28 ŞUBAT 1000 YIL SÜRECEK * KUDÜS GECESİ ve 28 ŞUBATIN GERÇEKLERİ * 28 ŞUBAT MGK KARARLARI ERBAKAN TARAFINDAN İMZALANMIŞTIR. BU NEDENLE 28 ŞUBAT DARBE DEĞİLDİR. İRTİCANIN LAİKLİK İLE TSK ÜZERİNDEN HESAPLAŞMASIDIR

İRTİCANIN 28 ŞUBAT SENDROMU


https://nacikaptan.com/2024/03/112011/KUDÜS GECESİ ve 28 ŞUBATIN GERÇEKLERİ * 6 BÖLÜM ARDIŞIK DİZİ * Cumhurbaşkanı Demirel, ”Dini siyasete alet etmek isteyenler hem suç, hem günah işliyor”
https://nacikaptan.com/2022/12/gercekler-28-subat-mgk-kararlari-erbakan-tarafindan-imzalanmistir-bu-nedenle-28-subat-darbe-degildir-irticanin-laiklik-ile-tsk-uzerinden-hesaplasmasidir/GERÇEKLER * 28 ŞUBAT MGK KARARLARI ERBAKAN TARAFINDAN İMZALANMIŞTIR. BU NEDENLE 28 ŞUBAT DARBE DEĞİLDİR. İRTİCANIN LAİKLİK İLE TSK ÜZERİNDEN HESAPLAŞMASIDIR

E. Tümgeneral Naci Beştepe, 09 Mayıs tarihli “28 ŞUBAT 1000 YIL SÜRECEK” başlıklı yazısında, 28 Şubat süreci ile ilgili olarak yapılan bir duruşmada ATA Partisi Genel Başkanı, eski bakan Namık Kemal Zeybek’in verdiği ifadeyi özetliyor. İfade özeti şöyle;

“”- Askerler kesinlikle baskı, zor, şiddet kullanmadı.
– Tankların yürümesinin hiçbir anlamı ve zorlama rolü yoktu.
– Askerler istese o dönemde darbe rahatlıkla yapabilirlerdi. Ortamın düzelmesi için çalışmaları darbe istemediklerinin kanıtıdır.
– Generaller siyasilere karşı son derece saygılı idiler.
– Ortam gergindi. Refah partisi bakan ve milletvekilleri dini siyasete alet ediyorlardı.
– 28 Şubat’taki MGK toplantısında alınan 18 maddelik kararlara Erbakan başta olmak üzere hiçbir siyasi tek kelime bile itiraz etmedi. 18 madde doğruydu.
– Batı Çalışma grubu tüm devlet kurumlarında yapıldığı gibi olağan bir uygulamaydı. Yasaldı.
– Çiller, Erbakan’la yapılan protokol gereği başbakan olacaktı. Erbakan bu amaçla istifa etti ancak Cumhurbaşkanı Demirel siyasi iktidarın değişmesini böylece ortamın düzelmesini istedi ve Mesut Yılmaz’ı görevlendirdi.
– Çiller kendine görev verilmemesini ”darbe” olarak niteledi. Ne bilinen türden, ne “postmodern” bir darbe kesinlikle söz konusu değildi.
– Çetin Doğan’a yapılanları vicdanım kabul etmiyor.””
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *