HAMİLİ KART YAKİNİMDİR !!! * AKP’nin polisi torpilden fışkırıyor!

Emin Çölaşan
25.10.2013
Sözcü

AKP’nin polisi torpilden fışkırıyor!

Sevgili okuyucularım, AKP Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal tarafından Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderilen mektup elimde.Şuna bakar mısınız, polis olmak için mülakata giren bazı isimlere torpil istiyor!

“Sayın Metin Varol. Eğitim Daire Başkanı.

Aşağıda isim ve bilgileri bulunan şahıslar Polis Meslek Eğitim Merkezlerine öğrenci alımı değerlendirme ve seçme işlemleri mülakat sınavına gireceklerdir. Bu konuda ilgi ve yardımlarınızı beklerim, selamlarımla. 23.10.2013.”

Mektubun mürekkebi bile henüz kurumamış.

Mülakatlar, başka bir deyişle güya sözlü sınavlar dün başladı, bugün ve sonraki günlerde devam edecek.AKP’den torpili olanlara geçer not verilecek ve onlara polis olma yolu açılacak.

İnsanlar boşuna demiyor “Tayyip’in polisi” diye!

Demek ki bunca genç insan bu AKP’lilere başvuru yapıp “Aman bize bir torpil” ricasında bulunuyor ve işler böyle yürüyor.Sadece poliste değil, her yerde öyle.İktidar partisinden torpilin yoksa, onların adamı değilsen sana iş vermezler, süründürürler.İşe girmek için partide adamların, tanıdıkların olacak ve bir biçimde mutlaka onlara ulaşacaksın.

“Bu konuda ilgi ve yardımlarınızı beklerim. Selamlarımla!”

Sayın milletvekilimiz öyle yüce bir makamda ki, devletin bürokratına “Saygılarımla” diyemiyor!

“Selamlarımla!”
Emrediyor.
“Bunları kolla ve kazandır” diyor.

* * *

O sınavlara herhalde binlerce genç giriyor. Peki AKP’den torpil aramayan, ya da bulamayan gençlerin ve ailelerinin durumu ne olacak?

Şunu da belirteyim, ben Ordu milletvekiline gidip torpil isteyen -listede adı geçen- gençleri de kınamıyorum.Onlar ve aileleri bu bozuk düzeni keşfedip Türkiye’de işlerin nasıl yürüdüğünü görmüşler.

O gençler bu yaştan başlayarak iktidar torpili kullanacaklar, polis olacaklar, kendilerine polislik yolunu açan AKP milletvekillerine, il ve ilçe yöneticilerine gebe kalıp gelecekte ona göre davranacaklar.

İktidarın polisi olacaklar.

* * *

Ahhh, şu Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ağzı dili olsa da konuşsa!..

Hangi polislere atamalar ve terfiler dahil nasıl kıyaklar yapıldığını, polis olma yolunun hangi torpillilere nasıl açıldığını bir anlatsa! Listede yer alan bu isimlerin sözlü sınavı geçip polis olacağı artık garantili.

Öyle ya, arkalarında koskoca AKP Ordu milletvekili var!

Yeter ki sınavda sorulduğu takdirde “Ben Atatürk’ü severim” falan diye hödüklük (!) yapmasınlar. İşte o zaman torpil havada patlar, milletvekili bile o sarsıntının etkisinden kurtulamaz.

* * *

Aynı sözlü sınava şimdi -İstanbul, Ankara, Samsun ve Bursa’da- girmekte olan öteki yüzlerce torpillinin isimlerini şu anda bilemiyoruz. İktidarın polisi olma yolunda hepsine başarılar diliyorum!

Bu belge, bunlar tarafından her gün yazılan binlerce torpil mektubundan sadece biri.Daire Başkanı Metin Varol, ya da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün öteki yetkilileri, eğer sıkıysa iktidarın bu taleplerini dikkate almasın.

Bu rezalete her gün çeşitli kamu görevlilerine AKP’den açılan binlerce torpil telefonunu da eklemek gerekir.Şu olanları herkes artık iyi bilsin… Türkiye’nin bu iktidar tarafından nasıl “Biz ve onlar” penceresinden yönetildiğini, insanların nasıl gaddarca bir ayrımcılığa tabi tutulduğunu, her gün cami avlularında “Allah, peygamber” diye din sömürüsü yapanların gerçekte nasıl haksızlıklar yapmakta olduğunu iyi anlasın.

Torpilsizlerin günahı ne?

Bu ülkede tam 2 milyon 700 bin kişi işsiz.
Ama kendi kabahatleri, kendi beceriksizlikleri!..

Gidin torpil arayın kardeşim,
AKP’nin yolunu bilmiyorsanız bize ne!
Kendi derdinize kendiniz yanın
.

This entry was posted in Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *