RADİKAL İSLAMİ TERÖR * IŞİD *** IŞİD’E SİLAH DESTEĞİ DEVAM EDİYOR * IŞİD’e taşınan silah malzemeleri Akçakale Sınır Kapısı’nda görüntülendi

01.09.2015
Güngör ERGÜN
Bugün

IŞİD’e taşınan silah malzemeleri Akçakale Sınır Kapısı’nda görüntülendi

Suriye sınırındaki Akçakale Gümrük Kapısı’ndan IŞİD’e silah yapımında kullanılan malzeme sevkiyatı yapıldığı belgelendi. Gümrük müdürü ve görevli memurların gözetiminde iki ay boyunca yapılan skandal sevkiyat objektiflere böyle takıldı.

Türkiye’nin Suriye’ye açılan sınır kapılarından Akçakale’de büyük bir skandala imza atıldı. Akçakale Sınır Kapısı’ndaki gümrük memurlarının desteği ve gözetiminde IŞİD’e silah malzemelerinin gittiği belirlendi. IŞİD’e sevkiyatı gösteren fotoğraflar dehşete düşürdü.

Silah ve patlayıcı yapımında kullanılan metal levhalar, suni gübreler ve patlayıcı yüklü variller iki ay boyunca TIR’larla IŞİD’e sevk edildi. IŞİD elemanlarına ait görüntülerde ise bu malzemelerin nasıl silah ve patlayıcıya dönüştüğü net bir şekilde görüldü.

SINIRDAN ŞOK KARELER İÇİN TIKLAYIN

Türkiye’nin Suriye sınırındaki Akçakale’de büyük bir skandala imza atıldığı ortaya çıktı. Akçakale Sınır Kapısı’ndan gümrük memurlarının desteği ve gözetiminde IŞİD’e silah malzemelerinin gittiği belirlendi. Gümrükte görevli bazı memurların özellikle silah malzemesi sevkiyatını teşvik ettiği öne sürüldü. Akçakale Gümrük Müdürü C., Muayene Memuru Ö., Kolcu M.S., Kaçak bölge amir vekili F.K, Kaçak Amir Vekili G.S’nin skandala adı karışan gümrük görevlileri olduğu iddia edildi.

HER ŞEY GÖRÜNTÜLERDE

IŞİD’e gönderilen malzemeler arasında zırh yapımında kullanılan her birinin ağırlığı 400-500 kilogram olan levhalar olduğu görüldü. IŞİD’in silah yapımında kullandığı malzemelere ilişkin ortaya çıkan görüntüler ise Akçakale Gümrüğü’nden geçen malzemelerin nerede kullanıldığını ortaya koydu. Akçakale’den geçen bu levhaları IŞİD’in kuvvetli zırh yapımında ve şekil verilerek havan topu şeklinde kullandığı bu görüntülerde net bir şekilde görüldü.

MEMURLAR GÖZ YUMUYOR

Gümrükten geçişine göz yumulan malzemelerin sadece bununla da sınırlı kalmadığı anlaşıldı. Silah yapımında kullanılan elektrik aksamları ve kabloların da adı geçen gümrük memurlarının göz yumması sonucu sınırdan geçirildiği ileri sürüldü. Fotoğraflarda kabloların ve elektrik aksamlarının geçirilişi de yer aldı.

ÇUVAL ÇUVAL SUNİ GÜBRE

Malzemelerin hiçbiri saklanmadan herkesin gözü önünde gümrükten geçirildi. Sadece fünyelerin açıktan geçirilmediği, bunların koliler içinde sevk edildiği iddia edildi.

Skandala göz yuman gümrük memurlarının patlayıcı madde yapımında kullanılan suni gübrenin geçişine de kayıtsız kaldıkları görüldü. Suni gübreler çuval çuval gümrükten geçirilirken, patlayıcı madde yapımında kullanıldığı bilinen gübrelerin geçişini gümrükte görevli amirler F.K. ve G.S. ile muayene memurları Ö. ve T.’nin izlemekle yetindiği fotoğraflarda yer aldı.

HER GÜN SİVİL TIR’LARLA SEVK EDİLDİ

IŞİD için gümrükten geçirilen silah malzemelerinin büyük miktarlarda olduğu belirtildi. İki ay boyunca her gün 2 TIR suni gübre, 1 TIR metal levha, 1 kamyon elektronik malzeme ve kablo gümrükten geçirilirken, iki günde bir de 1 kamyon borunun IŞİD’e gittiği öne sürüldü.

SURİYE’DE IŞİD’İN GÜVENLİ BÖLGELERİNE NAKLEDİLDİ

Gümrükten geçirilen malzemelerin gözden kaçacak kadar küçük bir sevkiyat olmadığı kaydedildi. Malzemelerin hepsinin IŞİD için Suriye’deki güvenli bölgelere TIR’lar ile taşındığı aktarıldı. Akçakale gümrüğünden geçirilen bir başka malzeme ise patlayıcı madde yüklü variller oldu. Varil varil patlayıcı madde gümrük memurlarının gözü önünden geçerek IŞİD’e gitti.

GÜMRÜKÇÜ GÖZETİMİNDE NAKİL

Gümrük’te amir vekili olarak görev yapan F.K ve G.S’nin gözü önünde patlayıcı madde yapımında kullanılan suni gübreler geçiriliyor.

Telin yanında duran iki kişinin muayene memurları Ö. ve T. olduğu belirtiliyor. İki gümrük görevlisi suni gübrelerin gidişini izliyor.

PATLAYICI YÜKLÜ VARİLLER GÜMRÜKTEN BÖYLE GEÇİRİLDİ

Varillerin geçişini izlemekle yetindiler

Patlayıcı yüklü variller gümrük amblemli yelek giymiş memurun önünden böyle geçiriliyor. Gümrük memuru M.S. varillerin geçişini izlemekle yetiniyor.

METAL LEVHALAR ZORLA TAŞINDI

TAŞINAN BU LEVHALAR IŞİD’İN ELİNDE BÖYLE SİLAHA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

BORULAR GÜMRÜKTEN BÖYLE GEÇİRİLDİ

Silah yapımında kullanılan borular da bu şekilde gümrükten geçiriliyor. Sınırdan geçirilen levhalar çok kuvvetli zırh yapımında ve şekil verilerek havan topu şeklinde kullanılıyor.

TAŞINAN BU BORULAR İSE IŞİD’İN ELİNDE İŞTE BÖYLE SİLAHA ÇEVRİLDİ

O BORULARLA TÜP BOMBA YAPILDI

Levhalar ve borular IŞİD elemanlarınca silah ve top yapımında bu şekilde kullanılıyor.

Gönderilen boruların çaplarının IŞİD elemanlarının silah ve bombalarına ait resimlerinde yer alan destek ve ana boru kalınlığı ile aynı olduğu görülüyor.

Sınırdan geçirilen malzemeleri işleyen IŞİD elemanları daha sonra bu şekilde kullanıyor.

Silah ve patlayıcı yapımında kullanılan elektrik aksamlar ve kablolar da gümrükten böyle geçiriliyor. İddiaya göre kabloların altındaki kolilerde patlayıcı maddelerde kullanılan fünyeler  bulunuyor.

http://www.bugun.com.tr/gundem/sok-fotograflar-haberi/1810549

This entry was posted in EMPERYALİZM, FAŞİZM, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem, RADİKAL İSLAM, TERÖR, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *