PENİS KAFALILAR

Suay Karaman
suaykaraman1@gmail.com
25 Kasım 2013
İlk Kurşun Gazetesi

PENİS KAFALILAR

TBMM Başkan Vekili, AKP Kayseri Milletvekili, hukukçu Sadık Yakut, 14. Ulusal Çocuk Forumu etkinliğinde yaptığı konuşmada kızlı-erkekli karma eğitimi eleştirdi. Karma eğitimi büyük bir yanlışlık olarak değerlendiren Sadık Yakut, bu yanlışlığın önümüzdeki dönem içinde düzeltileceğini sözlerine ekledi.

Cumhuriyetimizin 90. yılını kutladığımız günümüzde, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin TBMM Başkan Vekili’nin sığ, çarpık, sapık ve ortaçağ zihniyetinde olması, ülkemiz adına çok kaygı verici bir durumdur.

Gelen tepkiler üzerine Sadık Yakut; “Bu benim, eğitimde alternatif olarak söylediğim sözler. Partimin görüşü değil” açıklamasını yaptı. Ancak karma eğitime karşı olma fikrini, konu ile ilgili yeni bir düzenlemenin habercisi olarak algılamak gerekir. Muhalefet partilerinin özellikle de CHP’nin karma eğitimi reddeden TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut’un yönettiği tüm oturumları boykot etmesi gerekir. Yoksa laf kalabalığı ile yapılan protesto, sadece göstermelik olur.

Şimdi siyasi iktidar, kızlarla erkeklerin okullarını, yurtlarını, kantinlerini, yemekhanelerini, merdivenlerini, girip çıktıkları okul kapılarını, ulaşım araçlarını ayırmak için çalışmalar yapmaktadır. Bundan sonra eğlence ve dinlenme yerlerinin, alışveriş yapılacak yerlerin, hastanelerin, kamu dairelerinin, parkların ve yolların bile ayrılmasını gündeme getireceklerdir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ortaçağ karanlığına çekmek isteyen bu iktidara, gerekli ders kadınların öncülüğünde verilmelidir. Çünkü Türk Kadını, uzun yıllar önce Atatürk’ün verdiği hakları sonuna kadar korumasının gerekliliğini artık anlamıştır. Kadınların öncülüğünde çağdaş, karma, laik, bilimsel eğitime karşı girişilen kirli saldırılara direnerek, bu saldırıları püskürtmek gerekliliği vardır.

Kendi azgınlıklarına sahip olamadığı için kadını örtmeye çalışmak, kendi sapkınlıkları uğruna akıl almaz yasaklarla kadınları eve kapatarak, yaşamın dışına itmek, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmamaktadır. Kadını, cinsel kimliğiyle gündeme getirip, aşağılayanların içinde kadına karşı bastırılmış bir korku vardır. Bu korku, kadınları görmemek için sürekli kaçma üzerine kurgulanmış, sapkın bir kişiliğin oluşmasına neden olmaktadır. Bu penis kafalı sapkın kişiliğin sonucunda da, kadınlar mağdur edilmektedir.

Bugün ülkemizde artan kadının mağduriyeti çerçevesinde, kadına yönelik şiddetin de sürekli olarak arttığı görülmektedir. Siyasi iktidar kadınların özgürlüğünü kılık kıyafete indirgerken, ürkütücü boyutlara ulaşan dövülen, tecavüze uğrayan, yaralanan, öldürülen kadınların sorunları için, somut bir şeyler yapmamaktadır. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’nin, şiddet gören kadınlar sıralamasında 86 ülke arasında 75. sırada yer alması, ülkemizdeki kadınların içler acısı durumlarını göz önüne sermektedir.

100. yılında İmam Hatip Liseleri Uluslararası Sempozyumu’nda, Atatürk dönemine karşı çirkin ve yakışıksız sözler söylenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin; “1930’lu yıllar bir daha asla yaşanmasın” derken, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Atatürk dönemi ve çağdaşlaşma hareketlerini “hüzünlü ve sıkıntılı bir dönem” olarak tanımlamıştır. Sürekli olarak Atatürk’ten kaçan ve eleştiren bu ortaçağ zihniyetinin, kendi karanlıklarında boğulacağı günler yakındır.

Sadık Yakut’a göre, karma eğitim büyük bir yanlışlıkmış. Ancak asıl yanlışlık, AKP iktidarıdır. 21. yüzyıl Türkiye’sinin yüz karası olan bu siyasi iktidar sayesinde, her konuda dünya sıralamalarında en sonlarda yer almaktayız. Beyinleri ile penisleri yer değiştirmiş, penis kafalı ortaçağ zihniyetli insanların yönetiminde, laik ve demokratik cumhuriyetimiz din kurallarına göre düzenlenmek istenmektedir. Ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığı, toplumun çağdaşlaşma yolunda ilerlemesini sağlayacak ve ortaçağ karanlığına geçit vermeyecektir.

http://www.ilk-kursun.com/haber/162127

This entry was posted in DİN-İNANÇ, EĞİTİM, İrtica, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *