DEVLETİ TALAN EDENLERDEN, ANAYASAYI, PARLAMENTOYU İLGA EDENLERDEN, EN YUKARIDAN, EN AŞAĞIYA SİYASETÇİLERDEN, KAMU ÇALIŞANLARINDAN, TALANA KATKI VEREN ŞİRKETLERDEN, KİŞİLERDEN HESAP SORULMASI DEVLET OLMANIN GEREĞİDİR.

HESAP SORULMASI ŞARTTIR.
BU ÖNGÖRÜ KİN-GAREZ-İNTİKAM DUYGULARININ TATMİNİ İÇİN DEĞİL, HESAP SORULMAMASI HALİNDE VATANDAŞIN DEVLET KURUMUNA GÜVENİNİN KALMAYACAĞI, YAPILAN KÖTÜLÜKLERİN YAPANLARIN YANINA KÂR BIRAKILACACAĞI DIYGUSUNUN YERLEŞMESİNE VE VATANDAŞIN ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE DEVLETİN BEKASI VE ATILACAK ATILIMLARA DAHİ DESTEK VERMEYE SOĞUK BAKACAĞI BEKLENTİSİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR.

Dr. İlhan Azkan


HESAP SORULMASI ZORUNLUDUR. ZİRA;

1-) geçmişte usulsüz ve yasadışı uygulamalarla edinilmiş ve edinilmeye devam edilecek servetlerin kamu faydası için geri alınması

2-) Stratejik kamu kurumlarının özelleştirilmesinin hesabının sorulması, bu kurumların yeniden kamu mülkiyetine alınması,

3-) Sosyal yapıyı, devlet mekanizmasını alt üst eden, hıyanete varan kararlara imza atanlardan hesap sorulması, cezalandırılmaları, işten el çektirilmeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma haklarının kaldırılması,

4-)Anayasaya alenen aykırı kararların alınmasına karışan herkesin yüce divanda yargılanması İçin hesap sorulması şarttır.


ENGİNYURT: DEVR-İ SABIK YARATILARAK HESAP SORULACAK

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Dolayısıyla korkması gerekenler kendilerini biliyorlar ve bunlardan muhakkak devr-i sabık yaratılarak hesap sorulacaktır” dedi.

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası bürokratlarına yaptığı çağrıya ilişkin çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, güncel siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendiren Enginyurt, “Ülkemiz ekonomik anlamda büyük bir çöküş yaşıyor. Bugün Merkez Bankası faiz indirecek ya da pas geçecek ya da yükseltecek. Hepimiz, eli kulağında Merkez Bankası Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Aslında meraka gerek yok. Ne tür bir açıklama yapılırsa yapılsın fren patladı, artık gidişat hiç de iyi değil. Bütün bunlara rağmen pembe tablolar çizmeye devam ediyorlar” dedi.

Dün Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yaptığı açılış konuşmasına değinen Enginyurt, “Sayın Fuat Oktay Öyle bir pembe tablo çizdi ki gözlerimiz yaşardı. Milli gelir, 2022 yılında 33 bin dolar olacakmış, yani 300 bin lira. Yani aylık 25 bin lira. Şimdi büyük umutlarla millete diyorlar ki ‘2022’yi bekleyin, sizi zenginleştireceğiz’. 20 yılda milleti 20 kat fakirleştiren iktidar, günü rakamlarla kurtarmaya çalışıyor. Ama gerçek hiç de iktidarın söylediği gibi değil. Çiftçi perişan. Esnaf perişan. Memur evin ekmek götüremiyor. İşçi artık değil asgari ücretle 5 bin lira maaşla geçinemiyor, ama iktidarı yönetenler pembe tablolara devam ediyor” ifadelerini kullandı.


“DEVR-İ SABIK YARATILARAK HESAP SORULACAKTIR”

Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası bürokratlarına yaptığı çağrı sorulan Enginyurt, şöyle konuştu:

“Rüşvet yiyen, iltimas yapan, torpil yapan, devletin malını kendi malı gibi kullanan, devleti talan edenlerle devr-i sabık yaratarak, Sayın Gültekin Uysal’ın dediği gibi ‘gün geldiğinde hesaplaşacağız’. Efendim 3,5 milyonu, memuru tehdit mi ediyorsunuz? Kim kimi tehdit eder, niye etsin? Kul hakkı yemeyen kimden korkar? Hırsızlık yapmayan kimden korkar? Devletin malını çalmayan kimden korkar? Dolayısıyla korkması gerekenler kendilerini biliyorlar ve bunlardan muhakkak devr-i sabık yaratılarak hesap sorulacaktır.”

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yaptığı çağrıda 18 Ekim Pazartesi’ni milat olarak göstermesine ilişkin sorulan bir soruya Enginyurt, “Öyle bir miladı kabul etmiyoruz.

Dr. İlhan Azkan

This entry was posted in ANAYASA, Ekonomi, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *