAT

Türkiye’nin hava ve kara harekatıyla Afrin’e operasyon düzenlediği saatlerde Yunanistan Kalalimnos Adası’nda inşaat çalışması yapılması dikkat çekti.

Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları’na balıkçıları ve sahil güvenlik botlarını sık sık göndererek gerginliğe neden olan Yunanistan’ın Kalalimnos Adası’nda bugün görülen hareketlilik dikkat çekti. Kardak’a yarım mil uzaklıktaki Kalalimnos Adası’na Leros ve İstanköy (Kos) Adası’ndan bu sabah roro gemisi ile kamyonlar getirildi.

Kamyonların kasasındaki inşaat malzemeleri adadaki askerler tarafından indirilerek inşaat çalışmalarına başlandı. Adaya 50 kadar asker de getirildi. Adanın Kardak tarafına bakan yönündeki gözetleme kulesinin hemen yanında yapılan inşaat çalışması DHA tarafından görüntülendi.

Adadaki inşaat çalışmasının ne amaçla yapıldığı merak konusu olurken Leros Adası’ndan gelen Yunan savaş gemisinin Kalalimnos Adası önlerinde güvenlik önlemi alması dikkat çekti. Zaman zaman Kardak’a yaklaşmak isteyen Yunan savaş gemisine Türk Sahil Güvenlik botları engel oldu. Kardak’a yaklaşık 1 mil mesafade devriye gezen 313 no’lu Türk Sahil Güvenlik botu Kalalimnos Adası’ndaki gelişmeleri bulunduğu yerden izledi.

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla) (DHA)

http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/yunanistandan-kalalimnos-adasinda-askeri-yapi-insaati-2184253/
This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, Gundem, Haber. Bookmark the permalink.

One Response to YUNANİSTAN EGE DENİZİNDE ÇEVREMİZDEKİ TÜM ADALARA ASKERİ TESİSLER KURUYOR SİLAHLANDIRIYOR – İKTİDAR SESSİZ !!! * TÜRKİYE AFRİN’E OPERASYON YAPARKEN YUNAN ADASINDA DİKKAT ÇEKEN İNŞAAT * Bu adalar AKP iktidarı tarafında bir şekilde peşkeş çekilmiş.Bu nedenle iktidarın sesi çıkmadığı gibi, ses çıkaranları da demokratik olmayan yöntemlerle susturmaya çalışması çok anlamlı.

  1. Pingback: Bu Kaçak Saraylı Hafız ve AKP’giller’inin Türkiye’ye yaptığı kötülükler ve ihanetler saymakla bitmez. | HKP | Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *