ÜÇKAĞIT – TIRNAKLAMA – SİYASETÇİLER * Çiftlik Bank’ta AKP’li ortak var mı?

İsmet Özçelik
Aydınlık Gazetesi
30.4.2018

Çiftlik Bank’ta AKP’li ortak var mı?

Her iktidar döneminde birtakım sahtekarlar ortaya çıkar. Ama AKP dönemindekiler diğerlerini gölgede bıraktı. Türkiye’nin her yerinde varlar. Kimi süt, kimi besicilik, kimi başka bir şey…

Paraları toplayıp kaçıyorlar.

TOSUNCUK

Bunlardan biri de Çiftlik Bank. Hazırlanan raporlara göre, on binlerce çiftçiyi dolandırmışlar. Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın tam bir tosuncuk. Bir milyara yakın para toplamış. Topladığı paraları sessizce yurt dışına çıkarmış. Sonra da ortadan kaybolmuş.

Tosuncuk nedense Uruguay’a gitmiş. Oradan dalga geçer gibi açıklamalar yaptı. Belli ki güvendiği dağlar vardı.

BURSA’DAKİ MERKEZ

Mehmet Aydın’la birlikte çalışan bilgisayar yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul (29) savcılığa itirafta bulunmuş. “Etkin pişmanlık”tan faydalanmak istemiş.

Savcıya neler anlattı tam bilemiyorum. Ama gelişmeler üzerine Bursalı bir vatandaş aradı. Eski bir bakanın kardeşine ait lüks bir sitenin çatı katından söz etti. “Araştırın, orası Çiftlik Bank’ın karargâhıydı” dedi. Sonra da FETÖ’nün Bursa’daki elebaşlarından E. A.’nın el konulan çiftliğinin de Çiftlik Bank’a verildiğini iddia etti.

Çiftlik Bank’ın İnegöl Çiftliğinin incelenmesini istedi. “Devlet de bu işin içinde. AKP’li bir siyasetçi de ortak” iddiasında bulundu.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Soruşturma devam ediyor. Ancak İçişleri Bakanlığı koridorlarında da Çiftlik Bank’ın arkasında önemli bir AKP’linin olduğu konuşuluyor. “Soruşturma ilerlerse seçim öncesi AKP ciddi zarar görür” diyenler bile var.

“Bu iş eninde sonunda patlar. Soruşturmadan çok kişi haberdar. Gizli kalması mümkün değil. AKP 24 Haziran’da bu kişiyi aday göstermese de fark etmez” ifadeleri kullanılıyor.

URUGUAY

Tosuncuğun kaçtığı Uruguay ilginç bir ülke. Yaklaşık 4 milyon nüfusa sahip. Ama 16 milyon civarında hayvan varlığı var.

Türkiye de Uruguay’dan canlı hayvan ithalatı yapıyor. İzin verilmeyen ülkelerden satın alınan canlı hayvanlar Uruguay’a getirilerek kulak küpeleri değiştiriliyor. Bu işi de bölge ülkelerindeki FETÖ’cüler yapıyor.

SORULAR, SORULAR…

Yanıtı aranan soru çok. İşte bazıları:

– Türkiye’nin yaptığı canlı hayvan ithalatı ile Çiftlik Bank arasında bir ilişki var mı?

– Tosuncuk neden Uruguay’a kaçtı?

https://www.aydinlik.com.tr/ciftlik-bank-ta-akp-li-ortak-var-mi-ismet-ozcelik-kose-yazilari-nisan-2018
This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *