Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar!
Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

Mustafa Yılmaz –  11/02/2023
Son günlerde gündemde olan isimlerden birisi de Ahbap. Aldıkları bağışlarla
ses getiren Ahbap, Kızılay’a adeta fark attı. İşte konunun detayları.

6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketi ile birlikte tüm Türkiye bir oldu, birlik oldu. İlk günden itibaren pek çok kuruluş tarafından bağış toplanıyor. Bağış toplayan isimlerin başında ise AFAD, Kızılay ve Ahbap geliyor.
Özellikle burada Ahbap için ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Çünkü Ahbap topladığı bağışlar ile de gündeme damga vurmuş durumda. Şimdiye kadar deprem felaketinde aktif bir rol oynayan Ahbap, normal bağışlar haricinde kripto para bağışları da kabul ediyor.
Ahbap’ın kripto para bağışlarını kabul etmeye başlamasıyla birlikte Kızılay da benzer bir stratejiye yönelmiş ve kripto para bağışlarını kabul edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz saatlerde hem Ahbap, hem de Kızılay’ın kripto para hesaplarındaki bağış miktarları ortaya çıktı.
Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı! - Resim : 1
Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!
Hali hazırda Ahbap’ın hesabında 4.2 milyon dolarlık bir bağış birikmiş durumda. Bunun kripto para olarak toplandığını ve anlık olarak düşüp, yükseldiğini belirtelim. Hali hazırda bu meblağ 80 milyon TL’ye denk düşüyor. Peki buna karşılık Kızılay’ın hesabında toplanan meblağ ne kadar?
İlginçtir ki sızdırılan cüzdan görseli doğruysa Kızılay’ın kripto para hesabında yalnızca 331 dolar birikmiş. Evet yanlış okumadınız yalnızca 331 dolar. İki kurum arasındaki bağış miktarının bu kadar farklı olması birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.
Dip not olarak hatırlatalım. Deprem mağdurları için bağış kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyalara katılmak, depremzedeler açısından büyük önem arz ediyor. Unutmayalım ki, AFAD da bizim, Ahbap da.
This entry was posted in DOĞAL FELAKETLER, HAYATIN İÇİNDEN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *