ÜLKEMİZİN ADI UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI İLE ANILMAYA BAŞLANDI. KAÇAKÇILIĞIN ARDINDA ÜST DÜZEY AKP’li SİYASETÇİLER OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR * Muz içerisinde yakalanan tonlarca kokainin detayları belli oldu * Sedat Peker’den yeni ‘kokain’ iddiası: Süleyman Soylu’ya yakın grubun elemanları

Emniyet ve Gümrük yetkililerine

Ülkemizin Milli simgesi olan şerefli TÜRK BAYRAĞINI uyuşturucularla, silahla, mermiyle bir araya getirmek Türkiye’ye karşı bir algı operasyonu oluyor. Yabancılar fotoğrafa baktıklarında TÜRK ve TÜRKİYE ile UYUŞTURUCUYU, SİLAHI, MERMİYİ bir arada algılayarak bu düşünceyi bilinç altlarına yerleştiriyorlar. Bu uygulamadan vazgeçilmesini bir Yurttaş olarak diliyorum.

Naci Kaptan / 24 haziran 2021


Muz içerisinde yakalanan tonlarca kokainin detayları belli oldu

ANKA – 24 Haziran 2021 Perşembe


Mersin Limanı’nda bir hafta ara ile gerçekleşen iki dev kokain
operasyonuyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) bünyesinde gerçekleşen iki operasyonda da üç uydu takip sistemi GPRS cihazı bulundu. Cihazlar sayesinde uyuşturucunun çıkış noktasından varış noktasına kadar satıcı ve alıcısı tarafından GPRS cihazı ile izlendiği belirlendi. İlk operasyonda bin 300 kilogram kokain ile birlikte yakalanan 5 kişi tutuklanmıştı. Sonradan ele geçirilen 463 kilogram kokain ile ilgili operasyonunda da 1 kişi tutuklandı.

İLK GEMİ İHBAR EDİLDİ

Edinilen bilgiler göre; Ekvador Puerto Bolivar Limanı’ndan çıkan Liberya bayraklı MSC Çapuciner Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) 9210086 numaralı gemide uyuşturucu madde bulunduğu ihbar edildi. Bunun üzerine geminin liman sahasına girdikten sonra yapılan aramada muz kolileri arasındaki çantalar ve boks torbaları içinde 1 ton 300 kg kokain ele geçirildi. Bu operasyonda muz kolileri arasında ortaya çıkarılan kokain çantalarında iki adet uydu takip sistemi GPRS cihazı bulundu. Bu cihazla kokainin rotasının hem satıcısı hem de alıcısı tarafından uydudan an be an takip edildiği ifade edildi. İkinci operasyonda da muzların arasında gizlenmiş kokainin arasında bir GPRS cihazı bulundu.

SERBEST BÖLGE ÜZERİNDEN ÇIKARTILACAKTI

Bugüne kadar bir defada ele geçirilen en büyük miktar olarak kayıtlara geçen 1 ton 300 kg kokain ile ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma devam ediyor. Muz konteynırının Mersin Limanı’ndan Serbest Bölge koridoru üzerinden buradaki antrepoya indirileceği belirlendi ve muzun ithalatçısı olan şirketin sahipleri Nimet Ş, Halil İbrahim Ş, ile Mesut S, Rojbin S, ve Erdal Ş, tutuklandı.

İkinci operasyonda da yine Ekvador’dan Mersin’e gelen Portekiz bayraklı Uluslararası Denizcilik Örgütü (İMO) 8104565 numaralı Amanda isimli gemide bulunan ve konşimentosunda muz olarak geçen 5 konteynır riskli olarak değerlendirildi. Yapılan aramalarda 463 kilogram kokain bulundu. Yapılan inceleme sonucunda 125 ton ithal muzun alıcısının yine Mersin Serbest Bölge’de faaliyet gösteren bir şirket olduğu saptandı. Bu şirketten de bir kişi tutuklandı.


Sedat Peker’den yeni ‘kokain’ iddiası:
Süleyman Soylu’ya yakın grubun elemanları…

cumhuriyet.com.tr – 22 Haziran 2021


Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter hesabından yeni paylaşımlarda bulundu.

Peker, önümüzdeki günlerde, kokainlerin lüks rezidanslarda orta ölçekli torbacılara nasıl satıldığını anlatacağını duyurarak; bu kişilerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yakın gruplar olduğunu iddia etti.

Peker, paylaşımında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alarak, “Devamlı şu kadar kokain yakaladık, bu kadar kokain yakaladık diyor ya; ben size bu kokainlerin yerine diş sağlığıyla ilgili maddelerin nasıl imha edildiğini bu kokainlerin ise Avcılar bölgesindeki rezidanslar başta olmak üzere şehrin içindeki bazı lüks rezidanslardaki dairelerde, orta ölçekli torbacılara nasıl satıldığını önümüzdeki günlerde ispatlarıyla, keyifle anlatacağım” dedi.

Peker’in paylaşımları şu şekilde:

  • 1-40 yaşından küçük kardeşlerim, süslü sülü devamlı şu kadar kokain yakaladık, bu kadar kokain yakaladık diyor ya; ben size bu kokainlerin yerine diş sağlığıyla ilgili maddelerin nasıl imha edildiğini…
  • 2-…bu kokainlerin ise Avcılar bölgesindeki rezidanslar başta olmak üzere şehrin içindeki bazı lüks rezidanslardaki dairelerde, orta ölçekli torbacılara nasıl satıldığını önümüzdeki günlerde ispatlarıyla, keyifle anlatacağım. Bunları yapanlar kim mi?
  • 3-Tabi ki süslü sülüye yakın grupların elemanları.Ben tüm bunları size umutlarınızı yitirin diye anlatmıyorum. Bir gün siz ülkenin yönetimini ele aldığınızda, bu namuzsuzluklarla nasıl baş edeceğinizi öğretmek için anlatıyorum.
  • 4-40 yaşından küçük kardeşlerim, bana devamlı namus sözü verdiğimi hatırlatacağınıza, akit yaptığımızı hatırlatacağınıza, siz de akitinize sadık kalın. Zamanınızın bir çoğunu fuzuli işlerde geçiriyorsunuz.
  • 5-Bizim akitimize göre siz benim ifşa ettiğim suçları takip edecektiniz. Bunlarla ilgili muhalefete ve namus sahibi olan basın kuruluşlarına baskı yapacaktınız. Ben de size akitimizi hatırlatmak isterim. Siz de verdiğiniz sözü tutun.
  • 6-Ben dahil 40 yaşından büyüklerden bir şey olmaz diye devamlı söylüyorum ya, bunun en büyük ispatı hem mevcut iktidarı destekleyenlerin, hem de muhalif olanların içindeki 40 yaş üstünün açıklamaları ve kendi aralarındaki tartışmalarıdır.’

 

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından kokain ile ilgili yeni iddialarda bulundu, “Önümüzdeki günlerde ispatlarıyla, keyifle anlatacağım” diyen Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da hedef aldı.


https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/muz-icerisinde-yakalanan-tonlarca-kokainin-detaylari-belli-oldu-1847121

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sedat-pekerden-yeni-kokain-iddiasi-suleyman-soyluya-yakin-grubun-elemanlari-1846584

This entry was posted in TERÖR, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *