TÜRK DÜŞMANI YUNANLIYI BÜYÜKELÇİLERİNE ALKIŞLATAN DIŞİŞLERİ BAKANI…

Büyükelçilerimiz Türk düşmanını nasıl alkışladı!

Ahmet TAKAN / ahttakan@gmail.com  / 17 Ağustos 2019


AKP iktidarının meydan okumaları, efelenmeleri hep fos çıkar!.. Ses var görüntü yok cinsinden… Araya  bayram tatili girdi, o yüzden erteleme zorunda kaldık. Gazete okuma oranları uzun tatillerde düştüğü için  büyük skandalın haberini bugüne bıraktık. Daha çok haberdar olunsun, bayramda güme gitmesin diye… Kızmayın!.. Gerçek böyle…

Kurban Bayramı öncesinde Ankara’da gerçekleşen Büyükelçiler Konferansı’nın ana gündem ağırlığı, “Güvenli Bölge”ydi. Esildi, gürlendi… Bayram geçti, geldiğimiz nokta ortada!..

Muhteremin adı, Dimitris Avramopoulos… Büyükelçiler Konferansı’nın 8 Ağustos Perşembe günü yapılan oturumuna Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından davet edildi. Türk düşmanlığı ile dünyaya ün salmıştır. Şu andaki görevi, Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu AB Komiseri.

Çavuşoğlu, sunumu yaparken Türk düşmanı Dimitris’e büyük övgüler düzdü. Tanıtımdan sonra Dimitris, Türk Büyükelçilerine konferans verdi. Dimitris Avramopoulos, 25 Haziran 2013-1 Kasım 2014 tarihlerinde Yunanistan Savunma Bakanlığı görevini yürüttü. Dimitris Avramopoulos, Yunan Savunma Bakanı olduğu dönemde gerçek yüzünü göstermiş ve Türk düşmanı olduğunu kanıtlamıştı.

AKP iktidarının  Yunan askerine teslim ettiği İzmir Koyun Adası ve Aydın Eşek Adası’na 26 Haziran 2014’te gelen Dimitris, Yunan bayrağının altında işgalci Yunan askerleri ile birlikte Türkiye’ye meydan okumuştu. Adalarda konuşlu Yunan askeri üslerinde denetlemelerde bulunan Dimitri, egemenlik ve bayrak gösterisi yapmıştı.

Topraklarımızı işgal eden Yunanistan’ın eski Savunma Bakanı, Türk düşmanı isim Türk Büyükelçilerine alkışlatıldı!..Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, olaya çok sert tepki gösterdi. Ümit Yalım’ın tepkisi şöyle;

“29 Ağustos 2014’te Dışişleri Bakanlığı görevine atanan ve bu görevi beş yıldır sürdüren Mevlüt Çavuşoğlu, ihanette sınır tanımıyor ve sürekli olarak suç işliyor. İşte Çavuşoğlu’nun dosyası;

* Yunanistan, 2014’te Doğu Akdeniz’deki 42 bin kilometrekarelik Türk Kıta Sahanlığını parselleyerek satışa çıkardı. Satış duyurusu 8 Ağustos 2014’te Yunan Resmi Gazetesi’nde, 13 Kasım 2014’te de AB Resmi Gazetesi’nde yayımlandı. Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanlığı satış duyurularına itiraz etmedi, Yunanistan ve AB’ye nota vermedi.

* Yunanistan, İsrail ile birlikte, 2015’de, Taşoz Adası Türk  karasularındaki Türk petrolünü çalmaya başladı. Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanlığı hırsızlığa itiraz etmedi, Yunanistan ve İsrail’e nota vermedi.

* Çavuşoğlu, 28 Ağustos 2016’da, Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias’ın davetlisi olarak Girit Adası’na gitti. Çavuşoğlu, bu ziyareti ile Girit Adası’nın etrafında işgal altında bulunan 5 Türk adasının işgaline meşruiyet kazandırdı. Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yapılan 205 numaralı açıklama ile Girit Adası’nın Yunanistan’a ait olduğu iddia edildi.

* Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve TBMM onayı olmadan gayri meşru bir şekilde 18 Mart 2019’da Birleşmiş Milletler’e gönderilen resmi yazı ile Girit Adası’nın etrafında Yunan işgali altında bulunan 5 Türk Adası ve bu adalara ait 92 bin kilometrekarelik Türk Kıta Sahanlığı Yunanistan’a terk edildi. Çavuşoğlu, TCK Md. 302’de tanımlanan vatana ihanet ve TMK Md. 3’te tanımlanan terör suçunu işledi.

* Yunan işgali altında bulunan Türk adalarına Yunan Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Savunma Bakanı ve Yunan general ve amiraller ile Hollandalı Bakanlar defalarca gelip gittiler. Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanlığı  Yunanistan ve Hollanda’ya nota vermedi.* Çavuşoğlu, topraklarımızı işgal eden ve bizim topraklarımızda bize meydan okuyan Dimitris Avromopoulos’u dost olarak tanımladı ve Avromopoulos’un Türk Büyükelçilerine 8 Ağustos 2019’da  konferans vermesini sağladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerini ısrarla ve inatla korumadığı ve sürekli olarak Yunanistan hesabına çalıştığı açık bir şekilde görülmektedir.”


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/buyukelcilerimiz-turk-dusmanini-nasil-alkisladi-52936yy.htm
This entry was posted in AHMET TAKAN YAZILARI, DIŞ POLİTİKA, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *