SİYASET DÖNEKLERİ ÜSTÜNE * Partisini ipotek edenler ve satanlar * Doğrucu “Vekilim”AKKAL’maya giderken ne demişti: Manisa Milletvekili olduğum İYİ Parti’den bugün itibarıyla istifa ediyorum. Bundan sonra milletvekilliği görevini bağımsız olarak, Manisalılık ruhuyla ve genel merkezin değil gerçekten milletin vekili olduğumun bilinciyle görevimi sürdüreceğim

Aydogan Kekevi
05.02.2019

Doğrucu “Vekilim”AKKAL’maya giderken ne demişti:

Manisa Milletvekili olduğum İYİ Parti’den bugün itibarıyla istifa ediyorum. Bundan sonra milletvekilliği görevini bağımsız olarak, Manisalılık ruhuyla ve genel merkezin değil gerçekten milletin vekili olduğumun bilinciyle görevimi sürdüreceğim.” Ehh,şimdi gittiği yer bu şikayet ettiği şeylerin olmadığı adına da “uygun” en doğru adres…

“Bu sürecin en başından beri karşı çıktığım, önce iş birliği denen ve sonra adı yine ‘Millet İttifakı’ olarak değişen bu oluşum, bizlerde tedavisi mümkün olmayan bir tahribat yaratmıştır. Bir Türk milliyetçisi olarak terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin birçok büyükşehirde aday çıkarmayarak bu ittifaka destek olacağını açıklaması, daha önceden düşündüğüm İYİ Parti’den istifa kararımı bugün netleştirmeme sebep olmuştur. Böyle bir oluşumun içinde olmam bu saatten sonra mümkün değildir.

İstifa kararı almamdaki tek sebep sadece bu değildir. Teşkilatlara sormadan, danışmadan ve istişare edilmeden ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla kararlar alınması, alınan kararların ahbap çavuş ilişkileri ile belirlenmesi, bulunduğumuz il ile ilgili milletvekili, belediye başkanlığı ve meclis üyeliklerinin kimseye danışılmadan, ben ‘Manisa’yı sizden iyi bilirim’ söylemleri eşliğinde belirlenmesi, ahde vefanın olmayışı, parti içindeki anti demokratik uygulamalardır.”

“Bu süreci Genel Merkez nezdinde yürüten Sayın Genel Başkan Yardımcılarına öncelikli tavsiyem, bu süreci Manisa’da ve tüm Türkiye’de kimselere sormadan, ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla, intikam duygularıyla ve menfaat ilişkileriyle götüreceğine, büyükşehirlerin garanti olan 1. sıralarından değil, önce kendi memleketlerinden milletvekili adayı olmaları olacaktır. Sizler kendi memleketinizden aday olmayacaksınız, ama hayatınızda 3-5 kez gittiğiniz şehirler hakkında hiç kimseye danışmadan hüküm vereceksiniz. Manisa Kurucu İl Başkanlığı görevini yaptığım ………..

***

Kısa haberin altına Murat İDE’nin “Vekilim”in istifasının ardından yazdıklarını ekliyorum.. Neler dönüyor daha iyi anlaşılsın. Ayrıca söz konusu yazıda “Vekilim”in “maddi zorlukları”ndan vs.söz etti diye Murat İDE’ye demedikleri kalmamıştı .

Eeee şindi ne olcek?
Ne olacağı değil ne olduğu aşağıda ;

Akkal’a AKP rozeti

Geçtiğimiz günlerde, İYİ Parti’den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal’a, Erdoğan tarafından AKP rozeti takıldı.İYİ Parti’den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal resmen AKP’ye geçti.

Tamer Akkal’a, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, grup toplantısında parti rozeti takıldı.Erdoğan Akkal için, “Aramıza katılan Tamer Akkal kardeşimize bu yolculuğumuza, millete hizmet yolunda birlikte vereceğimiz bu mücadeleye, hoş geldiniz, diyorum” sözlerini kullandı.

***

İşi gücü “muhalefete muhalefet olan muhalifler” seçim sürecine girilmesiyle birlikte “eğri doğru” demeden döktürmeye başladılar.Ama iktidarın açık gizli HDP flörtüne söyleyecekleri tek kelimeleri yok. Şimdi allah var bu konuda havuz medyasından daha acarlar.Öte yandan “muhalefet” kisvesi altında olup yaptıkları için daha da inandırıcı oluyorlar. Allah her iktidara böyle bir “muhalefet” nasip etmez..

Aşağıda Sayın Murat İDE “muhalefet muhalifleri”nin sarıldığı bir istifanın perde arkasını açıklıyor..

Aydoğan

Murat İDE / 30 Ocak 2019
muratide@gmail.com

Hiç mi utanmadın?

Bu kadar kirli.. Bu kadar haysiyetsiz.. Bu kadar utanmazca bir operasyonla ilgili kararı size bırakacağım..Bir yola çıkılmış.. Bu yolda önemsenen, kıymet verilen biri olmuşsunuz.. İl Başkanlığınız, ilçe başkanlarının seçimi.. Parti yönetimi.. Ardından Büyük Millet Meclisi’ndesiniz..

Elbette kişisel mücadelenizin de payı var.. Ancak, ideolojik olarak da, insani olarak da, kültürel-siyasal birikim açısından da, sizden çok daha layık insanlar varken, birlikte yürünen yola duyulan saygı ve vefanın gereği, siz oradasınız..

Ödenen bedeller ortada.. Çekilen çileler ortada.. Savunduklarınız, boynunuzda asılı..Ve siz, bunların hiçbiri yaşanmamış gibi..Ve siz, yaşadıklarınıza bile saygı gösteremeyecek kadar acizane..

Ve siz, savunduklarınızı ‘Tek kalemde’ silecek kadar inkârcı bir şekilde, bir metnin altını imzalayıp, gideceksiniz.. Gidene uğurlar ola denir..Benim siyasi bir kimliğim, unvanım yok..Çok genel bir çerçeveden, değerler penceresinden bakıyorum hadiseye..Gidene uğurlar olsun denir ama nasıl gittiğiniz de önemlidir..

Çalıştığım son televizyondan kovulduktan sonra, varolsunlar, gücümüz-desteğimiz izleyicilerimizi bilgilendirirken şöyle demiştim;

-Gazeteci bazen gitmelidir.. Neden ve nasıl gittiği önemlidir.. Gerekçesinde boynunu büken bir şey yoksa, o gidiş hayırlı bir gidiştir..

Önceki gün siyasette yaşanan gidişin gerekçelerine baktığımda, bırakın boynunu bükmeyi, insanın kendisine ve değerlerine bu kadar kolayca yalan söyleyebilmesine şaşırdım.. Samimiyetle söylüyorum, şaşırdım..

Kimden bahsettiğimi, hangi olayı kastettiğimi anladınız sanırım..Manisa Milletvekili Tamer Akkal’ın gidişinden bahsediyorum..Her gidişin bir gerekçesi vardır şüphesiz.. Ama dedim ya, gerekçeniz namuslu olmalı..

Yalana, çamura, menfaate, üçün beşin hesabına dayanıyorsa, gitmek değildir o, defolmaktır..Çünkü, geride bıraktığı Türk Milliyetçilerini;

pkk ile iş birliğiyle itham ediyorsa, ahlaksızdır o giden..

Bu kadar yakından tanıdığı, duruşlarına şahitlik ettiği yol arkadaşlarına, çakal ağzıyla ve kolayca ihanet edebiliyorsa, haysiyetsizdir o giden..Bana bir şey sorulmadı”, “Tepeden inme işler yapıldı” gibi gerekçelere değinmiyorum bile..Haklıdır-değildir tartışmıyorum bile..

Yol arkadaşlarına, “pkk’yla iş birliği” diyebilecek kadar hayasızlaşan bir adamın, gerekçesinde namus aranabilir mi?

Yazık.. Verilen emeğe yazık.. Kurulan köprülere yazık.. Duyulan güvene, gösterilen ihtimama yazık..Ve her şeyden önce, “Abla” dediğiniz insanın açtığı yola yazık..

Siyasette gidişler olur, gelişler olur..
Bunu hoplayarak yapan olur, zıplayarak yapan olur..

Hepsini geçtim, değerlerinin ışığında namusunun rehberliğinde kenara çekilmeler olur..Hepsi olur, hepsi zaman içinde kabullenilir..Ama siyasette, “üç-beş” kuruşun peşinde, çıyanlık ederek gitmek, gitmek değildir, defolmaktır..

Şimdiii.. Benim bir işim var biliyorsunuz.. Bu konuda, bu kadar tepkili ve belki de bir miktar duygusal satırlardan ötürü, siz okurken ben fırça yiyor olabilirim.. “Bu konuya neden böyle daldın” diye hesap sorulabilir.. Hatta ortalık gerilirse, işimden de olabilirim. .Ah bu gazeteci yanım.. Büyüklerim öğretti ki, “Gazeteci toplumun vicdanı olmalıdır.”

Şu ana kadar, birkaç dostumun-büyüğümün dışında, pek kimsenin sesi çıkmamış olsa da, ben o vicdan görevini yerine getiriyorum..Hiç kimse adına değil.. Kendi adıma..

Haaa, bir de, “Bir sükut-u hayal daha yaşayan” yürek adına..

Söyler misiniz, sussa mıydım?

Tam da genel merkeze gelip, “Şu kadar borcum var, bu kadar sıkıntım var” dedikten birkaç gün sonra, akla hayale sığmayacak hayasız gerekçeyle gidip, zihin bulandıran birine, iki kelam etmese miydim?

Ak-kalmayı beceremeyip, Ak oyunlara figüran olan birini, görmezden, duymazdan mı gelseydim?

Kararı size bırakıyorum, abilerim, ablalarım, kardeşlerim..

Diyeceğimi dedim..

Şimdi, nedense “iki kelam etmeyenlerden” işiteceğim lafları beklemeye geldi sıra..Buyursunlar.. Heybede bir çuval söz de onlara ayırdım, bekliyorum..

***

Bu fırdöndünün haberini ben bağlayayım ;

AK Parti’ye Geçen Milletvekili Tamer Akkal’ın
Danışmanı, “Utanç Duyarım” Diyerek İstifa Etti

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal’ın TBMM danışmanı Cenk Özatıcı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özatıcı, “AK Parti’ye geçen bir milletvekilinin yanında, aynı göreve devam etmeyi utanç vesilesi kabul ederim” dedi. (5 Şubat 2019 Salı)

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/akkala-akp-rozeti-222618h.htm https://www.yenicaggazetesi.com.tr/hic-mi-utanmadin-50595yy.htm

This entry was posted in Politika ve Gundem, SİYASİ PARTİLER, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *