BİZDE HER NUMARA VAR* BİR AKP KLASİĞİ DAHA *** İşçilerin kimliklerini toplayıp Erdoğan’a bağış yapmışlar

cumhuriyet.com.tr
08 Ağustos 2014 Cuma
CUMHRİYET

İşçilerin kimliklerini toplayıp Erdoğan’a bağış yapmışlar!

ÇANAKKALE’nin Bozcaada İlçesi’ndeki yapımı devam eden gümrük inşaatında Nakka Mimarlık Şirketi’nde çalışan 20 işçi, sigorta yaptırılacağı söylenerek kimliklerinin toplanıp, bilgileri dışında Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına 10’ar liralık bağış yapıldığını ileri sürdü

Bozcaada’da, liman bölgesinde devam eden gümrük inşaatında Nakka Mimarlık’a bağlı olarak çalışan 20 işçinin nüfus cüzdanları, geçen salı günü, iddiaya göre, “Sigorta yaptıracağız” denilerek toplandı. Mimarlık Şirketi, çalışanlardan topladığı kimliklerle Ziraat Bankası Bozcaada Şubesi’nden Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın banka hesabına, 10’ar lira bağış yatırdı.

İşçilerden Aziz Ünal, tesadüfen bu durumu öğrenip, diğer arkadaşlarına bildirdi. Bunun üzerine ertesi gün banka şubesine giden işçilerden İsmet Güngör (51), Aziz Önal (59), Mehmet Dingin (36), Rahmi Alkan (34) bilgileri dışında yapılan bu işlemin iptalini istedi.

İşlemin geri alımı için 24 saatten önce başvurulması gerektiğini belirten banka yetkilileri, durumu genel merkezlerini bildirip, gerekenin yapılması için bilgi vereceklerini belirtmesi üzerine işçiler adlarına yatırılan bağışın dekontunu alıp, bankadan ayrıldı. Dekontlarda imzalarının bulunmadığını belirten işçiler, şirketin kendi bütçesinden yaptığı bağışın iptal edilmemesi halinde yasal yollara başvuracaklarını bildirdi.

İşçilerden İsmet Güngör, “Kimimiz koyu CHP’li, kimimiz MHP’li, kimimiz AKP’li işçileriz. Asıl sorun bizden habersiz bu türlü bir işlem yapılması. Neden bize sormadan bunu yaptılar? Bir an önce yatırılan paraların geri alınıp, bu işlemin iptal edilmesini bekliyoruz. Duygularımızla oynanması, moralimizi bozdu” dedi.

“HAYVANLAR İÇİN DE BAĞIŞ YAPIYORUZ”

Nakka Mimarlık yetkilisi Bülent Sancak ise olayın çarpıtıldığını ileri sürerek, “Kimlikleri toplayan tek kişi ben değilim. Ayrıca bunun için kendi adamımı görevlendirdim. Ama tabii ki arkadaş yanlış algılamış. ‘Bağış’ diyeceğine, ‘sigorta’ için demiş” diye konuştu.

İşçilerin kimliklerinin bazılarını da kendisinin topladığını belirten Bülent Sancak, “Ben kimliklerini topladığım işçilere bağış yapılacağını söyledim, onlar da kabul etti. Paraların bir kısmını ben yatırdım, bir kısmını da yanımda çalışan kişi yatırdı” dedi.

Bülent Sancak, sadece Erdoğan için değil, zaman zaman TEMA, hayvanlar için de bir çok yere yardımda bulunduğunu belirterek, “Bu olay neden bu kadar büyüdü, anlamış değilim, ne var bunda?” diye konuştu.

This entry was posted in SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *