Sözde din adamı imam camide siyasete soyundu , AKP’nin propagandasını yaparak tek adam diktasına HAYIR oyu verecek olanlara hakaret etti. *** Böylesi sözde imamlar İslam dinine en büyük kötülüğü yapanlardır. * Toplumu camide ibadet yapmaktan soğutuyorlar *** Ümraniye Modoko Camisi’nde imam Hüseyin Güleç ‘evet’ propagandası yaptı, cemaat isyan etti

cumhuriyet.com.tr
2017-02-06

Ümraniye Modoko Camisi’nde imam Hüseyin Güleç
‘evet’ propagandası yaptı, cemaat isyan etti

Tarihinin en kritik günlerinden geçen Türkiye, adım adım referandum sandığına doğru gidiyor. ‘Hayır’ oyu kullanacak olanlar hedef alınıyor, sokaklarda ‘hayır’ bildirileri dağıtanlar gözaltına alınıyor, ‘evet’ propagandası ise camilere girdi.

‘Evet’ propagandası camilere kadar girdi… Ümraniye Modoko Camii İmamı Hüseyin Güleç , 3 Şubat 2017 tarihinde Ümraniye İmes Sanayi Camii ‘nde verdiği cuma vaazında ‘başkanlık sistemine hayır’ diyenleri gafillikle suçladı, AKP’nin icraatlarını sayarak ‘evet’ propagandası yaptı.Odatv’de yer alan ses kaydına göre, imam Hüseyin Güleç vaazında “Kötüye gidiyor işler diye esnafın moralini bozmaya çalışıyorlar. İşler kötüye gitmiyor, iyiye gidiyor, kötüye gidiyor diyenler kötüye gidiyor diyenlere bakacaksınız” ifadelerini kullanarak, ekonominin kötüye gittiğini söyleyenleri hedef aldı.

“GÖZLERİNİZ DİZLERİNİZE AKSIN…”

AKP döneminde açılan köprü ve otoyolların isimlerini sayan İmam Güleç “Bugünkü hayırcılar, kimdir bunlar? Dünyanın en büyük havalimanını istemeyenler. Yavuz Selim Sultan Köprüsü’nü hazmedemeyenler. Gözünüze dizinize dursun dedi ya Başbakan durmasın gözleriniz dizlerinize aksın aksın. Utanmadan gezsin onlar. İşte bunlara karşı çıkanlar Marmaray, Avrasya ve Esenler istemeyen hayırcılar bunlar işte hayırcılar” ifadelerini kullandı.

CEMAAT İSYAN ETTİ, İMAM YARDIM İSTEDİ

Yayınlanan ses kaydında cuma namazı için camiye gelen halk, imama isyan ediyor. Ses kaydında “Burası cami, dua etmeye geldik. Hayır diyenleri hain ilan ediyorsun” itirazları üzerine cami imamının konuyu değiştirerek yapılacak 54 cami için yardım parası talep ettiği duyuluyor.

TEPKİ ÇEKEN OLAY NUMAN KURTULMUŞ’A SORULDU

Camideki “evet” propagandası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’a da soruldu. Kurtulmuş, bir gazetecinin “Başbakan Yıldırım’ın PKK ile FETÖ’cülerin ‘Hayır’ dediğini söylemesi ve bir cami imamının camide ‘evet’ propagandası yapması ile ilgili sorusunu geçiştirerek “Türkiye bir Libya, Irak, Suriye olmadıysa sebebi sandığın ortada olmasıdır. Türk halkı darbecileri bile sandıkla indirebilmiştir. Kimisi evet diyecek, kimisi hayır diyecek. Bu bir parti seçimi değildir, burada farklı partiler evet etrafında kanaat belirtiyor. Hayırda da aynı şekilde. Kimse demokratik bir yarış olacaktır, millet ne derse başımızın gözümüzün üzerinedir. Pozitif bir kampanya
yürütüyoruz” dedi.

© 2017 www.yaynet.com.tr

This entry was posted in ANAYASA, DİN-İNANÇ, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *