PERDE ARKASI *** Siyasi ihtiraslar sınır tanımıyor , iddialar gerçekse İktidar için Mehmet’çik ateşe atılıyor * Yüce divanlık suç dosyası kabarıyor *** Erdoğan ile Necdet Özel arasında ‘çok sert diyalog’

cumhuriyet.com.tr
11 Mayıs 2015 Pazartesi
Erdoğan ile Necdet Özel arasında ‘çok sert diyalog’

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in ameliyat olduğu yönündeki açıklamalar sonrası ortaya çok konuşulacak bir iddia daha atıldı.

Yeniçağ gazetesinde köşe yazıları kaleme alan Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan, Erdoğan ile Özel arasında çok sert bir diyalog yaşandığı ve bu tartışmanın arkasında Musul olduğunu yazdı.

Takan’ın iddialarını içeren yazının bir bölümü şöyle:

Özel ile Erdoğan arasında ipler nasıl koptu?..
Bakmayın!.. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e ilettikleri geçmiş olsun mesajlarına. Özel, sağlık durumunu gerekçe göstererek görevi Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar’a bıraktı ama devletin zirvesinde fırtınalar kopuyor. Olayı, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in “ordu Suriye’ye girecek” şok açıklamasına kısmen bağlayanlar oldu.

Yalnızca Necdet Özel’in değil, tüm komuta kademesinin çok uzun süredir sıkıntısı, Hükümetin Suriye baskısı. Bataklığa girip saplanmanın nelere mal olacağı belki yüzlerce kez anlatıldı Recep Erdoğan’a. Ama oyları eriyen Erdoğan ve AKP’yi kurtaracak, milliyetçi muhafazakâr oyları tekrar iktidara bağlayacak bir başarı destanı gerekiyordu. Erdoğan, bu sefer Musul için zorladı Genelkurmayı. Hem de PKK’nın ayaklanma hazırlıkları son aşamasındayken. Necdet Özel ve komuta kademesi sonu belli olmayan bu macera seçeneğine de direndi.

Devlet koridorlarında Özel ile Erdoğan arasında geçen “çok sert bir diyalogdan” bahsediliyor, “Necdet Özel, Necip Torumtay örneğinde olduğu gibi kamuoyunu derinden sarsacak istifa yolunu seçmedi. Kendine has bir üslupla mesaj verdi” deniyor. Artık Ankara’nın koridorlarında saklanamayan bir gerçek var. İpler koptu!..

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/273980/Erdogan_ile_Necdet_Ozel_arasinda__cok_sert_diyalog_.html

This entry was posted in EMPERYALİZM, FAŞİZM, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *