Allah ile aldatmaktan sonra sıra Atatürk`le aldatmaya mı geldi?

Prof. Dr. Hakkı Keskin 11.11.2017

Allah ile aldatmaktan sonra
sıra Atatürk`le aldatmaya mı geldi?

Kuvayi Milliye hareketinde önemli yeri olan Burhaniye`de, 2014 de 29 Ekim Ulusal Bayramımızı, Atatürk heykeline bir çelenk koyarak kısa bir konuşmayla kutladık. Çelenki koyan CHP ilçe başkanı gözümüzün önünde polis tarafından karakola çağrılarak, yasak uygulaması nedeniyle sorgulandı.

Bursa Valilik binası girişindeki T.C. harfleri kaldırıldı. Valiliğe giderek, bu harfleri kaldırdığınıza göre, bana hangi ülkenin valiliği olduğunuzu söyler misiniz diye serzenişte bulundum. Bunun tamirat nedeniyle yapıldığını, harflerin tekrar yerine konacağını söylediler. Ne var ki „Bursa Valiliği“ yazısı yerinde durduğuna göre, yapılan açıklama yalandı. Anlaşılan büyük tepkiler sonucu bir süre sonra harfler yeniden yerine takıldı.

Tarafsız yayın yapması gereken TRT, AKP`nin yayın organı durumuna getirildi. Atatürk`e tamamen yanlış iddialar ileri sürülerek ağır saldırılar yapıldı. Bu yayınların yıllarca sürdürülmesi, hükümet politikasının onayıyla oluyordu.

Türkiye`nin günümüzdeki değerli araştırmacı, en çok okunan yazarı ve gazetecisi Yılmaz Özdil`in 11.11.2017 tarihli „Görürseniz Şaşmayın… Kalpak da takar bunlar“ yazısını, lütfen özenle okuyalım ve çevremize yayalım. Ben tanığı olduğum üç gözlemimle, Özdil`in sıraladığı bir dizi örneğin altını çizmek istedim. Özdil`in bilgi dolu yazılarının hergün okunmasını öneririm!

Düne kadar ağzına Atatürk kelimesini almayan AKP başkanı sayın Erdoğan`ın bu yeni yaklaşımı, 2019 seçimlerine endeksli olarak yapılmaktadır. Keşke bu kounuda samimi olunsa. Ben buna inanmıyorum. Anlaşılan Allah ile aldatmaktan sonra, sıra Atatürk`le aldatmaya geldi.

This entry was posted in ATATURK, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *