Bir insan ve cumhurbaşkanı için üzücüdür * Erdoğan’a Lüksemburg’da konuşma için salon verilmedi ve Strasbourg’da Erdoğan protestosu: Hoşgelmedin!

CHA / AFP
05 Ekim 2015 Pazartesi
Cumhuriyet

Strasbourg’da Erdoğan protestosu: Hoşgelmedin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Teröre karşı tek ses’ adlı mitingde konuştuğu Strasbourg’da FUAF Alevi Birlikleri Federasyonu ‘Hoşgelmedin Erdoğan’ protestosu düzenledi.

Strasbourg’un merkezi Place Kleber’i dolduran 57 dernek mensubu, 3 saat boyunca protesto gösterisinde bulundu. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyon Başkanı Hüseyin Mat ve Fransa Alevi Birlikleri Federasyon Başkanı Erdal Kılıçkaya da gösteride birer konuşma yaptı.

Gösteriye katılanlar, ‘Erdoğan istifa’, ‘Dikkat edin hırsız geldi’ gibi yazılı dövizler taşıdı.

HÜSEYİN MAT: TAYYİP AVRUPA’YI DA KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyon Başkanı Hüseyin Mat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gizli ödenekler ile Avrupa’ya gelip propaganda yapmakla suçladı. Mat, “Bu yezit, sadece doğu bölgesini ve sadece Ortadoğu’yu karıştırmakla yetinmedi, yine bu yezit Tayyip, Avrupa’yı da karıştırmaya çalışıyor.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Adolf Hitlere benzeten Mat, şöyle devam etti: “Aynen şu Avrupa topraklarını, o alçak Adolf Hitler gibi, seni de tarihin karanlık çöplüğüne atana kadar inançla mücadelemizi sürdüreceğiz; bunu böyle bil.”

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *