CHP’den Cemaat’e operasyon talimatına tepki

yazıyaYORUM

AKP iktidarı yolunu ayırdığı Fetullahi cemaati arslan kafesine koymaya çalışırken kendi günahlarını da yine Fetullahi’lerin üzerine yıkmaya çalışıyor.TSK ve ülke aydınlarına vurulan büyük darbeler Fetullahi’ler tarafından yapılmış ve fakat bu cemaatin polis,yargıç,savcı ve etkin yerlerde yapılanarak güçlenmesine AKP iktidarı destek vermiş ve bu cemaatin Ergenekon , Balyoz ve casusluk adı verilen SAHTE KANITLI DAVALARLA ÜLKEMİZİ YANGIN YERİNE ÇEVİRMESİNE olanak sağlamıştır.

Bu davalar sonucu emperyalizm ve iş birlikçi siyasetçilerle birlikte Türkiye ve TSK zayıflatılmış ,
emperyallerin asırlık rüyası olan Türkiye’nin parçalanarak özgür bir Kürdistan’ın kurulmasına yaklaşılmıştır.

BOP/GOP’un eşgüdüm başkanlarından olan Tayyip Erdoğan ve Bakanları Türkiye’yi bölerek federasyona taşımaktadırlar. Çok tehlikeli ve büyük bir Anayasal suç işlenmekte ve Türkiye bölünerek , Laik Cumhuriyet sistemi değiştirilmeye çalışılmaktadır.Bu suçlar için yüce divan bile yeterli değildir.Yargıtay başsavcısı ise sessiz ve suskundur.Laik ve bölünmez Cumhuriyet’i koruyacak olan ne Devlet ne de TSK kalmıştır.Gen.Kur.başkanı Özel ise AKP kayığında kürek çekmektedir.

Bugünlerde AKP, günahlarını Fetullahi cemaate yıkmak için PARALEL DEVLET masalıyla Fetullahi’leri Devlet kadrolarından temizlemeye çalışması Yurtsever aydınların karşısında olan iki büyük tehdidi BİRE indirecektir.Bu nedenle Fetullahi’ler hakkında yürütülen soruşturmaların adaletli bir biçimde sonuçlanarak Devlet üzerinden cemaatin gölge ve gücünün kaldırılması ve cemaat mensubu olan polis,yargıç,savcı ve bürokratların Devlet dışına çıkartılarak Devletin arındırılması gerek ve olması gerekendir.Devlet ve çalışanlarına ,ülke aydınlarına karşı sahte kanıtlarla suç işleyen polisler ve savcılar, sahte kanıtları görmezden gelen yargıçlar ise bu kez gerçek ve adaletli mahkemelerde yargılanarak hesap vereceklerdir.

Bu arada AKP iktidarı Futullahi’leri tasfiye ediyorum diyerek, kendi liyakatsiz yandaşlarıyla Devleti işgal ederek derin kadrolaşmasını gerçekleştiriyor.

İşin daha başka bir yanı da ;
Tasfiye edilmekte olan Fetullahi’lerin, CHP Milletvekilleri tarafında korunmaya çalışılıyor olmasıdır.Bu CHP’li milletvekilleri akıltutulması yaşamaktadırlar.CHP Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığıyla birlikte gen bozulmasına uğramış ve CHP ilkeleriyle bağdaşmayan bir çok milletvekili partiye ve yönetime getirilmiştir.

Naci Kaptan

***

ODATV – 08.07.2014

CHP’den Cemaat’e operasyon talimatına tepki

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Cemaat’in araştırılması için 30 ilin Emniyet Müdürlükleri’ne gönderilen gizli yazıya CHP’li vekiller tepki gösterdi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, yazının korku yaratmak amacı taşıdığını iddia ederek, “Herkesi fişlemek. İkincisi ben bu adamları, bu sıfatla yargı önüne çıkarmak istiyorum, sahte delil, ne üretecekseniz üretin, bu delillerle benim yanıma gelin, diyor.” dedi.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise olaya tepki göstererek, şüpheliden delile gidilmeye çalışıldığını ancak yapılması gerekenin delilden şüpheliye gitmek olduğunu söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da, gönderilen yazının kanundışı olduğunu belirterek, emniyet müdürlerinin yazıda istenilenlere uymaması gerektiğini açıkladı.

Altay, “Konusu suç olan emre uyanlarda birgün yargılanacaklarını unutmamalıdırlar” dedi.

PEKİ TANRIKULU’NUN ELEŞTİRDİĞİ O TALİMATTA NE YAZIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 30 ilin emniyet müdürlüğüne gönderilen talimat yazısında Gülen cemaatinin silahlı bir yapılanmasının olup olmadığının araştırılması talep edildi.Talep yazısında cemaatin tuttuğu iddia edilen arşivlerin yerlerinin ‘acil’ olarak tespit edilmesi ve baskın yapılması da isteniyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Coşkun daha önce ‘paralel yapıyı bulun’ talimatını emniyete göndermiş, bu talimat 24 Haziran’da medyada yayımlanmıştı.Savcılık talimatı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan, 30 ilin emniyet müdürlüğüne bu belgeleri gönderdi.

Talimat yazısında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, talep edilen tüm bilgi ve belgelerin en kısa sürede gönderilmesi istendi.

‘Gizli’ ibareli talimat yazısında Fethullah Gülen ve Cemaatiyle ilgili çarpıcı talepler sıralandı.

Bunlar arasında en dikkat çeken ise Gülen Cemaati’nin elinde silahlı bir güç bulunup bulunmadığı üzerine araştırma yapılması talebi.

Talepte, ilgili kısım şöyle: “Fethullah Gülen ve cemaatinin elinde silahlı bir güç bulunup bulunmadığı, ordu, jandarma, MİT ve emniyet birimleri içerisindeki cemaate bağlı/üye olanların silahlı bir eyleme kalkışmaları halinde hükümeti yıkabilecek veya anayasayı ortadan kaldıracak güçlerinin olup olmadığının belirlenmesi…”

“SON 10 YILIN OLAYLARI ARAŞTIRILSIN”

Talimat yazısında ayrıca son 10 yılın önemli olaylarının araştırılması da talep edildi:

“Cemaat üyelerinin Türkiye ’nin son 10 yılında işlenen önemli olaylara azmettiren, yardım eden yada doğrudan suç işleyen sıfatıyla katılıp katılmadıklarının belirlenmesi, Cemaat üyelerinin rolleri bulunduğu iddia edilen Aziz Santoro cinayeti, Hrant Dink’in öldürülmesi, Danıştay saldırısı, Zirve Kitabevi Katliamı, Necip Hablemitoğlu ve Üzeyir Garih’in öldürülmesi gibi olaylar ile irtibatlarının araştırılması…”

“CEMAATİN ARŞİVİ ACİL BULUNSUN”

Talimat yazısında dikkat çeken bir diğer nokta ise Cemaat’in arşivleri ile ilgili talimat. Talimatta “Öncelikle istihbarat birimleriyle irtibat kurulup cemaatin tuttuğu arşivlerin bulunduğu yerlerin tespit edilerek acil olarak aramalar yapılması ve elde edilecek delillerin değerlendirilmeye tabi tutulması” ifadeleriyle cemaatin arşivlerinin tespiti isteniyor. Talimat yazısında ayrıca cemaat üyelerinin kimliklerinin tespit edilmesi, adreslerinin de belirlenmesi isteniyor.

Bununla ilgili olarak da ülke çapında eş zamanlı arama ve delil elde etmek için ayrıntılı çalışma yapılıp, gecikmeksizin arama ve delil elde etme işlemlerinin gizlilik içinde yürütülmesi talep ediliyor. Aynı talimatta cemaat üyelerinin cep telefonları ve elektronik iletişimlerinin denetlenip izlenebilmesi için her türlü araştırmanın yapılması ve gerekli kararların mahkemelerden alınması, ayrıca geriye dönük olarak cep telefonu kayıtlarının da alınıp üzerinde çalışma yapılması talimatı veriliyor.

“O KİTAPLARI DA DOSYAYA KOYUN”

Soruşturma kapsamında il emniyet müdürlüklerine gönderilen talimatta, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve tahliye edilen eski emniyet müdürü Hanefi Avcı’nın da mağdur sıfatıyla ifadesinin alınması istendi. Avcı dışında emniyet müdürleri Emin Aslan, Celal Uzunkaya, Faruk Ünsal ve Orhan Özdemir’in de mağdur sıfatıyla ifadelerinin alınması istendi. Bunun dışında ifade alma işlemi ile ilgili olarak şu talimata da yazıda yer verildi:

“Cemaatin devleti ele geçirmeye başladığı ve aktif olduğu 2003 yılından sonraki dönemde yapılan uygulamaları, soruşturma ve davalarla mağdur edilenlerin müşteki sıfatıyla olay, kişi ve yer hatırlatması yapılarak ayrıntılı ifadelerinin alınması…”

Talep yazısında ayrıca gizli tanık oluşturulması da isteniyor. Terörle Mücadele Daire Başkanlığının gönderdiği talep yazısında Ahmet Şık’ın İmamın Ordusu, Hanefi Avcı’nın Haliç’te Yaşayan Simonlar gibi kitapların da temin edilip gönderilmesi isteniyor.

This entry was posted in Fetullah Gülen, SİYASİ PARTİLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *