KARAOĞLAN * Hacı Emin Paşa’nın 70 mirasçısı bulunuyordu, bunlardan biri de Bülent Ecevit’ti. Davalar açıldı, 2005 yılında sonuçlandı, Suudi Arabistan devleti istimlak bedeli olarak 340 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Dünyanın en namuslu siyasetçilerinden biri olan Bülent Ecevit, bu muhteşem mirastan kendisine düşen payı almadı, Diyanet’e bağışladı!

SÖZCÜ 14.10.17
Yılmaz ÖZDİL
14 Ekim 2017

Karaoğlan..

Asrın liderimiz şimdi de kafayı Bülent Ecevit’e taktı, “poposunu trabzana dayayan” ABD başkanının karşısında el pençe divan durduğunu filan söyledi.

Halbuki…

Ecevit, Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra toprak kazandıran tek liderdi. Asrın liderimiz döneminde vatan toprağı terkedildi.

Ecevit Kıbrıs fatihiydi. Asrın liderimiz döneminde Ege’deki adalarımıza Yunan askeri oturdu, mangal yapıp, anıt dikiyorlar.

Ecevit, ABD ambargosunu falan tınlamadı, Kıbrıs’a çıkarken ABD ordusuyla vuruşmayı göze aldı. Asrın liderimiz döneminde aynı ABD kafamıza çuval geçirdi.

Ecevit, Amerikan vatandaşını milletvekili olarak TBMM’ye sokmadı. Öbürü, aynı Amerikan vatandaşını TC’ye büyükelçi yaptı.

Ecevit tüm zamanların en kibar başbakanıydı, herhangi bir yurttaşa hitap ederken “sayın”sız cümle kurmazdı. Asrın liderimiz “ananı da al git, kelle, vampir, insan müsveddesi, ölü sevici, siyasi sapık, boyunları tasmalı, sürüngen, ayyaş” falan diyor.

Ecevit mütevazı makam aracı kullanırdı, aracın mutlaka yerli malı olmasına özen gösterirdi, kırmızı ışıkta asla geçmezdi, yedi defa suikaste uğramasına rağmen zırhlı araca binmedi. Asrın liderimiz beş tane uçak aldı, sarayda ikisi limuzin, 28’i jip, 268 araç var, sokağa çıktığında şehrin trafiği durduruluyor, beş bin polisle geziyor.

Ecevit ömrü boyunca üç oda bir salon mütevazı evde oturdu. Asrın liderimiz bin yüz küsur odalı saray yaptırdı.

Ecevit Robert Kolej mezunuydu, mükemmel İngilizce konuşurdu. Öbürü imam hatip mezunu, Arapça dersinde 10 üzerinden anca üç alıyordu, kanaat notuyla ite kaka geçiyordu.

Ecevit şairdi.
Öbürü heykel yıktı.

Ecevit “elele büyüttük sevgiyi” diyordu şiirinde… “Birlikte öğrendik seninle, avcumuzda yüreği çarpan kuşa sevgiyi / elele duyduk kumsalda, denizin milyon yılda yonttuğu taşa sevgiyi / tırtılları tanıdık seninle baharda, tırtılken daha sevmeyi öğrendik / sevgiden üreyen kelebeği, toprağı evimiz gibi sevdik seninle, birlikte sevdik kuru toprakta, ev küren köstebeği / köstebeğinden toprağına taşına, tırtılından kelebeğine kuşuna, elele sevdik bu dünyayı, acısıyla sevinciyle sevdik, yazıyla kışıyla sevdik / köy-köy, ülke-ülke, gökler gibi sardı dünyayı, yağmur gibi sızdı dünyaya, dünya kadar oldu sevgimiz / elele büyütüp elele derdik, elele derip insana verdik, verdikçe çoğalan sevgimizi” diyordu.

Öbürü çakma dombıra.

Ecevit çiftçi dostuydu, bizzat çiftçi bir kadın ona “Karaoğlan” lakabını takmıştı, haşhaş üretimi dahil, Batı’nın Türk tarımına müdahale etmesine izin vermedi. Öbürüyle saman ithal ediyoruz.

Ecevit “toprak işleyenin, su kullananın” diyordu. Asrın liderimiz “ben ülkeyi pazarlamakta mükellefim” diyor.

Maden işçileri başta olmak üzere, neredeyse tüm işçi hakları Ecevit döneminde kazanıldı. Öbürünün döneminde, maden işçileri köle haline getirildi, tarihin en büyük maden faciası yaşandı.

Ecevit, CHP’yi kapatan darbeciler tarafından 10 yıl siyasetten yasaklandı. Öbürünün siyaset yasağını CHP kaldırdı.

Ecevit terörle mücadele etti, öbürü terörle müzakere etti.

Ecevit, terörist olarak Abdullah Öcalan’ı hapse tıktı. Asrın liderimiz terörist olarak, genelkurmay başkanı İlker Başbuğ’u, Profesör Mehmet Haberal’ı, Profesör Erol Manisalı’yı, başsavcı İlhan Cihaner’i, emniyet müdürü Hanefi Avcı’yı, gazeteci Mustafa Balbay’ı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Atatürkçü, yurtsever subaylarını hapse tıktı.

Şimdi sıkı durun…

Ecevit’in anne tarafından büyük dedesi Hacı Emin Paşa, Mekke’de 17 yıl şeyhülislam olarak görev yapmıştı, kutsal toprakları korumakla görevli olan Medine şeyhülharemi’ydi, vakıflar, medreseler kurdu, Hazreti Muhammed’in kabrinin de içinde bulunduğu Mescid’i Nebevi’nin 110 bin metrekaresinin tapusu, ona aitti. Kendisi rahmetli olunca, bu devasa mirası evlatlarına, torunlarına geçti. Bugünkü emlak değeri ne ediyor biliyor musunuz… 1 milyar 700 milyon dolar ediyor!

Hacı Emin Paşa’nın 70 mirasçısı bulunuyordu, bunlardan biri de Bülent Ecevit’ti. Davalar açıldı, 2005 yılında sonuçlandı, Suudi Arabistan devleti istimlak bedeli olarak 340 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Dünyanın en namuslu siyasetçilerinden biri olan Bülent Ecevit, bu muhteşem mirastan kendisine düşen payı almadı, Diyanet’e bağışladı!

Evet, yanlış okumadınız… Servet değerindeki dede mirasını “Türk hacıların yararına kullanılması için, Türk hacılara ücretsiz konaklama yeri yapılması için” Diyanet’e bağışladı. Ancak… Asrın liderimizin madalya taktığı Suudi kralı, mahkeme kararına rağmen, istimlak bedelinin ödenmesini onaylamadı. Çünkü, kral efendi 1982 yılında İstanbul Boğazı’nda Sevda Tepesi olarak bilinen 57 bin metrekarelik muhteşem araziyi satın almıştı, bu araziye 1982’den beri imar izni verilmediği için misilleme yapıyor, Hacı Emin Paşa varislerinin kazanılmış haklarını ödemiyordu.

2012 yılında, şak… Sevda Tepesi imara açıldı. Bilal’in vakfına Suudi kralından 100 milyon dolar bağış yapıldı, büyük bir tesadüf eseri, bu bağıştan iki ay sonra Sevda Tepesi’ne imar izni çıktı! Neyse ki, mimarlar odası mahkemeye başvurdu, Suudi kralına tanınan bu ayrıcalıklı imar izni iptal edildi.

Yıl 2017…
Hacı Emin Paşa varislerinin kazanılmış hakları hâlâ ödenmedi. Suudi kraliyet ailesi, bir yandan Sevda Tepesi’ne konmaya çalışıyor, beri yandan 1.7 milyar dolarlık mirasın üstüne yatmaya çalışıyor.

Vay efendim, ABD başkanı poposunu trabzana dayamış filan.Geç bunları geç…
Bülent Ecevit’in Diyanet’e bağışladığı, Suudi kralının zimmetine geçirdiği kutsal toprağımız ne oldu, ondan haber ver!

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/karaoglan-2048450/

This entry was posted in Yılmaz Özdil. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *