PARTİLİ CUMHURBAŞKANI OLSA DA BİR YÖNETİCİ KARA PARA AKLAYANDAN YARDIM KABUL EDER Mİ? * Sezgin Baran Korkmaz’ın ortağı Levon Termendhzyan’dan Erdoğan’a koruma desteği

Sezgin Baran Korkmaz’ın ortağından
Erdoğan’a koruma desteği

cumhuriyet.com.tr – 26 Haziran 2021


SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın, ABD’li ortağı Levon Termendhzyan’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a koruma desteği sağladığı iddiası gündeme geldi.

SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz geçtiğimiz günlerde Avusturya’da tutuklanmıştı. ABD Adalet Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Avusturya’da tutuklanan Korkmaz’ın dolandırıcılık yoluyla 133 milyon dolardan fazla parayı akladığı ve paranın Türkiye ile Lüksemburg’daki hesaplarda bulunduğunu belirtmişti.

Gazetemiz yazarı Miyase İlknur, Sezgin Baran Korkmaz’ın, ABD’li ortağı Levon Termendhzyan’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a koruma desteği sağladığı iddialarını gündeme getirdi.

Tire Cadillac Escalade Jeep

İlknur’un, ‘Hayırsever SBK’nin hayırsever ortağı Dermen’ başlığıyla kaleme aldığı yazıda ilgili bölüm şöyle:

SBK’nin, karapara aklamadaki ABD’li ortağı Ermeni Levon Termendhzyan var ya hani… İşte bu adamcağız biliyorsunuz Türk vatandaşlığına kabul edilip Lev Aslan Dermen adını almıştı. Artık TC vatandaşı olunca dini hisleri kabarmış diyemeyeceğim çünkü Müslüman değil ama herhalde kendisini vatandaşlığına alan devlet erkânına borcunu ödemek mi istemiş ne, ‘Washington’da yapılan camiye 1 milyon dolar bağışlamış’ diyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açtığı caminin açılış töreninde de hazır bulunmuş. Erdoğan’ın korunması için 25 tane Escalade marka cipin kiralanması, Erdoğan’ın adının yazılması, şoförleri, koruma ekibinin de parasını bu hayırsever Ermeni yurttaşımız ödemiş. Doğru mu bu söylenenler bilmem. İşin tarafları açıklarsa ancak o zaman öğrenebileceğiz gerçeği. Tabii gerçekleri söylerlerse” 

İDDİANAMEYE YANSIDI

Sezgin Baran Korkmaz dosyasında, Jacob Kingston’un iddianamede yer alan sözlerinde Amerikan gizli servisinin müdür yardımcısı Tony Chapa’nın özel güvenlik şirketi olduğu ve Erdoğan’ın güvenliği için çalışacağına yönelik ifadeler yer aldı.

SBK Holdings USA Başkanı Dan McDyre da ifadesinde Termendzhyan’in kendisine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a New York’taki BM ziyareti içn güvenlik hizmeti sağlanacağını söylediğini belirtti.


https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sezgin-baran-korkmazin-ortagindan-erdogana-koruma-destegi-1847527

This entry was posted in YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *