EMPERYALİZM – İSTİHBARAT – CIA * CIA artık Türkiye’de cirit atamayacak

Bülent Esinoğlu
bulentesinoglu@gmail.com
11.12.2017 14:07:47

CIA artık Türkiye’de cirit atamayacak

Türkiye CIA’dan çektiğini hiçbir şeyden çekmedi.
Psikolojik savaşlar, istihbarat savaşları, medya yönlendirerek insan zihni imali, hep CIA’nın marifeti olarak hayatımıza girdi.Türkiye’nin CIA ve NATO istihbarat görevlilerine artık göz açtırmayacağına dair birçok soruşturma ve tutuklama kararları çıkarıldı.

Vatan Partisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bir şikâyette bulundu. Brett McGork, General Stephen Towhsend, General Josep L. Votel ile birlikte iş gören bazı zevat için suç duyurusunda bulundu.Savcı diğer suç duyurularıyla birlikte Vatan Partisinin suç duyurusu için soruşturma başlattı.

Bu ve buna benzer soruşturmaları şu şekilde yorumlayanlar olabilir. ABD veya Suriye’de yaşayan ve CIA adına görev yapanlar hakkında tutuklama kararı versen ne olur!

Kazın ayağı öyle değil.

Cumhurbaşkanlığına vekalet eden İhsan Sabri Çağlayangil Meclis Kürsüsünden şöyle ifade etmişti; “ben ne yapabilirim, CIA benim altımı oyuyor.” İstihbarat örgütümüzün maaşını CIA’nın ödediği günleri hatırlamak gerek.

ABD ile yapılmış ikili anlaşmaları bilmek gerek. Hepsinin de ötesinde, Amerika’nın Soğuk Savaş döneminde, Türkiye’nin CIA üzerinden ABD’ye teslim olmasını hatırlamak gerek.Graham Füller, Henry Barkey, Metin Topuz gibileri için verilen tutuklama kararları şunu ifade eder.

Ey Amerika… Artık benim ülkemde, kendi adına istihbarat faaliyeti yapamazsın. Artık altımı oyamazsın…Bundan sonra yapılacak iş; açık istihbarat yoluyla CIA’nın elde ettiği bilgilerin medya eliyle kötüye kullanılmasını engellemektir.

CIA’nın tüm istihbaratı ve eylemleri Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik olduğu bilinçlere kazınmalıdır.Zarrap Davasının asıl amacının Türkiye İran ilişkilerini dinamitlemeye yönelik olduğunu artık herkes biliyor.Bu operasyonun amacının Türkiye İran ilişkileri dinamitlemek olduğu da aşikâr.

CIA’ya Türkiye içinde artık hayat hakkı tanımamak; Türkiye’den istihbaratçı devşirmesinin önüne geçmektir.Asıl etkisi de gönüllü zevzeklerin söz söylüyorum diye, dolaylı ABD istihbaratına verdikleri malzemenin önüne geçmektir.

Hani bir söz vardı ya… Türkiye’de 20 bin CIA ajanı cirit atıyor diye…CIA’nın artık Türkiye’de cirit atamayacağı günlere geldik.Eğer örtülü-açık bir Türk Amerikan savaşının içindeysek, önce istihbarat işlerini disipline etmeliyiz.

Son olarak şunu da hatırlatmakta yarar var. Amerikan devletinden iki ay önce CIA sertleşecek diye bir haber vardı. Bu tutuklamaların CIA sertleşmeden önce gelmesi hayra alamettir.

11.12.2017,

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, BÜLENT ESİNOĞLU YAZILARI, İSTİHBARAT KURUMLARI. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *