ORGANİZE İŞLER * SİYASİ ÇÜRÜME * AKP’yi saran bela; Müsilaj

Değerli Çizgi sanatçısı Zafer Temoçin’e teşekkürler


AKP’yi saran bela; Müsilaj

Yeniçağ – Orhan UĞUROĞLU


Güncel deyimle AKP’yi saran bir bela var: Müsilaj…

Peki, AKP’yi saran Müsilaj nedir? “Teşbihte hata olmaz” diyerek söyleyeyim. Müsilaj, AKP’ye yapışan, AKP’yi saran yolsuzluklar ve usulsüzlüklerdir. Medyaya yansıyanlar o kadar çok ki yaz yaz bitmez, ama yer darlığım nedeniyle özetleyeyim.

– 4 bakanının Reza Zarrab’dan aldıkları rüşvet dosyaları

– AKP’nin 25 yıllık İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı saltanatının yıkılması sonrası ortaya çıkartılan milyarlarca liralık yolsuzluklar, usulsüzlükler ile rantlar…

– Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın şahsi firmasının Ticaret Bakanlığı’na hem de rayiç fiyat üzerinden dezenfektan satması

– Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarının buharlaşması…

Partinin kurucularından olan ve ilk yıllardaki Maliye Bakanlığı sırasında “tüm bu olayların başlangıcını gördüğü için” AKP’den istifa eden Konya milletvekili Abdüllatif Şener diyor ki;  “AKP döneminde yapılan yolsuzluklar son 100 yıldaki yolsuzluklardan 10 kat fazladır”

* FETÖ durumu:

FETÖ denilince akla gelen ilk isim elbette Amerika tarafından korunan hain terörist başı Fethullah Gülen’dir. Gülen’in en büyük para kasası İngiltere tarafından korunan iş insanı Akın İpek’tir. 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası Akın İpek’in KOZA Altın A.Ş. adlı firmasına devlet tarafından el konuldu ve kayyum atandı.

Cumhurbaşkanlığına sunulan resmî istihbarat raporlarına göre; Akın İpek’in, KOZA şirketi 2007-2013 yılları arasında 500 milyon liranın üzerindeki tüm altın işletme işlerini ihalesiz olarak şu şirkete vermiş:

– Bahar Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.

KOZA Altın A.Ş. başka firmalarla yaptığı bütün işleri feshederek ticari faaliyetlerini ve taşeronluk işlerini, “Bahar Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” üzerinden yürütmüş. Resmî kayıtlara göre Bahar Limited Şirketi adına Yönetim Kurulu Başkanı “İhsan Yılmaz” bakanlıklara başvurarak şu bölgeler için maden arama izinleri istedi.

– Adana Ceyhan Azizli,
– Diyarbakır Lice Arıklı,
– Ankara Kahramankazan Karalar,
– Tokat Reşadiye Altıparmak,
– Kayseri Develi Öksüt,
– Isparta Sütçüler Yeşilyurt,
– Balıkesir Havran

Yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda Bahar LTD ŞTİ’nin “İhsan Yılmaz” adı ile yaptığı bütün başvurular FETÖ’cü Akın İpek ve KOZA Altın şirketi ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı tarafından reddedildi. Resmi kayıtlarda başvuru sonuçları “Olumsuz” şerhi ile yer aldı.

* Müsilaj

“Bahar Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” iken yapılan bir değişiklik ile adı şöyle oldu:  “Bahar Madencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.”

Yönetim Kurulu Başkanı’nın adı şöyle değişti: -Ejder Yılmaz… Söylemeliyim ki; Ejder ile İhsan Beyler kardeştir… Ne olduysa, nasıl olduysa oldu devreye AKP’ye müsilaj olan bir grup yüksek mevki sahibi siyasiler girdi…

Cumhurbaşkanlığından gelen istihbarat raporları

– “Olumsuz” iken;
– “Olumlu” hale geliverdi…

Tüm izinler anında kolayca verildi ama… Çok üst düzey seviyede aktif görevi olan AKP’li ünlü bir siyasetçi ile bir AKP milletvekili ve FETÖ iltisakı nedeniyle azledilen eski AKP’li Belediye Başkanı, bu işi nasıl becerdiler?

Söyleyeyim:

– AKP’li siyasetçilerin 75 milyon liralık rüşvet aldığı iddia edildi.

– Erdoğan’ın başlattığı, “Biz bize yeteriz” kampanyası için 25 milyon lira bağış
yaptırılarak Cumhurbaşkanlığı nezdinde önceki FETÖ iltisakı unutturuldu.

Bu isimleri Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de biliyor. Bakan Kurum’un Kaz Dağları eteğindeki “Havran Altın Madeni” için ÇED raporu vermemekte direndiğini de vurgulayayım. Umarım direnci siyasi baskı ile kırılmaz.

Ve tabii ben de öğrendim.
Üst düzey yönetici için bir kopya vereyim mi?
Son günlerde güncel siyasi tartışmalarda da adı geçen bir AKP’lidir ki;
Bu yazımı okuyunca hiç sanmam ama görevinden istifa edebilir ya da görevden azledilebilir… Bu yazdıklarım yüzde yüz resmî belgeli olup devamını da takip edeceğim…


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/akpyi-saran-bela-musilaj-455930h.htm

This entry was posted in ORGANİZE İŞLER, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *