Bu fotoğrafı çektirirken utanmadınız mı ?

19.05.2014
Odatv.com

Soma’da resmi rakamlara göre 301 işçimizin ölümüne neden olan iş cinayeti sonrası AKP ile Soma Holding’in bağlantıları gündeme gelmişti.Bu bağlantılara bir yenisi daha eklendi.Soma Kömür İşletmelerinin 2-5 Milyon tonluk rezervi bulunan Atabacası kömür sahasının açılışı, 7 Nisan 2014’te gerçekleşmişti.

Açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Murat Mercan ve AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan’ın yanısıra, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Mustafa Aktaş, Maden İşçileri Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hasan Hüseyin Yıldız, Vedat Ünal da katılmıştı.

AKP’SİZ KUŞ UÇMUYOR
Açılışa katılan isimlerden olan AKP Başkan Mehmet Ali Özkan’ın ismi daha önce de gündeme geldi.Soma Holding’in AKP’li başbaknla bağlantılarını bir maden işçisi şöyle anlatmıştı:

“AKP Soma İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Özkan. Sadece madenler için değil, ilçede herhangi bir kamu kurumunda istihdam edilmek için de Mehmet Ali Özkan’ın onayı gerekiyor. Soma’da tam bir hegemonya kurdular. Onlardan habersiz neredeyse kuş uçmuyor.”

BU MÜESSESE GÜVENLİĞİNİZ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAK

Kesilen kurbanlarla yapılan açılışta Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Murat Mercan, maden işçilerine seslenerek aynen şunları söylemişti: “Burada çalışan Müessese sizin güvenliğiniz konusunda her türlü tedbiri alacak. Çünkü bizim için önce güvenlik ön planda. Sizlerin sağ salim bu hizmeti görmenizi ve buradan da bir gün emekli olmanız nasip olacak…”

Ama olmadı…

http://www.odatv.com/n.php?n=akpli-baskan-soma-holdingin-acilisinda-1905141200

This entry was posted in Ekonomi, Gundem, Madencilik ve Yeralti Kaynaklari. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *