Fuat Avni dün gece duyurmuştu * Savcılığın ’14 Aralık’ operasyonunda gözaltı listesi ‘

cumhuriyet.com.tr
14 Aralık 2014 Pazar

Fuat Avni dün gece duyurmuştu:

Twitter’da yazdıklarıyla fenomen haline gelen Fuat Avni’nin dün gece, bu sabah saatlerinde başlayan operasyonu duyurmuştu.Bir gözaltı listesi yayınlayan Fuat Avni, cemaate yakın yayın organlarından bazı gazetecilerin gözaltına alınacağını yazmıştı.

14-15 Aralıkl’ta operasyonlar başlayacağını yazan Fuat Avni, bu operasyonların 25 Aralık’a kadar seri şekilde süreceğini iddia etti. Fuat Avni, operasyonları Başsavcıvekili Orhan Kapıcı tarafından yürütüleceğini de öne sürdü.

İstihbarat Şube’de yapılan ‘gizli toplantı’da gözaltı listesinin de Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a verildiğini iddia eden Fuat Avni, listenin başında da Fethullah Gülen’in olduğunu iddia etti.

FUAT AVNİ ŞÖYLE YAZMIŞTI
cumhuriyet.com.tr
11 Aralık 2014 Perşembe

Fuat Avni’den yine operasyon iddiası

Twitter’da yazdıklarıyla fenomen haline gelen ‘Fuat Avni’ yine ‘operasyon uyarısı’ yaptı

Daha önce de yapılacak operasyonları günler öncesinden haber veren ‘Fuat Avni’ yarın İstanbul, Ankara ve Malatya merkezli operasyonlar yapılacağını öne sürdü.

Kerim Balcı, Nuh Gönültaş, Adem Yavuz Aslan, Erhan Başyurt, Bülent Keneş Mehmet Baransu ve Emre Uslu gibi isimler ile birlikte, Bugün, Taraf ve Zaman gazetelerinin genel yayın yönetmenlerinin gözaltına alınacağını iddia eden Fuat Avni, operasyon kapsamında 150’ye yakın gazetecinin gözaltına alınacağını öne sürdü.cumhuriyet.com.tr
14 Aralık 2014 Pazar

İşte ’14 Aralık’ operasyonunda gözaltı listesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, operasyona ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.İstanbul merkezli operasyon kapsamında gözaltılar devam ediyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı operasyona ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.Başsavcılık, yazılı açıklamasında gözaltı listesini de paylaştı.

İşte açıklama:

“2014-133596 sayılı soruşturma dosyası kapsamında bir kısım medya mensupları ve emniyet görevlilerinin sahte delil üreterek, tahşiye adlı suç örgütü hakkında soruşturma yaptıklarının tespiti üzerine bu soruşturmayı yürüten ve soruşturma öncesi yayın yapan

Hidayet Karaca,
Ekrem Dumanlı,
Fahri Sarrafoğlu,
Hüseyin Gülerce,
Ahmet Şahin,
Nuh Gönültaş,
Naci Çelik Berksoy,
Ali Sami Noyan,
Ali Kara,
Elif Yılmaz,
Radiye Ebru Şenvardar,
Hikmet Tombulca,
Salih Asan,
Makbule Çam (Elamdağ),
Engin Koç,
Tufan Ergüder,
Mutlu Ekizoğlu,
Ertan Erçıktı,
Mustafa Kılıçaslan,
Ferdi Taşkaya,
Ayhan Akça,
Mehmet Ali Doğan,
Ali Cihan,
Mustafa Uyanık,
Halit Akbulut,
Çetin Öztürk,
Rıfat Aslan,
Erdem Kısa,
Mustafa Altunbulak,
Yakup Ergül ve
Recep Güleç’in

13.12.2014 tarihli talimatımızla silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak, örgüt kapsamında sahtecilik, iftira suçlarından ifadeleri alınmak üzere, şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmaları talimatı verilmiştir.

14.12.2014 günü saat 08.00 itibariyle yakalama ve gözaltı işlemleri başlanmıştır. Şu ana kadar 12 şüpheli gözaltına alınmıştır.

Şüpheli Ekrem Dumanlı’ya yakalama ve gözaltı kararı tebliğ edilmesine rağmen, halen görevlililere teslim olmaması üzerine gözaltı kararının gereğinin yerine getirilmesi amacıyla, içinde bulunduğu Zaman Gazetesi binasına, usulüne uygun biçimde girilerek şahsın gözaltına alınma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Diğer işlemler devam etmektedir. Soruşturmanın aşamalarından ve hitamından ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

DHA
14 Aralık 2014 Pazar
Cumhuriyet

‘Ergenekon’ ve ‘şike’yi yöneten müdür de gözaltında

Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Siirt Eski Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu avukatıyla birlikte emniyete teslim oldu

14 Aralık operasyonu kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ekizoğlu saat 12.25 sıralarında avukatıyla emniyete geldi. Ekizoğlu, emniyetin misafir giriş kapısından içeri girdi.

“ŞİKE” VE “ERGENEKON” OPERASYONLARINI YÖNETTİ

Ekizoğlu, Ergenekon ve Şike operasyonunu yöneten emniyet müdürüydü. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan Ekizoğlu, daha sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Organizeden Sorumlu İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürütmüştü. 1. sınıf emniyet müdürü olan Ekizoğlu, Siirt Emniyet Müdürü olarak atanmıştı.

Ekizoğlu, aynı operasyonda gözaltına alınan Tufan Ergüder ile birlikte çalışmıştı. Ergüder, Terörden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısıyken Ekizoğlu, Terörle Mücadele Şube Müdürü olarak atanmıştı.

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, FAŞİZM, FUAT AVNİ, HUKUK-YARGI-ADALET, Politika ve Gundem, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *