İSLAMİ DİKTAYA ÇEYREK KALA *** Türkiye siyasal İslam diktatörlüğü anayasa teklifi islam-turk-diktatorlugunde-yeni-celiskiler

www.turkishnews.com
10 aralık 2016

Türkiye siyasal İslam diktatörlüğü anayasa teklifi
islam-turk-diktatorlugunde-yeni-celiskiler

anayasa değişikliği teklifi
Türkiye siyasal İslam diktatörlüğü’nün temellerini atacak teklif. bu teklife göre yeni sistem 2019’da başlayacak ve cumhurbaşkanı 5+5 yıl olmak üzere 2 kez seçilebilecek. neticede 2029’a kadar bu toplum yapısının haliyle iktidarın değişmeyeceğini söyleyebiliriz. (edit: metinden anlıyoruz ki 2.dönemde meclis seçim kararı alırsa cumhurbaşkanı 3.kez seçime katılabiliyor, yani 2029’dan da öteye taşınan bir iktidar hedeflenmiş, pes doğrusu)

akp’nin 2002 yılında iktidara geldiği düşünüldüğünde akp’nin daha doğrusu rte’nin iktidar döneminin 14 yıllık ilk yarısını bugün itibarıyla noktalayıp ikinci yarıya yani en az 2029’a kadar sürecek 13 yıllık siyasal İslam diktatörlüğü dönemine geçiş yaptığını görüyoruz.

peki siyasal İslam diktatörlüğü döneminde neler yaşanacak? fazla uzatmaya gerek yok. bu dönemde içimiz kan ağlayarak Türkiyenin tarihin tozlu sayfalarına karışacağına şahitlik edeceğiz. cahil bir toplum; Osmanlıcılık sevdasına kapılmış, Osmanlı’nın çöküş sebeplerini 2016 yılında dahi idrak edememiş siyasal İslamcı bir diktatörlük ve kaçınılmaz son!

Dağı taşı imam hatip yapana kadar durmayacak, ahlak polisleriyle sokaklarda faşizm saçacak, akıl ve bilimden fersah fersah uzak siyasal İslamcı bir diktatörlüğün Türkiye’yi idare edebileceğini sanıyorsa hala birileri tarihe not düşmek adına onları uyarıyorum:

Bu gemi batacak. Bu gemiyle birlikte içindekiler yani bizler de batacağız. Size söyleyebileceğim tek şey o mutlak son geldiğinde lütfen hatalıydık demeyiniz, lütfen af dile-meyiniz, lütfen helallik istemeyiniz!

Hakkımı helal etmedim, etmiyorum, etmeyeceğim!

10.12.2016
fauna

This entry was posted in ANAYASA, FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *