ATATÜRK’ün ALBAYINA TEŞEKKÜR ; ÜZÜLME ÇOCUK * Atatürk düşmanına tepki gösteren Albay Önder İrevül sürgün edildi!

ÜZÜLME ÇOCUK

Müstevliler Dolmabahçe’ye demirlediklerinde;
“GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER” demiştim, GİTTİLER …

Ve yine demiştim ki;

“Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. 

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Sen görevini yaptın çocuk…
Görevini yapamayan omuzları çok yıldızlı paşalar utansın…

İktidar sahipleri adete bir işgal ordusu gibi resimlerimi kaldırıyor, heykellerimi kırıyor. Gösterdiğim uygarlık, akıl ve bilim yolundan gitmek yerine emperyalizmin ve arap cahiliyesinin yolundan gidiyorlar… Laik Cumhuriyete düşmanlık yapıyorlar…

Bunu söylemiştim çocuk… Onlar,  “iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içindeler. Hattâ bu iktidar sahipleri, komutanlarıyla birlikte  şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit ettiler”

Az kaldı çocuk…GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER…

Naci Kaptan / 30.06.2019


Sözcü / 30 Haziran 2019

Son dakika: Atatürk düşmanına tepki 
gösteren Albay Önder İrevül sürgün edildi!

Çanakkale Zaferi etkinliğinde okunan duada Atatürk’e yer verilmemesine tepki gösteren Albay Önder İrevül için dikkat çeken bir karar çıktı. Hatay’a tayin edildiği öğrenilen İrevül konuya ilişkin, “Allah utandırmasın. Söyleyecek söz çok ama fazlası bana yakışmaz” diye konuştu.

İstanbul’da Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizasyonunda düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl anma etkiliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmaması üzerine etkinliği terk eden Avcılar Askerlik Şube Başkanı Albay Önder İrevul Hatay’a sürgün edildi. İrevul, bu kararı beklediğini belirtirken verdiği tepkiden pişman olmadığını ve yapılan bu sürgünü madalya olarak gördüğünü ifade etti.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İrevul, “Mesleğim icabı açıklama yaparak sizlere net bilgiler verme şansım yok. Evet tayin oldum. Gelen telefon ve mesajlara yetişemiyorum. Şu andaki görevimden ayrılmadan yapmam gereken bazı prosedürler var, devir teslim vesaire. Ayrıca okul açılmadan halletmem gereken yeni ev adresi ve kızımın okul işlemleri var. Bu ve bazı başka sebeplerle sizlere yeterince cevap veremiyorum. Beni affedin” dedi.

Yeni tayin yerine gitmemek için emeklilik, izin, rapor gibi hakları olduğunu kaydeden İrevul, bunların hiçbirini kullanmayacağını belirterek, “Kimse bıyık altından bile gülemeyecek. Beklemesem de utanmalarını, vicdanlarını zorlayacağım. Gideceğim oradaki silah arkadaşlarımla birlikte verilecek görevleri yerine getirmeye çalışacağım. Allah utandırmasın. Söyleyecek söz çok ama fazlası bana yakışmaz. Desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

‘ÇÜNKÜ BEN HARBİYELİYİM’

İrevul, sürgün kararıyla ilgili ise,

“Bekliyor muydum? Evet, şaşırdım mı? Hayır. Pişman mıyım? Hayır. Yorgun muyum? Evet. Üzgün müyüm? Hayır. Kızgın mıyım? Evet. Karamsar mıyım? Hayır. İsyan ediyor muyum? Hayır. Yapılanı madalya olarak görüyor muyum? Evet.

Çünkü ben Harbiyelim” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, Çanakkale Zaferi için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte şehitler adına okunan duada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmamasına tepki göstermişti. İrevül, duayı okuyan öğretmenin yanına gidip, “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın” diyerek tepkisini göstermiş ve salonu terk etmişti.

İrevul’a bu tepkisinin ardından idari tahkikat başlatıldığı iddia edilmişti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/ataturk-dusmanina-tepki-gosteren-albay-onder-irevul-surgun-edildi-5206521/
This entry was posted in ATATURK, TSK, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *