BU ESER AKP’NİNDİR

Saygı Öztürk
saygi@sozcum.com
12 Ağustos 2015
Sözcü

BU ESER AKP’NİNDİR

Terörle mücadeleyi AKP öncesi ve AKP sonrası olarak ikiye ayırmak lazım. AKP öncesi asker her tarafta, AKP sonrası ise yavaş yavaş asker kışlasına çekildi. Çıkarılan yasalarla askerin operasyon yapma yetkisine kısıtlamalar getirildi. Terörist, kendisine dokunmayan askere niçin saldırsın? Bitme noktasına gelen örgütün silahlı propagandasına, alanların hakimi olmasına seyirci kalındı.

Güç kazanan, ilde, ilçede, köyde yeni bir yapılanmaya giden örgüt, istediklerini elde etmek için çabasını artırdığında, aldatılmaya alışık olan AKP yetkilileri terör örgütünün de kendilerini aldattığını çok geç de olsa anladı. “Analar ağlamasın” diyenler en çok anaları ağlatmaya başladı.

O yüzden, bugün yaşanan tablonun sorumlusu 13 yıllık AKP hükümetleridir. Bundan böyle örgüt devleti masaya oturtmak ve çok büyük tavizler elde etme dönemini başlattı. O yüzden şehit etmekten, öldürmekten vazgeçmeyecektir. Bu eser de AKP’nindir. Kendilerinden önceki dönemi kötülemeyi alışkanlık haline getirmiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olarak görevi teslim aldığı yıl ülkemizde siyasi amaçlı olay sayısı bitme noktasına gelmişti. 2000 yılında 29 şehit, 2001 yılında 20 şehit, 2002 yılında 10 şehidimiz vardı.

AKP SONRASI HEP ARTIŞ

İşte Türkiye’nin terör tablosu AKP ile birlikte yeniden yükselişe geçti. 2003 yılında şehit sayısı 31’e yükseldi. 2004 yılında bu sayı 75’e çıktı. 2006 yılında 111 güvenlik görevlisini “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla toprağa verdik. 2007 yılında 126 asker, 1 polis olmak üzere 127 güvenlik görevlisi toprağa verildi. 2008 yılında şehit sayımız 171’e yükseldi. Terörle mücadele tam anlamıyla bırakıldı. Hükümetin “açılım süreci” dediği dönemde 473’ü asker, 90’ı polis olmak üzere 563 şehidimiz olduğunu da hatırlatayım.

Terör örgütlerinin bunca güç kazanmasına seyirci kalanların aklına şimdi terörle mücadele geldi. Sahi siz şimdiye kadar nerelerdeydiniz?

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/saygi-ozturk/bunlar-sizin-eseriniz-907214/

 

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, SAYGI ÖZTÜRK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *