CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’a YARANMAK İÇİN ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİ TAHKİR EDEREK ÜNİVERSİTEDEN ÇIKARTAN , ÖZGÜRLÜĞÜN SİLİNDİĞİ BİLGİ ÜNİVERSİTESİNDE KAZAN KAYNIYOR * Prof. Christoph Neumann istifa etti: ” Bilgi’yi üniversite olmaktan çıkardınız, Bilgi Üniversitesi artık yoktur”

19 Haziran 2016 Pazar
PolitikYol

Prof. Christoph Neumann istifa etti:
Bilgi’yi üniversite olmaktan çıkardınız,
Bilgi Üniversitesi artık yoktur

Bilgi Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Christoph Neumann, Prof. Zeynep Sayın’ın derste gizlice yapılan bir ses kaydında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği gerekçesiyle işine son verilmesine tepki göstererek istifa etti.

T24’ün haberine göre, Üniversite rektörü Mehmet Durman’a yazdığı istifa mektubunda “Hürriyetlerin var olmadığı bir yer üniversite olarak nitelendirilemez” diyen Neumann, “Zeynep Hanım’a reva görülen muamele, siyasi takibattan başka bir şey değildir. Bir bilim insanından ilgili kişi diye söz etmenin Türkçe’de cari olan teamüllere tam bir edepsizlik teşkil ettiği ayriyeten ifade edeyim. Bilgi’yi üniversite olmaktan çıkardınız. Bilgi Üniversitesi artık yoktur” ifadelerini kullandı.

Profesör Neumann istifa mektubunda “Zeynep Hanım’ı derslerde ifade ettiği görüşlerinden dolayı sorgusuz sualsiz Bilgi’den tardetmek akademik hürriyetlerin varlığıyla bağdaşmıyor.” dedi.

Neumann açıklamasına “Adı geçen hürriyetlerin olmadığı bir yer, üniversite olarak değerlendirilemez. Başında bulunduğunuz müesseseye münasip bir isim bulmak elbette ki size düşer, ancak Bilgi’yi üniversite olmaktan çıkardınız. Bu anlamda Bilgi Üniversitesi artık yoktur.” şeklinde devam etti.

This entry was posted in EĞİTİM, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *