YOKSULU YOKSULA KIRDIRIRLAR

YOKSULU YOKSULA KIRDIRIRLAR

Rıfat Serdaroğlu: 24 Ekim 2022- 22 Şubat 2023

Geçen yıl gönderdiğim bu yazıyı, bir daha göndermeye karar verdim.
Dilerim bir daha göndermek zorunda kalmam!

Bir ülkeyi yönetenler vicdanlarını karartmışlarsa, namusu, ahlâkı, dürüstlüğü rafa kaldırıp utanmadan her gün yalan söylüyorlarsa, o ülkede hiç kimsenin can güvenliği kalmamış demektir.
Bir ülke hukuk devleti olmaktan çıkıp, polis-kanun devleti olmuşsa orada özgürlük yoktur, dededen kalan malınızın tapusunun tuvalet kâğıdı kadar bile değeri yoktur. Paranız zaten sizin değildir…
Bir ülkede vatandaşlar sahip oldukları hakların bilincinde değillerse, demokratik rejimi, katılımcılığı, kadın-erkek eşitliğini, inancımızın teminatı olan lâikliğin ne olduğunu bilmiyorlarsa, orada siyasi güce ve paraya hükmeden yönetenler, yoksulu yoksula kırdırırlar.
Depremlerde kimlerin evleri başlarına yıkılıyor? Kimler canlarını yitiriyor?
Dayanıklı, modern konutlarda oturan nispeten eğitimli zenginler mi, yoksa
derme çatma konutlarda oturan cahil garibanlar mı ölüyor?
Çatışmalarda, savaşlarda kimlerin çocukları ölüyor?
Bedelli askerlikle askerlik yapmayan nispeten eğitimli zenginlerin çocukları mı,
yoksa geçinebilmek için polis ya da asker olmak zorunda bırakılan cahil garibanların çocukları mı ölüyor?
Daha yeni Bartın-Amasra’daki maden ocağında can veren 41 madenciden, doğru düzgün bir evde oturan bir kişi var mı?
PKK Narko Terör örgütünün katilleri tarafından şehit edilen yavrularımızın ana-babalarının evlerini görmüyor musunuz? İçlerinde bir tane olsun kaloriferli ev gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü çok fakirdirler. Oğullarına bir iş kuramadıkları, bulamadıkları için yavrularının maaşlı askerlik yapmasına çaresizlikten izin vermişlerdir.
Siz hiç, bir AKP Milletvekilinin, yandaş müteahhitlerin çocuklarından askerlik yapan ve vatanı uğruna şehit olanı gördünüz mü? Göremezsiniz! Onlar bastırır parayı, çocuğuna bir gün bile askerlik yaptırmazlar!
Erdoğan’ın çocukları, Türkiye’de üniversiteye giriş için baraj puanını tutturamayınca Amerika’da okumadılar mı? İki oğlundan biri çürük raporu alarak, diğeri bedelli olarak askerlikten kaçmadılar mı?
Peki, çaresizlikten dağa götürülmüş ve kendi vatanına ihanete zorlanmış Kürt kökenli çocuklar içinde, ilaç niyetine bir tane ağa çocuğu, aşiret sahibinin çocuğu, HDP’li Milletvekili çocuğu gösterebilir misiniz? Gösteremezsiniz!
Onlar çocuklarını ya yurtdışında, ya da büyük şehirlerde altlarında son model arabalarla okuturlar. Nasılsa ölüme gönderilecek sahipsiz, fakir, gariban, zavallı binlerce Kürt kökenli genç vardır!
Sizlere bir resim hatırlatmak isterim;
Hatay’da bir AKP Milletvekilinin oğlunun karşısına dizilmiş polisleri, amirlerinin önünde teşhis edilmeyi beklerken görmüştük. AKP’li Milletvekilinin oğluna trafikte ceza kesen polisi arıyorlardı!
Bir tarafta vatan savunmasında şehit olan 24-25 yaşında Polislerimiz, diğer yanda AKP’li Milletvekilinin oğluna trafik cezası yazdığı için amirleri tarafından tokatlanan polislerimiz!
Bir ülke, PKK’ya her türlü desteği veren, onları koruyup kollayan Peşmerge denen katilleri eğitip donatır, polislerimizi ise tam olarak eğitmeden, serada salatalık yetiştirir gibi, 6 ay yalandan eğitim verip sahaya sürerse, daha çok vatan evlatlarının arkasından ağlarız…
Ülkemiz siyasetindeki en çarpıcı durum şudur;
Ezilenlerin, garibanların, fakir-fukaranın çoğunluğu ile paradan para kazanan rantiye sınıfı AKP’ye oy verdi! Bir kısmı belki yine verecek! Fakat iki kesim de yanıldı! Fakir daha fakir oldu, AKP yandaş zenginlerini yarattı.
Kendinden olamayanların ya mallarına çöktü, ya korkutarak ucuza satın aldı! İnsanlarımızın artık İhvancı AKP’nin ve Siyasal Ümmetçiliğin gerçek yüzünü görmeleri ve oy tercihlerini ona göre yapmaları gerek. Yoksa AKP, yoksulu yoksula kırdırmaya devam edecek…
Çok zaman önce Yemen’e asker olarak giden vatan evlâtlarının dönmemesi üzerine şu türkü söylenmişti;
Tarlada biter kamış/Uzar gider vermez yemiş,
Şu Yemen’de can verenin/Biri Mehmet, biri Memiş!
Yemen yolu çukurdandır/Karavanam bakırdandır,
Zenginimiz bedel verir/Askerimiz fakirdendir!
Türk Milleti, cahil bademleri iktidardan indirip hesap sormaz ise yakında şu türküyü söyleyecek;
Beştepe’nin yolu betondandır/Koltukları altındandır,
Badem, sarayda keyif çatar/ Ölenimiz garibandır!
Uyan be güzel milletim, uyan artık, yetmedi mi çektiğin…
Sağlık ve başarı dileklerimle
This entry was posted in Ekonomi, Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *