HAYATIN İÇİNDEN * BENTLEY ARABA

Bir tören hazırlığında olduğunu bildiren Scarpa, tarihini açıklayarak tüm medya mensuplarını da malikhanesine davet ediyor.

BENTLEY ARABA


62 yaşındaki Brezilyalı iş adamı Thane Chiquinho Scarpa, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama ile bir anda tüm dünyada tanınır hale geldi. 

Scarpa, Mısır firavunlarına özendiğini söyleyerek  milyon dolar değerindeki Bentley marka arabasını, öldükten sonra da kullanabilmek için toprağa gömeceğini duyurarak büyük tepki topladı.
Bir anda medya odağı oldu ve pek çok olumsuz eleştiriler aldı. Bu kadar değerli bir arabayı ziyan etmek yerine birilerine bağışlayabilirdi. Gerçeklerden çok uzak olan şımarık bir züppe olarak nitelendirildi. Bir tören hazırlığında olduğunu bildiren Scarpa, tarihini açıklayarak tüm medya mensuplarını da malikhanesine davet etti.

Arabasını bir hayır kurumuna bağışlaması için pek çok çağrı yapıldı.

Pek çok kişi deli olduğu yönünde ithamlarda bulunsa da Scarpa, çağrılara kulak asmadı ve töreni yapmakta ısrarcı oldu. Tören günü büyük bir gazeteci güruhu davet ettiği gün ve saatte oradaydı. Chiquinho bu tepkilere rağmen yine de arabasını gömmek için seremoniyi başlattı. Fakat beklenmedik bir şey oldu. Aracı çukura indirirken birden programı durdurdu. İzlemeye gelenler şaşırmıştı. Neler olduğunu anlamaya çalıştılar.

Tam da Organ Nakli Haftası'nda yaptığı bu müthiş hareketle büyük bir başarıya imza attı.

Chiquinho toplananlara ve basın mensuplarına bakarak; “
‘Milyon Dolarlık Bentley’imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız. Halbuki birçok insan benim bu arabamdan çok daha değerli bir şeyi sürekli toprağa gömüyor. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor. Bu aptalca. Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken, bu sağlıklı organları gömüyoruz. Bu, dünyadaki en büyük israf. Bentley’im bununla karşılaştırıldığında hiçbir şey. Bir organdan daha değerli hiçbir şey yok, çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok. Burada organlarımı bağışladığımı, şu an resmen açıklıyorum.’
Scarpa, hedeflediği farkındalığa ulaştı ve bir ay içinde organ bağışları %31,5 oranında artış gösterdi!
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de organ bağışı bekleyen binlerce insan var ancak bağış sayısı günden güne azalıyor…

https://onedio.com/haber/olunce-arabasini-da-yaninda-goturecegini-soyleyip-herkese-ters-kose-yapan-cilgin-zengin-618990
This entry was posted in HAYATIN İÇİNDEN, Saglik. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *