ZALİM DURDURULMALI * Adamın alnında “zalim” diye damga olmadığına göre, zalim olup olmadığını nasıl anlayacağız? Tabii ki davranışlarına bakarak! Kavun olsa elleyip-koklayıp ne mal olduğunu anlarız ama! Kişi acımasız, kıyıcı, can almaktan, insanlara maddi-manevi işkence yapmaktan, dini kullanarak hırsızlık yapmaktan, suçsuz-günahsız insanları zindanlara attırmaktan, insanların mallarına-mülklerine haksız olarak el koymaktan utanmıyor, aksine zevk alıyorsa o kişi zalimdir…

31 Ekim 2015
Rifat Serdaroğlu

ZALİM DURDURULMALI

Adamın alnında “zalim” diye damga olmadığına göre, zalim olup olmadığını nasıl anlayacağız? Tabii ki davranışlarına bakarak! Kavun olsa elleyip-koklayıp ne mal olduğunu anlarız ama!

Kişi acımasız, kıyıcı, can almaktan, insanlara maddi-manevi işkence yapmaktan, dini kullanarak hırsızlık yapmaktan, suçsuz-günahsız insanları zindanlara attırmaktan, insanların mallarına-mülklerine haksız olarak el koymaktan utanmıyor, aksine zevk alıyorsa o kişi zalimdir…

Zalim mutlaka durdurulmalıdır. Durdurulmadığı takdirde her geçen gün daha da zalimleşecek, hem topluma, hem kendi çevresine daha fazla zarar verecektir.Zalim hangi yolla gelip egemen olduysa, aynı şekilde bertaraf edilmelidir.Zorla geldilerse zorla, demokrasinin hoşgörüsünden yararlanıp, demokratik yolla geldilerse, demokratik yöntemlerle gönderilmelidir.

İşte bu sebepten demokrasi, cesur ve dürüst insanların rejimidir.
Demokratik rejime sahip olduktan sonra da üzerine titremeli ve korunmalıdır.

Demokrasinin evrensel şartları vardır.Kimse size “alın işte bunun adı demokrasidir” diyemez, diyememelidir.Eğer biri böyle derse ve siz de buna uyarsanız, zalimlerin Tunus-Libya-Mısır-Irak’a getirdikleri, şimdi de Suriye’ye getirmek istedikleri gibi bir demokrasiniz olur.Avrupa yollarında bir yudum özgürlük için, ölümü bile göze alan zavallıların durumuna düşersiniz.

Yarın Türkiye ve Türk Milleti olarak, tarihimizin en önemli sınavlarından birini vereceğiz.Ya gerçek demokrasiye geçme fırsatını yakalayacağız, ya da sonu tek adam diktasına gidecek bu yarım yamalak demokrasi ucubesiyle yola devam edeceğiz.Bu sınavda herkes kendisinin, ailesinin, çocuklarının geleceğini kendisi belirleyecek.

Değerli Okurlar;
Yıllardır Badem takımının gerçek yüzünü Türk Milletine anlatmaya-göstermeye çalıştım. Umarım, faydalı olmuşumdur.Esasında yapacağımız iş çok kolaydır. Yarın sandığa gitmek, çevremizdeki eş-dost-tanıdıklarımızı- komşularımızı sandığa götürmek- oy kullanmak-oy kullandırmak ve sandığa sahip çıkmak en önemli işimiz olmalıdır.

Bu vatandaşlık görevini dahi yapmaktan çekinen insanın, yarınlarda söyleyecek sözü olmayacaktır! Ülke sizin, nasıl bir rejimde yaşamak isteme tercihi sizin. Daha ne diyeyim ki…

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *