NALINCI KESERİ *** Sabah’a el konuldu. atv’ye el konuldu. Takvim’e el konuldu. Önce damadın şirketine, sonra yandaş müteahhide verildi. Star tv’ye el konuldu. Star gazetesine el konuldu. Televizyon, akp şakşakçısı Ferit Şahenk’e verildi, gazete ise, Tayyip Erdoğan’a aşık oldum, iki erkek arasında böyle ilahi aşk olabiliyor diyen Ethem Sancak’a verildi.

Sözcü
Yılmaz Özdil
Kasım 21, 2015

NALINCI KESERİ

Yüksek Seçim Kurulu, seçim yasaklarına uymadığı için yandaş ahaber’e ceza verdi. Tayyip Erdoğan isyan etti. “Özel sektörün yazılı ve görsel yayın gruplarına müdahale edilemez, düpedüz sansürdür, fikir ve düşünce özgürlüğü noktasında talihsiz adımlardır” dedi.

Sabah’a el konuldu.
atv’ye el konuldu.
Takvim’e el konuldu.
Önce damadın şirketine,
sonra yandaş müteahhide verildi.
Star tv’ye el konuldu.
Star gazetesine el konuldu.

Televizyon, akp şakşakçısı Ferit Şahenk’e verildi, gazete ise, Tayyip Erdoğan’a aşık oldum, iki erkek arasında böyle ilahi aşk olabiliyor diyen Ethem Sancak’a verildi.

Show tv’ye el konuldu.
Skytürk’e el konuldu.

Biri, Alo Fatih’e verildi, öbürü, anam babam çocuklarım eşim Tayyip Erdoğan’a feda olsun diyen Ethem Sancak’a verildi.

Akşam’a el konuldu.
Güneş’e el konuldu.

Tayyip Erdoğan Allah’ın 300 yılda bir nasip ettiği liderdir diyen Ethem Sancak’a verildi.Doğan Yayın Grubu’na dünya basın tarihinde görülmemiş ebatta vergi cezası kesildi, Hürriyet basıldı, camı çerçevesi indirildi.

Milliyet sattırıldı.
Vatan sattırıldı.
Telefonda hüngür hüngür ağlayan Erdoğan Demirören’e verildi.
Digitürk’e el konuldu.
Katarlılara verildi.
Cine5’e el konuldu.
El Cezire’ye verildi.
Kanaltürk’e el konuldu.
Bugün’e el konuldu.

Cumhuriyet gazetesinin başyazarı, yazarları ve Ankara temsilcisi tutuklandı. Kanal B’nin sahibi tutuklandı. Odatv’nin sahibi ve çalışanları tutuklandı. Yurt gazetesinin genel yayın yönetmeni tutuklandı. Aydınlık gazetesinin başyazarı, yazarları ve genel yayın yönetmeni tutuklandı. Ulusal Kanal’ın genel yayın yönetmeni tutuklandı. Avrasya tv’nin sahibi tutuklandı. Samanyolu televizyonunun yayın grubu başkanı tutuklandı.Samanyolu televizyonu, Mehtap tv, Ebru tv’nin de aralarında bulunduğu 13 kanal, Türksat uydusundan çıkarıldı, yayınları kesildi.

Yüksek Seçim Kurulu, seçim yasaklarına uymadığı için yandaş ahaber’e ceza verdi. Tayyip Erdoğan isyan etti. “Özel sektörün yazılı ve görsel yayın gruplarına müdahale edilemez, düpedüz sansürdür, fikir ve düşünce özgürlüğü noktasında talihsiz adımlardır” dedi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/nalinci-keseri-991386/

This entry was posted in FAŞİZM, MEDYA, Yılmaz Özdil. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *