ÖZÜR DEĞİL SUÇ İTİRAFI * Tony, İngiltere halkından özür diledi! Hem Iraklılar da kim? Onlar insan bile değil! Onlar hiç hak etmedikleri bir zenginliğin, petrolün üstünde tesadüfen oturan yaratıklardır! O zenginlik bizim olmalı! Bizler o petrole tamamen sahip oluncaya kadar, o bölgeye barış ve demokrasi (!) getirmeye devam edeceğiz,

Rifat Serdaroğlu
30 Ekim 2015

ÖZÜR DEĞİL SUÇ İTİRAFI

İngiltere eski Başbakan’ı Tony Blair, 2003 yılında Amerika öncülüğündeki Irak İşgalinde yapılan hatalardan dolayı özür diledi!

-Tony, Irak’ta öldürülen 1,5 milyon Müslümandan, Amerikan-İngiliz Askerleri tarafından tecavüze uğrayan on binlerce Müslüman Kadından, öldürülen on binlerce çocuktan, evinden yurdundan sürülüp, açlığa yokluğa mahkûm edilen 2 milyon insandan mı özür diledi?

Ne alakası var? Tony, İngiltere halkından özür diledi!
Hem Iraklılar da kim? Onlar insan bile değil! Onlar hiç hak etmedikleri bir zenginliğin, petrolün üstünde tesadüfen oturan yaratıklardır! O zenginlik bizim olmalı! Bizler o petrole tamamen sahip oluncaya kadar, o bölgeye barış ve demokrasi (!) getirmeye devam edeceğiz, Bu bizim insanlık görevimizdir…

İşte bu bakış, Emperyalist ülkelerin ve vahşi kapitalizmi savunan dünya eşkıyalarının görüşüdür! Dünya onlarındır, dünyanın jandarması onlardır. “Demokrasi getirmek” bahanesiyle, istedikleri ülkeyi işgal etmek, ülkelerin rejimlerini değiştirmek, zenginlikleri çalmak, binlerce yıllık kültür birikimlerini- kitaplarını- yerli tohumlarını zorla almak onlar için haktır!

Bu hafta, Amerikalı Dış Politika Uzmanı William Blum ’un, “Emperyalizmin En Ölümcül Silahı- Demokrasi Yalanı” isimli kitabını okuyorum. Blum kendi ülkesi için şunları belgeleriyle iddia ediyor;

-ABD, Demokratik yolla işbaşına gelen 50’ den fazla yabancı ülke hükümetlerini devirmeye çalışmıştır.

-En az 30 ülkede demokratik seçimlere büyük çapta müdahale etmiştir.

-En az, 50’den fazla yabancı lideri öldürtmeye çalışmıştır. Sadece Castro’ya 64 suikast düzenlemiştir.

-30’dan fazla ülke halkının üstüne bomba yağdırmıştır.

-20 ülkede halkçı ya da ulusalcı hareketleri bastırmaya çalışmıştır.

Amerikan yönetimlerinin ve Amerikan derin devletinin dünyaya bakışı budur. Amerikan Halkının büyük bir çoğunluğu bu olayların farkında bile değildir.

Türkiye’yi 13 yıldır tek başına yöneten Erdoğan, işte böyle bir ülkenin kurguladığı Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanı oldu! Erdoğan, Irak’ta Müslümanları katleden, Müslüman Kadınlara tecavüz eden, çocukları öldüren, Camileri yıkan, Kur’an-ı Kerimleri nişangâh tahtası gibi kullanan Amerikan Askerleri için şöyle dua etti;

“Amerikan Askerleri; Cesur erkek ve kadınların en az kayıpla eve dönmeleri için, size umutla dua ediyorum…”

Değerli Okurlar;
Tony Blair’ in konuşması bir “Özür” değildir. Bu konuşma bir “Suç İtirafıdır!” İnsanlığa, yaşam hakkına, namusa, ahlaka karşı işlenmiş suçların sorumlularından birinin itirafıdır. Irak’taki katliamların-tecavüzlerin-hırsızlıkların birinci derecede sorumlusu Bush adlı ABD Başkanıdır.

Arap Baharı ismiyle, tüm bölgedeki ölümlerden karışıklıklardan sorumlu üçüncü kişi ise, bu projenin eşbaşkanı Erdoğan’dır.NATO güçlerinin Libya’ya saldırmasını Erdoğan sağladı.Bölgedeki aşiret ve mezheplere bavullar içinde dolarları Erdoğan gönderdi.Afrika’ya THY uçaklarıyla silahları kim gönderdi?

MİT Tırlarıyla, dinci örgütlere silah gönderme emrini kim verdi?

Allah huzurunda ve insanlık vicdanında bu kişiler suçludurlar.Tony sözüm ona özür diledi! Sizce Bush ve eşbaşkanı Erdoğan tüm insanlıktan özür dilerler mi?

Eyy vicdan, eyy ahlâk, eyy insanlık neredesiniz? Sizleri de mi korkuttular?

Not: Trabzon’da yaşanan eşkıyalık ve TC Devletine başkaldırıyı Türk Milleti gördü. Cumhur’un Başı, Rize’de miting yaptırdığı eşkıyadan sonra, bu zavallı ile olan dostluğunu, onu gece üçte arayarak gösterdi.Trabzon’da TC Devletinin temsilcisi Vali ve Emniyet Müdürü; Sizler hangi yüzle,hala o koltuklarda oturuyorsunuz? Yoksa bu eşkıya sizlere de evinizden dışarı çıkma yasağı mı koydu? Binmeyin devletin arabalarına, oturmayın o koltuklara,çok iğrençsiniz, çok iğrenç. Yazıklar olsun…

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/10/30/ozur-degil-suc-itirafi/

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, DÜNYA ÜLKELERİ, FAŞİZM, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *