ENSAR VAKFI – KAİMDER – VAKIFTA 45 ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR * Ensar Vakfı’nın açtığı KAİMDER, ‘tanımıyoruz’ dediği istismarcıyı sahneye çıkartmış

cumhuriyet.com.tr
19 Mart 2016 Cumartesi

Bağlantılı yazılar

Ensar Vakfı’nın açtığı KAİMDER,
‘tanımıyoruz’ dediği istismarcıyı sahneye çıkartmış

Karaman’da Ensar Vakfı’nın açılışını yaptığı KAİMDER yurdunda kalan 45 öğrencinin cinsel istismara uğramasının ardından açıklama yapan KAİMDER, çocuk istismarcısı öğretmenin kendileriyle bir ilgisi bulunmadığını iddia etmişti.

Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerdeki 45 öğrencinin rehber öğretmeni Muharrem B. tarafından cinsel istismara uğramasının ardından açıklama yapan KAİMDER, Muharrem B’yle bir ilgilerinin olmadığını iddia etmişti. Ancak ortaya çıkan bir fotoğraf, dernek ve öğretmen arasındaki yakın ilişkiyi çok net şekilde ortaya koydu.

Gazeteport’ta yer alan habere göre, KAİMDER’in açıklamalarının ardından vakfın ilgisi olmadığını iddia ettiği öğretmen Muharrem B.’nin bir etkilinlikte öğrencilerle birlikte sahnede yer aldığı görüldü.

KAİMDER’in olay ortaya çıktıktan sonraki açıklaması şöyle;

” Olayın Faili ile Hiçbir İlgimiz Yok”

“Öncelikle bilinmelidir ki olayın faili olarak zikredilen kişinin derneğimizle ve İmam Hatip camiasıyla üyelik dahil hiçbir irtibatı bulunmamaktadır.Olayın basında ve sosyal medyada yer bulmasıyla suç isnat edilen kişi üzerinden ve birtakım gerçek dışı ifadelerle konunun milli ve manevi değerleri önemseyen kurumları karalama kampanyasına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz. Derneğimiz suçun bir parçasıymış gibi gösterilmek suretiyle, dernek faaliyetlerinin önüne set çekilmek istenilmekte, iftiraya maruz bırakılmaktadır. Tekrar belirtiyoruz ki ismi geçen şahsın derneğimizle fiili veya hukuki hiçbir bağı yoktur. Mahkemesi devam eden ve olayda adı geçen şahsın suçunun sübutu halinde idam dahil en ağır ceza ile cezalandırılması talebimiz, temennimiz ve duamızdır. Son olarak söz konusu şahıs ve olayla, derneğimizi ilişkilendirmeye çalışan kişi ve kurumlarla ilgili de suç duyurusunda bulunduğumuzu, olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ederiz.’’

[Haber görseli]

Şimdi 24 Mart 2014 tarihine gidelim. Karaman yerel haber sitesinde bir haber. Haber’de deniliyor ki;

“Kısa adı KAİMDER olan Karaman İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğinin Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlediği ‘Bensiz Olmaz Çanakkale Gösterisi’ katılım ve ilgi yüksek oldu.

KAİMDER’in yurdunda kalan Karaman İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerin faaliyetlerini içeren slayt gösterimine geçildi. Ardından öğrenciler tarafından düzenlenen programa geçildi. Gerek öğrencilerin okudukları şiirler, oynadıkları piyesler, gerekse öğrencilerin geceye uygun kıyafetleri ve araç gereçleri göz doldurdu.

Gece sonunda öğrencilerin rehber Öğretmenleri Muharrem B. ve öğrenciler bolca alkış aldı.”

[Haber görseli]

Haberde en dikkat çekici olan bölüm ” KAİMDER yurdunda kalan” cümlesi ve halen tutuklu olan zanlı Muharrem B.’nin(Muammer B) sahnede olması.

Bu haber Kaimder’in bütün açıklamalarını çürütüyor.

KAİMDER ve ENSAR Vakfı’nın Nasıl Bir Bağı Var

Karaman’da Kaimder ve Ensar Vakfı kardeş yapılanma. Çocukların istismara uğradığı ev/yurt Ensar ve Kaimder’e bağlı.

[Haber görseli]

Bir çok etkinlik birlikte yapılıyor, organize ediliyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonlarında da bu iki kurum birlikte yer alıyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/501067/Ensar_Vakfi_nin_actigi_KAiMDER___tanimiyoruz__dedigi_istismarciyi_sahneye_cikartmis.html

This entry was posted in YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *