RUSYA AĞIR SİLAHLARINI GÜNEY SINIRIMIZA KONUŞLANDIRDI *** S-400 füzeler ve ağır kruvazör Suriye’de

Lazkiye’ye yerleştirilen S 400 füzelerin menzili tam 400 kilometre.

Yeniçağ
28.11.2015

S-400’ler ve kruvazör yerleşti

Rusya’nın, Suriye sınırında bir Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından bölgeye gönderme kararı aldığı S-400 füze sistemi Hmeimim askeri üssüne konuşlandırıldı. Savunma Bakanlığı, Moskva kruvazörünün de Lazkiye kıyılarına ulaştığını açıkladı.

Rusya’nın Suriye sınırında bir Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından bölgeye gönderme kararı aldığı S-400 füze sistemi ile Moskva kruvazörü Suriye’ye ulaştı. Rusya Savunma Bakanlığı, S-400 füze savunma sisteminin Hmeimim askeri üssüne ulaştığını ve konuşlandırıldığını duyurdu. Bakanlık ayrıca Moskva füze kruvazörünün de Lazkiye kıyılarına ulaştığını açıkladı.

Uçağın düşürülmesinin ardından Savunma Bakanlığı, uzun ve orta menzilli füzelerle havadaki tüm hedefleri 400 kilometreye kadar vurma kapasitesine sahip hava savunma sistemi olan S-400 sisteminin Suriye’ye yerleştirilmesini önermişti. Rusya lideri Vladimir Putin de bu teklifi kabul etmişti. NATO ve ABD tarafından ise S-400 sisteminin Suriye’ye yerleştirilmesinin terörle mücadelede fayda getirmeyeceğine dair açıklamalar gelmişti. Putin ise uçaklarının vurulmasının ardından füze sistemini bölgeye göndermek zorunda kaldıklarını söylemişti. Putin buna gerekçe olarak da “Müttefik olarak düşündüğümüz bir ülkeden böyle bir darbe beklemiyorduk” ifadelerini kullanmıştı.

S-400 füzeleri, orta menzilli hava savunma sistemi S-300’den geliştirilmiş yeni nesil kısa-orta-uzun menzilli hava savunma füze sistemi olarak biliniyor. Ayrıca S-400’de kullanılan radarlar hafif radar izine sahip olan ve hayalet uçak tabir edilen hedefleri takip edebilme yeteneğine sahip. S-400 füzeleri 400 km mesafedeki hedefleri, yarı aktif-aktif güdüm sistemini kullanarak vurabiliyor. S-400, Patriot ve S-300 füze sistemlerinin iki katı menzile sahip.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/s-400ler-ve-kruvazor-yerlesti-126124h.htm

This entry was posted in EMPERYALİZM, FAŞİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem, RADİKAL İSLAM, TERÖR, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *