HİÇBİR DÖNEMDE DİYANET BÖYLESİNE AHLAKSIZ SORULARA AHLAKSIZ YANIT VERMEDİ VE SİYASALLAŞMADI *** Diyanet’e sorulan ‘Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet’ konulu skandal soruya verilen yanıtın ardından Diyanet bir açıklama yaptı ancak kimse inanmadı.

Sözcü
Ocak 8, 2016

Diyanet de “kumpas” dedi!

Diyanet’e sorulan ‘Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet’ konulu skandal soruya verilen yanıtın ardından Diyanet bir açıklama yaptı ancak kimse inanmadı.

Fetva hattına gönderilen metinde “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikahını düşürür mü?” diye sorusuna Diyanet, sessiz kalmak yerine skandal bir yanıt vermişti. Diyanet’in “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” yanıtı çok tepki çekmişti.

Diyanet’ten sapkın soruya sapkın yanıt

Bunun üzerine Diyanet, bir açıklama yaptı. Ancak vatandaşlar açıklamadan pek ikna olmuşa benzemiyor ki bir çok tepki tweeti atıldı. Diyanet’in açıklaması şöyle:

Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez.

Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.

Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez.

Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

VATANDAŞ İKNA OLMADI

Diyanet’in yaptığı açıklama da vatandaşların tepkisini hafifletmedi. Diyanet’i tweet yağmuru çığ gibi büyüyor.

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/diyanet-de-kumpas-dedi-1035294/

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *