(Saray Darbesi-1) Yeni Osmanlı olsaydık Serok Ahmet’in kellesi gitmişti * Padişah buyurdu ; Azli ve katli vaciptir * Yaşananların adı “Neo Osmanlı’da Saray Darbesi”dir.

Ali Serdar Bolat
8 Mayıs 2016

(Saray Darbesi-1)

Yeni Osmanlı olsaydık Serok Ahmet’in kellesi gitmişti

“Stratejik Derinlik” kılıfı altında yıllardır ülkemizi komşularıyla düşman hale getiren ve bu yüzden bölücülerin “Serok Apo” dan sonra ikinci başkan payesi verip “Serok Ahmet” diye göklere çıkardıkları sevgili Başbakanımız kendi açtığı derin stratejik çukura düştü.

Dua etsin ki, o kadar uğraştıkları halde Türkiye’yi “Yeni Osmanlı” yapamamışlardı Eğer yapabilmiş olsalardı Serok Apo çukura düşmekle kurtulamazdı, kellesi de giderdi. Çünkü Osmanlı’da Padişah Sadrazamın kellesini alma hakkına sahipti.

Tayyip Bey nasıl “kandırıldım” diyerek Ergenekon suçunu FETÖ’nün, Açılım suçunu da PKK’nın üzerine atma becerisini gösterdi ise, şimdi de Stratejik Derinlik suçunu Serok Ahmet’in üzerine atacaktır. Çünkü Mısır Firavunlarından beri gelenektir: Muktedir asla hata yapmaz, yanılmaz. Hataların ve günahların üzerine yıkılacağı bir günah keçisi her zaman bulunur.

sozcu.com.tr

Uğur Dündar
6 Mayıs 2016

Yeni Osmanlı’da saray darbesi!..

Ne yalan söyleyeyim, olup bitene “Anayasa Darbesi” diyen siyasi analiz uzmanlarına (!) gülüyorum.Çünkü uzunca bir süredir ortada anayasa yok ki, darbesi olsun!
Yaşananların adı “Neo Osmanlı’da Saray Darbesi”dir.

Her fırsatta Osmanlı’yı ihya ve inşa edeceklerini, Cumhuriyet’in yerine dini esaslara dayalı devlet düzeni getireceklerini söyleyen AKP önde gelenleri çok iyi bilirler ki; “darbecilik” Osmanlı’nın fıtratında vardır!..Hem de ne kanlı, ne vahşi darbeler!..

Bu darbelerin nasıl olduğunu, değerli bilim insanı Oktay Gökdemir‘in belgelere dayanarak yaptığı tespitten okuyalım:

– Osman Bey, amcası Dündar Bey’i, yay kirişi ile boğarak öldürüyor!..

– 1. Murat, öz oğlu Savcı’yı boğazlattıktan sonra kardeşleri İbrahim ve Halil’i de boğarak öldürtüyor!..

– Yıldırım Bayezit, kardeşi Şehzade Yakup’un canına kıyıyor!..

– Fetret Devri’nden sonra Mehmet Çelebi, Mustafa Çelebi dışında kalan tüm kardeşlerini öldürtüyor!..

– 2. Murat, küçük kardeşi Mustafa’yı, amcası Mustafa Çelebi’yi ve diğer kardeşleri Mahmut ile Yusuf’u yok ediyor!..

– Fatih Sultan Mehmet tahta çıkar çıkmaz, 2 yaşındaki kardeşleri Ahmet ve Hasan’ı öldürüyor!

– II.Bayezit, kardeşi Cem Sultan’ı kaçtığı İtalya’da, bir berbere boğazını kestirterek öldürtüyor!..

– Yavuz Sultan Selim önce babasını, ardından da Korkut, Abdullah, Şehinşah, Şah Sultan Alemşah, Ahmet ve Mehmet olmak üzere 8 kardeşini boğdurarak canlarına kıyıyor!..
Bunlarla da yetinmeyip boğdurduklarının eş ve çocuklarını da ortadan kaldırıyor.

– Kanuni, oğlu Şehzade Mustafa ve ailesini torunlarıyla birlikte yok ediyor!..

– III. Murat da 6 erkek kardeşini boğdurtuyor! 130 cariyeden 112 çocuğu olan padişah öldüğünde, kendisinden hamile kalan 10 cariye boğularak Sarayburnu’ndan denize atılıyor!..

– III. Mehmet tahta çıktığı ilk gün, aralarında kundaktaki bebeklerin de bulunduğu 19 erkek kardeşini boğdurtarak öldürtüyor!..

– 1. Ahmet kardeş katli yapmıyor ama Sadrazam Derviş Paşa’nın başını hançerle keserek öldürüyor!..

– II. Osman (Genç Osman) kardeşi Mehmet’i öldürtüyor. Ama Yeniçeriler de onu çırılçıplak soyup, İstanbul sokaklarında dolaştırdıktan sonra, Yedikule Zindanı’nda ırzına geçip katlediyorlar!.. – 11 yaşında padişah olan IV. Murat, kardeşleri Süleyman, Bayezit ve Kasım ile birlikte 6 sadrazamın canlarına kıyıyor!..

Öldürülen diğer sadrazamları yazmaya kalksak, köşemiz almaz!

İşte özendikleri Osmanlı bu!..
Vahşi cinayetlerin gerekçesi de hazır: “Nizam-ı Alem”, yani imparatorluğun topraklarındaki düzenin devamı için yapılmış bu katliamlar!..

Günümüze gelirsek…Asrın liderimiz, düzenin devamı için bir sadrazamı azletmiş!
Osmanlı tarihine bakıp Allah için söyleyin! Çok mu?..

This entry was posted in DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, FAŞİZM, Politika ve Gundem, SİYASİ TARİH, UĞUR DÜNDAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *