BİZ BU UÇAKLARIN BAKIMINI YAPAR VE UÇURURUZ…* 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü işçileri: Uçakların bakım-onarımını yaparız, yangın filosu oluşturabiliriz

1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü işçileri: Uçakların
bakım-onarımını yaparız, yangın filosu oluşturabiliriz

03.08.2021


Türk Harb-İş Sendikası Eskişehir Şubesi, Türk Hava Kurumu’nda ‘atıl’ durumda bırakılan yangın söndürme uçaklarının doğru bakımlar yapılması halinde ilk günkü performanslarıyla kullanılabileceğini duyurdu. 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü işçilerinin bu sorumluluğu almaya hazır olduğu vurgulandı.

Türk Harb-İş Eskişehir Şube Başkanı Hasan Atak, şunları söyledi:

“Meydana gelen yangınların en önemli kısmı olan yangın uçaklarının temini ve idamesi. Daha önce yaşanan orman yangınlarında da bizzat Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ‘Türkiye’de hizmet verecek bir uçak filosu bulunmadığını’ ifade etmiştir.”

“1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü olarak, Türk Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan dünyanın en önemli uçaklarının motorlarına yıllardan beri müdahale ediyor.”

“Eskişehir Türk Harb-İş üyeleri olarak her türlü yangın uçaklarının bakım, onarım ve idamesini yapabileceğimizi, Türkiye’ye hizmet verecek uçak yangın filosu oluşturabileceğimizi buradan duyurmak istiyoruz.”

“Envanterimizde bulunan;
T-38 uçaklarının yaşı 59 dan (1962 model)
F-4 uçaklarının yaşı 48 den (1973 model)
F-16 uçaklarının yaşı 35 den (1986 model)

başlamaktadır. Tüm jet ve pervanenin, motorların bakım onarımı, Casa tipi uçaklar ve Couger Helikopter motor bakımları yapılmaktadır.

Halen bu uçaklar bakımları yapılarak uçurulmakta ve daha uzun yıllar da uçurulacaklardır. Yaşlarına bakıp antika denilecek olan bu uçaklar uygulanan doğru bakımlar ile ilk günkü performanslarıyla kullanılabilmektedir. Fabrikamızda FASBAT faaliyetleri ile bu başarı sağlanabilmektedir. Jet ucaklarında gösterilen bu başarı yangın söndürme uçaklarında da çok rahat gösterilebilir. Yıllardır ülkemizin tamamının uçuş hattına destek sağlayan teknikeri, teknisyeni mühendisi ile 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü (Hava İkmal) işçileri olarak Eskişehir’in söz konusu sorumluluğun altından gerekli ortam ve şartlar sağlandığı takdirde rahatlıkla kalkabileceğini Tüm Kamuoyuna saygı ile duyururuz”


http://marksist.org/icerik/Isci/16377/1.-Hava-Bakim-Fabrika-Mudurlugu-iscileri-Ucaklarin-bakim-onarimini-yapariz,-yangin-filosu-olusturabiliriz

This entry was posted in Calisma Dunyasi - Is ve Emekciler. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *