GEMİCİKLERİN SAYISI ARTIYOR *** Bilal oğlan filoyu genişletiyor

Aralık 5, 2014
Sözcü

Bilal oğlan filoyu genişletiyor

Bilal Erdoğan’ın 400 milyon liraya aldığı 10 tankerden ikincisi denize indirildi. Törende Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan yasak yerde sigara içti

Erdoğan’ın kardeşi, oğlu ve eniştesinin ortağı olduğu BMZ Group Denizcilik Şirketi ait ‘M/T BEGIM ASLANOVA’ denize indirildi.

http://sozcu.web.tv/video/iste-erdoganlarin-yeni-gemisi__m4org1wzzwq

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, Oğlu Necmettin Bilal Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’in ortak olduğu BMZ Group Denizcilik Şirketine inşa edilen 10 tankerden ikincisi denize indirildi. Tanesi 40 milyon TL olan tankerlere ödenecek para 400 milyon lira.

Deniz Haber’den Recep Canbolat’ın haberine göre, BMZ Group Denizcilik’e inşa edilen M/T BEGIM ASLANOVA isimli nehir tankeri denize indirildi.

(Ara not : Bilal Erdoğan’ın yeni gemisinin Malta’nın Valetta limanına bağlı olduğu kıç aynasında yazılı.Bunun da anlamı bu gemi Türk Bayraklı değildir.CUMbaşbakanın oğluna da bu yaraşır – Naci Kaptan)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, Oğlu Necmettin Bilal Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’in ortak olduğu BMZ Group Denizcilik Şirketine inşa edilen 7 bin 150 DWT taşıma kapasitesine sahip M/T BEGIM ASLANOVA isimli nehir tankeri, Yardımcı Tersanesi’nde yapılan törenle denize indirildi.

M/T ASLANOVA’NI KÜTÜK SİCİL BİLGİLERİ

Palmali Denizcilik tarafından sağlanan kredinin, BMZ Group Denizcilik’e devredilmesiyle birlikte 180 milyon dolara Yardımcı Tersanesi ve Türkter Tersanesi’ne sipariş edilen 5+5 toplam 10 adetlik Armada Sınıfı PROJECT RST22M dizaynı nehir tankerlerinden ikinci olan M/T BEGIM ASLANOVA, 140 metre boyunda, 17 metre genişliğinde ve 7 bin 150 DWT taşıma kapasitesine sahip.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın yaptığı BMZ Group Denizcilik Şirketi’ne inşa edilen ve 18 milyon dolara (40 milyon TL) mal olan M/T BEGIM ASLANOVA isimli nehir tankerinin denize indirilme törenine, Palmali Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Gurbanoğlu, Doğru Yol Partisi eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, BMZ Group Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erdoğan ve çok sayıda davetli katıldı.

Yardımcı Tersanesi tarafından 1 Şubat 2015 tarihinde BMZ Group Denizcilik Şirketine teslim edilmesi beklenen M/T BEGIM ASLANOVA isimli nehir tankeri, 10 yıllığına Palmali Denizcilik Şirketi’ne kiralanacak.

BMZ Group Denizcilik Şirketine her biri 18 milyon dolara mal olan Armada Sınıfı Nehir tankerlerinden ilki M/T MECID ASLANOVA, 18 Haziran 2014 tarihinde Türkter Tersanesi’nde yapılan törenle denize indirilmiş ve 10 yıllığına Palmali Denizcilik Şirketi’ne kiralanmıştı

This entry was posted in DENİZ VE DENİZCİLİK, Gundem, Haber. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *