ERDEMLİLER HAREKETİ * “Adam sahtekârın tekidir ve kasap dükkânında eşek-at eti satıp, insanları aldatmaktadır. Ama dükkânın adını Helal Kasap veya Mekke Kasabı koyar. Adam bir daireyi on kişiye satar, ama işyerinin adı Dürüst Emlak’tır…AKP’ nin adı bu yüzden AK Parti olarak söylenir ve böyle söylenmesinde ısrar edilir! AKP’ nin, Ak mı Kara mı olduğu hükümetten gidince iyice ortaya çıkacaktır…”

14 Eylül 2015
Rifat Serdaroğlu

ERDEMLİLER HAREKETİ

AKP kurucularının tamamına yakını, eski siyasetçilerdir. İlk dört kurucu olan Erdoğan-Gül-Arınç-Şener, gençliklerinden beri Erbakan’ın lideri olduğu İslami Hareketin “Milli Görüş” kazanında kaynamışlardır.

Camilerde nutuk atıp, gariban Müslümanların paralarının buharlaştığı “İşçi Şirketleri” kurulmasından,Çöl Bedevisi Diktatör Kaddafi’nin önünde çok ağır hakaretlere uğramaya!

El-Kaide liderlerinden Gülbettin Hikmetyar’ın dizinin dibine oturmaktan,Türk- Müslüman düşmanı ve Haçlı seferleri düzenleyicisi Papa X. İnnocent heykelinin önünde çökmeye! Minareler süngü, kubbeler miğfer, Camiler kışlamız, müminler asker şiirinden,Sıfırla oğlum, sıfırla, aman telefonda konuşmadan sıfırlayın,gerçeğine kadar her olayın içinde bunlar vardır…

Geçmişi karışık ve kirli olanlar genelde, kendilerini “temiz-pak” göstermek için değişik isimler, ilginç yöntemler kullanırlar. Böylelikle insanları aldattıklarını zannederler. Hâlbuki en ufak bir rüzgârda, en ufak bir kazımada bu cilalar dökülür ve çirkinlik ortaya çıkar!

Örnek vermek gerekirse;
İnsan kendisinde olmayan özelliklere hasret duyarmış!
Adam sahtekârın tekidir ve kasap dükkânında eşek-at eti satıp, insanları aldatmaktadır. Ama dükkânın adını Helal Kasap veya Mekke Kasabı koyar.Adam bir daireyi on kişiye satar, ama işyerinin adı Dürüst Emlak’tır…

AKP’ nin adı bu yüzden AK Parti olarak söylenir ve böyle söylenmesinde ısrar edilir! AKP’ nin, Ak mı Kara mı olduğu hükümetten gidince iyice ortaya çıkacaktır…

Cumartesi Günü AKP 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tüm konuşmacılar bu kongrenin adını “Erdemliler Kongresi” olarak tanıtmaya çalıştılar! Erdemliler, Erdemliler, Erdemliler…

Bildiğim kadarıyla, Erdem- Erdemli-Fazilet-Faziletli kelimelerinin anlamları değişmedi! Bu kongreye yakışan ismi kırk yıl arasanız, bu kadar isabetlisini bulamazsınız!

Başından sonuna, tepeden tırnağa, saraydan kongre salonuna her taraf “Erdemli” idi! Antalya’nın şirin ilçesi Erdemli ’den bile gelenler vardı!

Kongrenin “En Erdemlisini” belirlemeden önce, önemli bir eksiği belirtmeliyim; ONUR KONUKLARI bu defa yoktu! Çok ayıp oldu adamlara, çok! PKK’ nın koruyucusu Barzani yine gelse ve tüm Erdemliler “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye bağırsalar, iyi olmaz mıydı?

Ya da Erdoğan’ın sevdiği sanatçı Şivan Perver kongreye gelip, şalvarı-boyalı saçlarıyla podyumda bir ileri bir geri kırıtsaydı fena mı olurdu? Erdoğan’ın en beğendiği sanatçı Ahmet Kaya’nın “Kafama sıkar giderim” adlı parçası bile çalınmadı! Olmadı yani, bu hiç olmadı! Listesi delinmiş Davutoğlu da, ne Ahmed-i Hani’den, ne Said-î Kürdi’ den, ne de Feqiye Teyran’dan söz bile edemedi yahu!

Kongrenin en Erdemlisi kim, konusuna gelince benim iki adayım var;

AKP’ye katılmadan evvel; “Ulan bu Tayyip, Türkiye’yi soydu yahu” diyen Soylu Süleyman ilk adayım.

 -Yine AKP’ye duhul etmeden önce; “Tayyip, Harun gibi geldi, Karun (Çok zengin) oldu” diyen Kurtulmuş Numan ise ikinci adayım.

Gerçi, Yırtık Dondan-Boğazda Yalıya zıplayan Bakanı, Milyon Ali’yi, Saatçi Zafer’i, Boyunsuz Bakan Muammer’i ve “Vakıflar İmparatoru” Bilal Oğlan ’ı da “En Erdemli Adayı” olarak önerenler oldu ama ben bu ikilinin, siyasetteki başarılarını iyi gözlemlediğim için, bu ikisini seçtim…

Bunlardan En Erdemli, En Temiz, En Pak AKP’liyi belirlemeyi, demokrasiye olan inancımdan dolayı sizlere bırakıyorum. Mallar bunlar! Seçiverin gari…

Not;
Unutmadan söyleyeyim, Erdemli Kongrede “Tek Aday, Tek Liste, Tek Adam” vardı! Lehte, aleyhte kimse konuşmaya cesaret edemedi! Delegeler, uslu-uslu dinlediler, yediler, içtiler. Ücretsiz otobüslere binip, geldikleri gibi gittiler!

Fikir? Ne fikri kardeşim? Patron ne derse o! Gerisi fasarya…

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/09/14/erdemliler-hareketi/

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *