YENICAG GAZETESININ YAYINLAMAYA CEKINDIGI YAZI

YENICAG GAZETESININ YAYINLAMAYA CEKINDIGI YAZI

Savaş Süzal
savassuzal@karsinokta.com
15 Ekim 2014

Herkese çamur atıp duruyorsun, ama farkında mısın hemşerim, Türkiye’nin sorunu sensin. Bir söylediğin, bir söylediğine uymuyor. Biz biliyorduk ta, işin acısı yabancılarda fark etti. Bugün ne için bağırıyorsan, yarın tersini söylüyorsun. Anladık sırtında yumurta küfesi yok. Sana destek verenlerde, cehaletin taşıdığı, kuyruk acıları yüzünden, memleketi, felakete sürüklemene alkış tutuyor. Şöyle sakin bir oturup, vicdan muhasebesi yaptın mı? Tabii vicdanın varsa?

Mesela, açılım-saçılım yalanıyla, oy için başlattığın, terörist ve katille pazarlık, nereye uzadı? Bak bugün bundan da çark ettin. Yanlış anlama, biz başından beri olayın, yalan olduğunu biliyorduk, ama sen, her zaman, tersini savundun. Sonunda, bebek katiline, telefon bağlantısı da sağladın anlaşılan. Ne dedi Demirtaş, İmralı ile yazışmış, hem de gece yarısı. Dünya da, bu kadar hızlı bir posta yok. Ya katile internet ve elektronik posta olanağı sağladın veya telefon şansı verdin. O da taraftarları ile rahat, rahat, görüşüp talimat verdi. Yakında, kız arkadaş da yollarsınız, ihtiyaç için.

Bir başka terörist, İŞİD ile pazarlık etmedin mi? Konsolosluk görevlilerini kurtarmak için, batı basınında, isim, isim, yayınlanan 180 kadar teröristi, serbest bırakmadın mı? Bu yüzden, batı ülkeleri, büyükelçimizi çağırıp, nota vermedi mi? Teröristle pazarlıkta, yarın başka kim için, pazarlık edip, görüşeceksin? Bunlara silah vermedin mi? Eğitim vermedin mi? Tedavi etmedin mi? İftira diyorsun. Ama yakalanan İŞİD’li Türkiye’de eğitim gördüğünü, savcılar, silahların İŞİD’e gittiğini söylüyor. Tamam, bunlara hayır diyorsan, bu konular üzerindeki yayın yasağını kaldır araştırıp gerçekleri dökelim. Esat’la sen resim çektirmedin mi, ona küfredip, babanın adına parası ile inşa edilen okulu açmadın mı? Aslında Türk siyaseti senin gibisini görmedi.

Diyorsun ki, “Türkiye 90’lara dönmeyecek”. İyi de, şu anda Türkiye, bırak 90’ları, Osmanlı çöküş dönemini yaşıyor. Osmanlı imparatorluğu parçalanma dönemi gibi topraklarımızı satmıyor musun? Başında olduğun yönetim, ucuz bütçeyle çevrilmiş uyduruk TV dizisi gibi. Rating almamana rağmen, tehdit ve korku salıp, zorla yayında kalıyorsun.

Hep hataların için, bir kötü adam buldun. Sonra da, yanlışların için, kalkıp muhalefeti suçluyorsun. İyi de, iktidarda, onlar değil, sen varsın. Ne onların oyları, ne de sözleri, seni yolundan döndürebildi. Hatta hırsızlık ve yolsuzlukları bile soruşturmaya zorlayamadılar.

Şimdi gelelim gerçeklere. Batının terslemesi ve şantajı ile şimdilik bazı projelerinden, çark etmiş gibi görünüyorsun. Onlar senin, her an onları satabileceğini bildikleri için, şimdilik seni kıstırdıkları noktaları, sıkı, sıkıya tutuyorlar. Çevrende, Azerbaycan dâhil, hiçbir komşu, seninle aynı fikirde değil. Şu anda yaptığın, memleket turlarının da, 2015 genel seçimlerine yönelik olduğunu biliyoruz. Senin açıklamalarının, madde, madde, yalanlamasını yazacaktım, ama baktım ki, sayfalar ve bu köşe yetmez. Vazgeçtim.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry bile, komşularımızın, Türk askeri istemediğini itiraf etti. Daha önce, katillere verdiğin gibi, öteki katilleri de, eğitme talimatı verildi. Öldürüp çalmayı da öğretmeni isteyebilirler. Bak Beyaz Saray açıklamasına. Hani iki yıl önce, Beyaz Saray’da, düzmece istihbarat raporlarını kale almayan Amerikalı yetkililer, istihbaratçına talimat verdiklerini yayınlıyor.

Sonuç. Bizi bu bataklığa sen sürdün. Araplar kardeşim Kürtler kardeşim dedin, askerimizi bu batağa sen gömdün. Ülkeyi, bir bataktan ötekine sokup duruyorsun. O kadar çok açığın var ki, yabancıların her türlü şantaja açıksın. Hayatta kaldığın ve ülkenin başına bela olmaya devam ettiğin sürece, daha da ne belalar gelecek başımıza bilemem. Ama iyi şeyler olmayacağı açık.

Aylardır Ebola salgını konusunda uyarıyorum. Ebola, hani Afrikalı kardeşlerin vardı ya, onlardan geliyormuş. ABD’de ölen hastalardan biri, İstanbul çıkışlıymış. Tüm büyük şehir sokakları, saat satan, çakmak satan, dilenen Afrikalı kardeşlerinle dolu. Ama onları da muhalif partiler getirtmiştir mutlaka senin suçun yok. Ekonomi desen mükemmel. Devlet dairelerinde bütçeyi kısarken, kendininkini yüzde yüz artırıyorsun. Anlaşılan, ülke kaz, millet sazan, yolalım diyorsun.

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, FAŞİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *