EY CUMHURİYET SAVCILARI NEREDESİNİZ? ANADOLU ADLİYESİ “YAŞASIN ŞERİAT” NARALARI İLE İNLEDİ…!!!

EY CUMHURİYET SAVCILARI NEREDESİNİZ?

17 Ocak 2024

Atatürk’e hakaret eden Ahmet Bostancı’nın yargılandığı davayı izlemek için Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi’ne giden bir grup, mahkeme çıkışı şeriat sloganları attı. Ahmet Bostancı’nın tahliye kararını tekbir getirerek kutlayan grup, binayı terk edene kadar, “Yaşasın şeriat” sesleriyle ortalığı inletti.

Ne var ki gruba “Durun” diyen bir güvenlik görevlisi çıkmadı. Hatta bazıları “Şeriat isteriz” diye de ses yükseltti. Konuya nereden bakarsanız bakın anayasal düzene bir başkaldırıdır bu. O dindar görünümlü kindar grup Cumhuriyet rejimini yıkıp şeriatı getirmek için çığırtkanlık yapmıştır.
“Teknik olarak anayasal suça girmez” dense de manevi cebir bağlamında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçu işlenmiştir adliye binasında. Cumhuriyet savcılarına düşen görev, kendi evlerindeki bu skandal için soruşturma başlatmak olmalıdır. Ola ki sayın savcı, “Kim tahrik olmuş?” diyecek olursa “Ben tahrik oldum”. Emin olun ki benim gibi Atatürkçü, laik, demokrat kesim de şeriat sloganlarından tahrik olmuştur.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *