TÜRKİYE DÜNYADA BİLİMİN NERESİNDE ? Bilimsel araştırmalar yerine skandallarla gündeme gelen TÜBİTAK’ın proje çağrısında belirtilen kriterler pes dedirtti. Proje için konaklanacak mekanların kıble yönünün belirtilmesi ve seccade bulunması şartı getirildi.

 TÜBİTAK’tan seccade şartı

Bilimsel araştırmalar yerine skandallarla gündeme gelen TÜBİTAK’ın proje çağrısında belirtilen kriterler pes dedirtti. Proje için konaklanacak mekanların kıble yönünün belirtilmesi ve seccade bulunması şartı getirildi.

BirGün’den Uğur Şahin’in haberine göre; TÜBİTAK’ın (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) proje çağrısında, odalardaki kıble yönünün belirlenmesi, yemek yenilen mekânların alkolsüz olması ve odalarda seccade bulundurulması zorunluluğu getirildi.

KRİTERLER İLGİNÇ!
TÜBİTAK’ın belirlediği şartların ise bilimsellikle ilgisinin bulunmadığı görülüyor: “Konaklama yapılacak mekânların eğitim yapmaya müsait, odalarında kıble yönü ve seccade olan mekânlar olması; konaklanan mekân dışında yemek yenilecekse yemek yenilen yerin alkol alınmayan yerler olması; mekânların kanunlara uygun olması, her türlü ruhsatlarının olması gerekmektedir. Yürütücü istenildiğinde bu belgeleri sunabilmelidir.”

FİNALE BU PROJELER KALMIŞTI!
– TÜBİTAK tarafından düzenlenen 47’nci Ortaöğretim Proje Yarışması’nda finalde yarışan projelerden bazıları şöyleydi:
– Cuma namazının sosyalleşmeye ve toplumsallaşmaya etkisi-Şarkikaraağaç ilçesi örneği
– Tebessüm ve selamın temiz dünyalara etkisinin araştırılması
– EKG önlüğü ile mahremiyeti korumak
– Milli karakterlerin çocuk ve gençlerin oyun ve kırtasiye objelerine yerleştirilmesi ile rol model alınmasını sağlamak

Odatv.com

This entry was posted in ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *