BU UZUN BİR DİPLOMA HİKAYESİDİR * Sözde demokrasiyle yönetilen bir ülkede neler olmaktadır neler ??? *** Erdoğan’ın Lise, Üniversite ve Askerlik Dönemleri ile Diploma Sorunsalı

Aşağıdaki yazı www.turksolu.com.tr Gökçe Fırat tarafından 06.06.2016 tarihinde  ve http://www.turksolu.com.tr/tayyip-erdoganin-sahte-diplomasi/ linkinde  TAYYİP ERDOĞAN’ın SAHTE DİPLOMASI başlığınla yayımlanmıştır.

BAĞLANTILI YAZILAR
***

Selcuk Maruflu
19 D. İstanbul Milletvekili

Önemli, lütfen sabırla okuyun.

Erdoğan’ın Lise, Üniversite ve Askerlik Dönemleri ile Diploma Sorunsalı

Tayyip Erdoğan’ın diploması yine gündemde yani olmayan diploması.Diploma meselesinin önemi büyük. Çünkü diploması yoksa, cumhurbaşkanlığı düşer hatta düşmekle kalmaz; hiç cumhurbaşkanı olmamış kabul edilir.Attığı her imza geçersiz olur, yaptığı tüm atamalar düşer hatta onayladığı hükümet bile otomatik olarak düşer. Dokunulmazlığı kalkar. Silivri’yi boylar! O kadar kritik bir konu yani.

İLKOKUL
İsterseniz Tayyip Erdoğan’ın eğitim hayatına daha yakından bir göz atalım: 26 Şubat 1954 doğumlu. Kasımpaşa Piyale Paşa İlkokulu’nu 1965’te bitirmiş.İlkokul eylül ayında başlar. Yani 6 yaşında okula başlamış olsa 1960 yılının Eylül ayında ilkokula kayıt yaptırır.
1960-61, 1961-62, 1962-63, 1963-64, 1964-65 dönemlerinde okula devam eder. Kayıpsız bir şekilde mezun olur.Hiç belli etmiyor deseniz de demek ki ilkokul diploması var!

ORTAOKUL-LİSE
1965’te ilkokulu bitirdikten sonra İstanbul İmam Hatip Lisesi’ne giriyor.O yıllarda orta kısım 4 yıl, lise kısmı ise 3 yıl, toplamda 7 yıllık eğitim veriyor.

1965-66, 1966-67, 1967-68, 1968-69 dönemlerinde orta kısım 1969-1970, 1970-71, 1971-72 yıllarında lise kısmı.Yani Tayyip Erdoğan’ın 1972 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun olması gerekir.

Fakat 1973’te mezun olmuş!

1 yıllık bir kayıp var, acaba Tayyip Erdoğan 1 yılı tekrar mı etti?  Yani sınıfta mı kaldı? Lise yıllarında pek başarılı bir öğrenci olmadığını zaten arkadaşları da aktarıyor.

Süleyman Demirel’den Turgut Özal’a kadar tüm devlet liderlerinin ilkokul karnelerine kadar, aldıkları tüm notları biliyoruz.Öyle ki Osmanlı döneminde okuyan Mustafa Kemal’in bile okul sicilleri, karneleri, ders notları elimizde.Fakat Tayyip Erdoğan’ınki yok!

Neden?
Kasımpaşa Piyalepaşa İlkokulu veya İstanbul İmam Hatip Lisesi, böylesine önemli bir mezun verdiğine göre, o talebenin tüm sicil defterini, karnelerini, okul notlarını çerçeveletip okul girişinde neden sergilemez? Biz cumhurbaşkanımızın ortaokul veya lisede sınıfta kalıp kalmadığını bile bilemiyoruz!

ÜNİVERSİTEYE NASIL GİRDİ?
Aslında bu lise son sınıf devresinin üzerinde durmak gerek çünkü o iki yıl çok kritik.

12 Mart dönemi… 1971-73 arası…
Artık lisede reşit bir öğrenci…

1973’te İmam Hatip’ten mezun oluyor ama üniversiteye girme hakkı yok çünkü o tarihlerde, İmam Hatip mezunları İlahiyat dışında bir bölüme giremiyorlar. Girmek isteyen olursa normal bir liseden diploma almak zorunda. Tayyip Erdoğan da çok dini bütün bir insan olduğu için İlahiyat’ta okumak istemiyor, Ticari İlimler okumak istiyor!

Bunun için de önünde bir yol var. Lise fark derslerini verip bir diploma alıp, üniversiteye girebilir. Ortaokul-lise döneminde 1 yıl sınıf kaybı olan Tayyip Erdoğan, 1973 Haziran’ında liseyi bitirip eve kapanır, ders çalışır ve Ekim ayında Eyüp Lisesi’nden diploma alır! Sonra bu diplomayı alır ve Aksaray Ticari İlimler Akademisi’nin yolunu tutup orada kayıt yaptırır.

Lise fark diploması neden yok!
1973 yılında Ekim ayında yine de üniversiteli sayılamaz çünkü kayıt yaptırdığı yer üniversite değil akademidir.Bir tür yüksekokul ama dört yıllık üniversite değil!

1973’te kayıt yaptırırken akademiye iki adet diploma sunmuş olması gerekir.

Birincisi, İstanbul İmam Hatip Lisesi diploması, ikincisi Eyüp Lisesi diploması.Bildiğimiz kadarıyla İmam Hatip diploması var ama Eyüp Lisesi diploması yok! Eyüp Lisesi, bu pırlanta öğrencisini mezunları arasında saymasına rağmen, diplomasını çerçeveletip okul girişine asmamış! Kaldı ki Eyüp Lisesi’nde verdiği kaç fark dersi var, bu sınavlar ne zaman yapılmış, bu sınavlardan kaç almış, bu kayıtlar da ortada yok.Eyüp Lisesi’ne ait öğrenci numarası ve sicil kaydı yine yok. İnsan ister istemez meraklanıyor, nerede bu diploma? Ya da var mı böyle bir diploma!?

Hadi diyelim Eyüp Lisesi bu kadar ihmalkâr, Aksaray Ticari İlimler Akademisi’nde her iki diplomanın da orijinali ya da noter onaylı bir sureti olmak zorunda.Eğer Aksaray Akademisi sonradan Marmara Üniversitesi haline dönüştüyse o zaman da Marmara Üniversitesi’nde, Tayyip Erdoğan’a ait bir pembe karton kapaklı sicil dosyası olmalı. Burada da bu diplomalar olmalı! Fakat yok!

Sahi, nerede bu Eyüp Lisesi diploması?!

ÜNİVERSİTE YILLARI
Gelelim akademi günlerine…1973 yılında akademiye girmiş.Normal şartlar altında, 1976 yılında mezun olması gerekir çünkü okul 3 yıllık.Fakat mezuniyet tarihi 1981! 3 yıllık okulu 8 yılda bitirmek! Hadi hakkını yemeyelim. Son yılı şubat döneminde bitirmiş yani yarım sene eksiği var.

Yine de sayalım: 1973-74, 1974-75, 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1978-79, 1979-80, 1980-81. Yine 7.5 yıl ediyor! Burada hemen bir duralım; 8 Aralık 2013 tarihine dönelim ve Başbakan Tayyip Erdoğan ne demiş okuyalım:

“Üniversitelilere sınırsız af diye bir şey tanımıyoruz.Çünkü bu öğrenciler üniversiteleri terör alanına çevirdiler. Hazırlığımızı yapıyoruz, 6-7 yıl içinde bitirdin bitirdin. Bitiremedin güle güle?” dedi.

Sen 3 yıllık Akademi’yi 7.5 yılda bitir fakat 4-5 yıllık üniversiteyi 6-7 yılda bitiremeyen öğrencileri okuldan şutla! 3 yıllık okulda 7.5 yıl öğrencilik..Lise döneminde 1 yıl kaybı olan bir öğrenci için normal bir kayıp diyebilirdik belki.

Fakat biliyoruz ki lisede 1 yıl kaybeden Tayyip Erdoğan, 1973 yazından itibaren çok çalışkan bir öğrenci olmuştur ve fark derslerini bir çırpıda vermiştir!

Hadi diyelim tekrardan biraz tembelleşti ya da rehavete kapıldı.Fakat 3 yıllık okulda, 7,5 yıl kayıt silmeden kimseyi tutmazlar!  Birinci olasılık; kaydı silindi, diploması o yüzden yok! İkinci olasılık; kaydı silindi ama 1981’de afla geri döndü ve okulu bitirip diplomayı aldı. Fakat her iki durumda da kayıt silme belgesinin olması gerekir.

NEREDE BU BELGE?

Afla döndüyse başvuru belgesi nerede?

ARKADAŞSIZ ÖĞRENCİLİK
Aslında bu da üzerinde çokça durulan bir konu.  Tayyip Erdoğan’ın üniversite arkadaşı hiç yok.  Onu tanıyan, bilen, gören, duyan kimse yok.  Düşünsenize,sizinle aynı sırada oturan, aynı sınıfınızdaki arkadaşınız, önce Büyükşehir Belediye Başkanı oluyor, sonra Başbakan ve şimdi de Cumhurbaşkanı fakat bir üniversite arkadaşı bile çıkmıyor.Üstelik, İmam Hatip arkadaşlarıyla çok sıkı bağlarını onlarca yıl sürdüren vefalı bir arkadaştır Tayyip Erdoğan.Ve yine tüm arkadaşlarını kollayan, onlara iş veren biri.Neden bir okul arkadaşı çıkmaz şu akademiden?

İKİ KRİTİK YIL: 1971-1981
İsterseniz Tayyip Erdoğan’ın lise ve üniversiteden mezun olduğu ya da mezun gözüktüğü veya gösterildiği iki yıla odaklanalım.  1972’de bitirmesi gereken liseden 1973’te mezun oluyor.

Yıllar 1971 darbesi dönemi…
MİT’in İslami kesimler içine sızdığı yollar…

Mümtaz’er Türköne 5 Temmuz günü şu satırları yazdı:

“70’lerin başına ait bir hikâye.. Üniversitede okurken polisler sebepsiz yere Siyasî Şube’ye alıyor; iyi polis-kötü polis muhabbeti ile korkutucu bir sorgudan geçiriliyor. En nihayetinde üçüncü bir kişi ‘bize çalışacaksın’ diye meseleyi bağlıyor. İslâmcı dostum, ‘Ben reddettim, ama çevremde aynı tezgâha düşüp teklifi kabul eden çok sayıda tanıdığım olduğunu anladım’ diye bitirdi hikâyeyi.” Ertesi gün Ali Bulaç açıklama yaptı. O kişi benim ve olay doğrudur diye…

1970’LERIN BAŞI…
Liseyi bir yıl uzatan bir isim, kendi ifadesine göre İslamcı hareketin içinde yer alan bir isim Tayyip Erdoğan! Acaba? 10 yıl ileriye gidelim ve 12 Mart’tan 12 Eylül darbesi dönemine gelelim.1976’da bitirmesi gereken Akademi’yi 1981’de bitiriyor.

Tesadüf yine darbe dönemi.
Her iki darbe döneminde de Tayyip Erdoğan’a kimse dokunmuyor.Kendi ifadesi ile İslamcı gençliğin en önde gelen lideri olduğu halde.12 Eylül’ün en önemli nedeni olarak gösterilen Konya mitinginin başında olduğu, İstiklal Marşı okunurken oturma eylemi yaptığı halde… Diğer İslamcılar hapse atılırken, Tayyip Erdoğan’a üniversite diploması veriliyor!

MİT AJANI MI?
Aslında diplomalardaki tutarsızlıklar, başka bir şeyin göstergesi.Akademi’ye nasıl girdi? Neden hiç devam etmedi? Neden ve nasıl diploma alabildi? Bunun ülkemizde tek açıklaması olabilir:

Ya Emniyet ya da MİT elemanı ya da personeli olmak!
Tayyip Erdoğan’ın okul yıllarındaki karanlık, ancak MİT arşivine bakılarak aydınlatılabilir.

SAHTE GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ
Gelelim işin sahtecilik kısmına.Tayyip Erdoğan’ın elinde 1981 yılında aldığı geçici mezuniyet belgesi var.Fakat bu geçici mezuniyet belgesi mühürsüz, resimsiz, imza sahte.Bir belgede üç ayrı kalpazanlık! Mühürsüz mezuniyet belgesi asla olamaz. Mühürsüz hiçbir devlet evrakı olamaz.Mühür varsa devlet vardır, mühür yoksa devlet yoktur! Kaldı ki Tayyip Erdoğan’la aynı yılda ve dönemde geçici mezuniyet belgesi alanların evrakında mühür de var, fotoğraf da var.  Üstelik imzalar farklı.

TAYYİP ERDOĞAN’IN GEÇİCİ MEZUNİYETİNDEKİ DEKAN DOÇ. DR. SİNAN ARITAN’IN İMZASI İLE  DİĞER GEÇİCİ MEZUNİYET BELGELERİNDEKİ DEKAN DOÇ. DR. SİNAN ARITAN’IN İMZASI FARKLI

Belli ki Tayyip Erdoğan, askerliğini yedek subay olarak yapmak için bir sahte belge düzenlemiş.Belki kendi isteğiyle belki de üstlerinin yönlendirmesiyle. 1982 yılının askerlik belgelerine bakılarak, Tayyip Erdoğan’ın nasıl yedek subay olabildiği araştırılabilir. Askerlik şubesindeki dosyasında neler var? Askeri birliğindeki dosyasında ne evraklar var?

YEDEK SUBAY KANTİNCİ?
Kaldı ki burada da bir başka sıkıntılı durum var.Tayyip Erdoğan, kendi hayat hikayesini anlatırken askerliğini 1979 yılında yaptığını anlatıyor.Fakat askerlik kayıtları 1982’yi gösteriyor. (Bu arada Soner Yalçın, Kayıp Sicil’de 1983 olarak belirtmiş) Öyle garip bir durum ki askerliğini 1979’da yaptığına dair gazete kupürleri ve bir de asker şapkalı bir resim var.Bellek yanılır. Çünkü insan yanılır.Fakat bir insan askerliğini 1982’de yapıp da 1979’da yaptığını anlatamaz.

Basit bir nedeni var; 1980’de darbe oldu.Tayyip hem 1979’da askerlik yaptığını iddia ediyor hem de1980’de darbede gözaltına alınıp Metris’e atıldığını.Herkes Metris yalanına gülüyor, bir caka satma olayı diye.Fakat daha vahimi, Tayyip, Metris kurulduğunda Metris’i kuran ordunun yedek subayı! Üstelik bunu da karıştırıyor.Burada hemen askerlik parantezi de açalım derim.Tayyip’in askerlikle ilgili de bir fotosu ve arkadaşı yok!

Tıpkı üniversite gibi..
Kantinci olduğunu söylüyor fakat yalnızca tek başına çekilmiş bir fotosu var.Bu arada Ergün Poyraz’ın yayımladığı askerlik belgesinde kantin subayı değil takım komutanı gözüküyor.Yoksa diyorum, bu belge de mi sahte?

Garip değil mi?
Hem hayalet öğrenci hem hayalet asker…
Bu işte sizce bir MİT yeniği yok mu?

Tayyip Erdoğan’ın askerlik fotosu olmadığı için şüpheler oluşunca, Rize Müftüsü Yusuf Doğan bir foto yayımladı Tayyip Erdoğan’ın da olduğu. Fakat Yusuf Doğan askerliğini 1983’te Kıbrıs’ta yapmıştı!  Her yalanı kapatmak için başka bir yalan çıkıyordu piyasaya.

SAHTE DİPLOMA
Aslında üniversiteden diploma almanız şart değildir; geçici mezuniyet belgesiyle de pek çok işleminizi yapabilirsiniz.Prosedür şöyledir:

Okuldan mezun olduğunuz an, üniversite size bir geçici mezuniyet belgesi verir. Ama hemen akabinde diploma da hazır olur ve diplomalar arşivinde saklanır.Siz okula gittiğinizde öğrenci işlerine gider ve ben diplomamı almamıştım dersiniz, arşivden çıkartıp verirler.Yani zaten hazır olan diploma size verilir, yeniden bir diploma düzenlenmez!
Tabii verirlerken imzanızı alırlar, teslim tesellüm belgesi ile.

Tayyip Erdoğan, 1981’de mezun olduğunda Akademi mevcut.O yıl içinde mutlaka diploma hazırlanmış olmalı.1982 yılında Akademi Marmara Üniversitesi’ne bağlandı ise bu diploma, arşivle birlikte Marmara Üniversitesi arşivine devredilmiş olmalı.Yani Tayyip Erdoğan’ın elinde, üzerinde Marmara Üniversitesi yazmayan bir diploma mutlaka olmalı!
Ama yok!

Marmara Üniversitesi, eski diplomaları imha edemez; saklamak zorundadır. Bir imha kararı alınacaksa, bu da üniversitenin karar defterinde yazılı olmalı.Kararsız imha olamaz fakat böyle bir karar da yok!

DİPLOMA İHTİYACI
Aslında Tayyip Erdoğan’ın bir diplomaya da ihtiyacı yok ki.Bir dönem muhasebecilik yapıyor, sonra particilik… Ondan diploma isteyecek kimse yok. Zaten 1981’de mezun olan Tayyip Erdoğan,1994 yılına kadar okula uğramıyor ve diploma da almıyor.1994 yılanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oluyor.İşte o tarihte diploma gerekiyor. Ya da kendisi öyle hissediyor. YSK’ye bir diploma veriyor.

Dikkat edin; tarih 1994!
Peki, bu diploma nerede? Evet, bu diploma ortalıkta yok! İki diploma, ikisi de sahte!!! Fakat Ergün Poyraz bu diplomayı yayımladı.

Ne zaman?
Tam da cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında. 26 Eylül 2015’te Oda TV haber sitesinde…Fakat bu tarihte başka bir şey daha olmuştu; Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı adayı olunca, Yusuf Halaçoğlu, Tayyip Erdoğan’ın 4 yıllık üniversite mezunu olmadığını, bu nedenle aday olamayacağını açıklamıştı.

Peki, ne oldu?
Bunun üzerine Marmara Üniversitesi hemen Tayyip Erdoğan’a bir diploma düzenleyip verdi.Artık diploması vardı!

FAKAT BÜYÜK BİR HATA YAPMIŞLARDI: VERDİKLERİ YENİ DİPLOMAYLA
1994’TE TAYYİP ERDOĞAN’IN YSK’YE SUNDUĞU DİPLOMA FARKLIYDI!
Yani iki diploması vardı artık Tayyip Erdoğan’ın ve ikisi de birbirinden farklıydı. İki sahte diploma!

KİM SAHTEKÂR?

Marmara Üniversitesi’nin bir kabahati yoktu aslında.Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması gerekiyordu ama diploması yoktu.Mecbur bir diploma vereceklerdi. Yoksa hapsi boylarlardı.Onlar da kendilerince bir diploma hazırladılar.Ve tam da o dönemde İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi,Marmara Üniversitesi’nin diploma erişim linkine erişimi yasakladı.

Bir haltlar karıştırıyorlardı ve bu ortaya çıksın istemezlerdi.Yalnızca bu karar bile ortada bir kalpazanlığın olduğunun kanıtıdır.  Erişim engellendi, üniversite rektörlüğü sahte diplomayı üretti ve açıkladı.Fakat üniversitenin Tayyip’in daha önce bir diploma aldığından (ya da kendisinin hazırladığından) haberi yoktu ve şimdi iki diploma birbirini tutmuyordu.Sıkıntı şuradaydı; üniversite bir kişiye 1994’te diploma verdi ise, bunu bilirdi.

Belli ki Tayyip Erdoğan, bu diplomayı üniversiteden almamış; kendisi hazırlamıştı, o nedenle üniversitede kaydı da yoktu.Eğer üniversiteden alınmış olsaydı, bu kaydı gören üniversite Tayyip Erdoğan’ı uyarır, “siz zaten daha önce bir diploma almışsınız” derdi.

Gerçekten de aldığınız diplomayı kaybedebilirsiniz, çaldırabilirsiniz vb. Böylesi durumlarda bir kayıp ilanı çıkartır, o ilanla başvurur, o kayıp ilanı üzerine üniversite size yeni bir diploma verir.Ama işte bu prosedür de uygulanmamıştı.

Biri Tayyip Erdoğan’ın hazırladığı, diğeri Marmara Üniversitesi’nin hazırladığı iki ayrı diploması olan Ve ikisi de sahte olan bir cumhurbaşkanımız var.Ne kadar övünsek azdır.

MARMARA’NIN SAHTE DİPLOMASI

Marmara Üniversitesi’nin yeni hazırladığı diploma da baştan aşağı sahteydi.Nasıl mı?

Diplomada 1981 Şubat mezunu yazıyor. Ama üniversitelerde Şubat diye bir dönem yoktur. Güz dönemi ya da yaz dönemi yazması gerekir.Üniversitenin altında dekan olarak Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel ismi ve imzası var.  Fakat Ömer Faruk Batırel o dönemde ne dekan ne de profesör…

Geçici mezuniyet belgesindeki öğrenci numarasıyla diplomadaki öğrenci numarası da birbirini tutmuyor üstelik! Ve bir üniversite böyle abuk sabuk bir diploma düzenler mi?

Bu sahte diploma üzerine yazılar çıkmaya başlayınca,AKP’nin internet trolleri bir belge yaymaya başladılar internet üzerinde.İngiltere’den Principal Forensic Service adlı bir adli kuruluştan, Anthony Stockton’un diplomayı incelediği ve doğruluğunu onayladığı iddia ediliyordu.

Sonra Nokta dergisi uzmana ulaştı, uzman çok şaşırdı: ne böyle bir belge incelemişti ne de böyle bir rapor vermişti.Yani sahte diplomanın sahte olmadığını ispatlamak için sahte bir rapor düzenlemişlerdi.Eee, reislerine özenmişlerdi doğal olarak.

DİPLOMASIZ BAŞKANLIK
Diyelim ki üniversite diploması sahte.
“Kim ne yapabilir ki?” mi diyorsunuz?

Yanılırsınız.Hukuk sistemi, bir anda ters bir hamle yapabilir.  İşte o zaman Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı mevkisini yitirebilir.  Zaten o da bu riski görüyor, o nedenle Başkanlık sistemini istiyor.  Başkan olursa, başkanlık yeter şartı olarak “üniversite mezunu olmak” aranmayacak.Zaten 2007’den itibaren yaptıkları Anayasa taslaklarında cumhurbaşkanının ilkokul mezunu olması yeterliydi!

Tabii Tayyip Erdoğan yerine Abdullah Gül cumhurbaşkanı oldu ve o Anayasa değişikliğine gidilmedi.Bu arada da Tayyip Erdoğan sahte diplomayla cumhurbaşkanı oldu, üstelik anayasa değişikliği de yapılmamıştı.İşte o nedenle üniversiteye erişim engeli kondu.

DİPLOMA SAHTE DEDİ, ÖLÜ BULUNDU

Ama bu dönemde sadece erişim yasağı konmadı, bir de şüpheli bir ölüm gerçekleşti.Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayınca, onunla aynı dönemde Aksaray Ticari İlimler Akademisi’nde okuyan muhasebeci Ömer Başoğlu, “Recep Bey’in Diploma Kalpazanlığı” başlıklı bir video hazırladı ve facebook sayfasından paylaştı. Sonra olanlar oldu: Video ortadan kaybedildi.

Banka hesabı bile bloke edildi.Ve bir gün Ömer Başoğlu evinde ölü bulundu.Kimilerine göre zaten ölümcül hastalığı vardı ama zamanlaması pek manidardı.

DİPLOMA KAYDI YOK!
Son olarak, Ankara’da görülen dava haber olunca, Oda TV muhabiri bir uyanıklık yaparak yeni bir haber yaptı.Marmara Üniversitesinin diploma sorgulama bölümü vardı.Link üzerinden ister isim yazarak, ister TC kimlik numarası ve okul numarası ile diplomanız var mı yok mu, sorgulayabiliyordunuz.Muhabir Tayyip Erdoğan için arama yaptı, diploma kaydı yoktu! Ne olur olmaz diye, bu defa videoya da kaydetti.Bu haber üzerine 29 Mayıs tarihinde ben de aynı aratmayı yaptım, Tayyip Erdoğan’ın diploma kaydı yoktu.

Attığımız twitlerle olayı duyurunca, sahte diploma Türkiye’nin en çok konuşulan olayı haline geldi.Ve bunun üzerine Marmara Üniversitesi, sorgu bölümünü değiştirdi.Artık Tayyip Erdoğan’ın diploma kaydı var!

SAHTE DİPLOMAYA DAVA AÇMIYOR!

Kısacası olay basit bir sahtecilik değil.  Organize ve ısrarlı bir sahtecilik sürüyor.Ve her şeye dava açan Tayyip Erdoğan, bu sahtecilik iddialarına dava açmıyor.Şimdiye kadar bana 7 dava açmıştı, diploma ile ilgili yazıma dava açmadı.Ergün Poyraz’ın iddialarına da dava açmadı, Yalçın Küçük’e de Yusuf Halaçoğlu’na da…
Garip bir durum değil mi?

TAYYİP ERDOĞAN’IN DİPLOMASI SAHTE Mİ DEĞİL Mİ?

NASIL ANLAŞILIR?
İlkokula kayıt olursunuz. Kayıt olduğunuz andan itibaren size bir ilkokul numarası verilir.

Bu sizin ilkokul “kimlik” ya da “sicil” numaranızdır.
İlkokulda her yıl sonu bir karne alırsınız.

Bu karneler size verilir ama okul kütüğünde tüm karneler sizin sicil defterinize kaydedilir. Bu defterler atılmaz; saklanır.İlkokulu bitirirken size bir diploma verilir. Diploma verildiği andan itibaren mezun olursunuz.Bir işe başvuracak olursanız, o diplomayı, aslını ya da fotokopisini ya da noter onaylı bir suretini işyerinize sunarsınız.Eğer ortaeğitime devam edecekseniz bu diplomanın aslını gireceğiniz ortaokula teslim edersiniz.Ortaokulda da aynı prosedür devam eder. Yeni bir numaranız, yeni bir sicil kaydınız olur.

Ortaokuldan mezun olurken de yine bir diploma alırsınız.Sonra lise hayatı başlar, liseye girerken bu defa ortaokul diplomanızı liseye teslim edersiniz.

Yeni bir numara ve yeni bir sicil defteri…Liseyi bitirirken de yine bir diplomanız olur. Üniversiteye girerken de o diplomayı teslim edersiniz.O halde üniversiteye girerken mutlaka ve mutlaka bir diploma teslim etmeniz gerekir. Bu teslim edilen diplomayı üniversite saklar.Üniversiteyi bitirirken üniversite size bir diploma verir.Peki, üniversite mezununun elinde ne kalmıştır?

Sadece bir üniversite diploması…Peki, lise diploması?
O hâlâ üniversite arşivindedir ve saklanır.Marmara Üniversitesi’nin diploma belgesi sunması yeterli değildir.Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Diploması ve Eyüp Lisesi diploması şu anda Marmara Üniversitesi’ndedir.Üniversite acilen bunları da kamuoyuna sunmak zorundadır.

Yani orijinallerini…
Karbon testine sokalım görelim…
Ha tabii varsa böyle bir diploma.
Peki, bu yeterli mi?
Elbette değil.Tayyip Erdoğan’a ait tüm okul kayıtlarını da çıkartmak
zorundalar.Hangi dersleri almış, hangi dersten kaç puan almış bilelim.

Fakat
Lise diploması yoksa, ders geçme belgeleri yoksa…
Diploma da yok sayılır.

[1] http://turkiye.net/
Turkiye.Net — Aydınlık Türkiye için turkiye.net Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsiz olarak kuran, değişik etnik grupları, değişik inançları tek bir bayrak altında toplayan, kişisel dini inançları devlet …

This entry was posted in EĞİTİM, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *