JANDARMA NE İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR * CHP’li Murat Bakan paylaştı: Tüm jandarma personeline seçim emri

CHP’li Murat Bakan paylaştı:
Tüm jandarma personeline seçim emri

Gazete Pencere 17 Nisan 2023

CHP Milletvekili Murat Bakan, 14 Mayıs seçimlerinde seçim güvenliği için görevlendirilen ve görevlendirilmeyen tüm Jandarma Genel Komutanlığı personeline birliklerinde hazır bulunmaları talimatı verildiğini söyledi.

Bakan, sosyal medya hesabında yayımladığı mesajda bu konuya yönelik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir dizi soru yöneltti. Bakan’ın açıklaması şöyle:
Jandarma Genel Komutanlığı tarafından tüm Jandarma personeline Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine yönelik olarak gönderilen yazı ile bugüne kadar hiç bir seçimde uygulanmamış şekilde; Tüm personelin seçimlerde görevli olup olmamasına bakılmaksızın ve bölge ayrımı yapılmaksızın oy kullandıktan sonra evlerine gitmemeleri, birliklerine dönerek ikinci bir emre kadar hazır olarak beklemeleri, birliklerinden ayrılmamaları ayrıca sandık başında görevli personelin de seçimin bitimine müteakip yine birliklerine dönmeleri ve hazır kıta olarak beklemeleri emredilmiştir.

1. Sanki ülkede Sıkıyönetim Kanunu uygulanıyormuşçasına, bölgesel ayrım yapılmaksızın, emniyet/asayiş görevi olmayan personelin dahil birliklerinde ikinci bir emre kadar hazır kıta bekletilmesinin amacı nedir?

2. Bu emrin verilmesiyle oy kullanacak Jandarma personeline gizli bir baskı uygulanması mı amaçlanmaktadır?

3. AKP’nin 7 Haziran 2015 tarihinde kaybettiği seçimin sonrasında ülkede meydana gelen asayişe müessir olaylar ve kanlı terör olaylarının akabinde 01 Kasım 2015 tarihinde tekrarlanan seçimde dahi bu şekilde bir güvenlik tedbirine ihtiyaç duymayan iktidar, şimdi bu en üst seviyedeki güvenlik tedbirlerini hangi sebeplerle ne tür duyumlara istinaden almaktadır?


https://www.gazetepencere.com/chpli-murat-bakan-paylasti-tum-jandarma-personeline-secim-emri/

This entry was posted in Politika ve Gundem, SEÇİM - SEÇSİS. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *