KUT KUTAT KUTADGU * Efkan Ala kadar, bulunduğu Devlet Makamlarını kanunsuz olarak, kişilerin yararına kullandıran, yetkisiz ve kanunsuz emirler veren birini şimdiye dek görmedik! Tam Yüce Divanlık bir Bakan!

29 Aralık 2015
Rifat Serdaroğlu

KUT KUTAT KUTADGU

Ne adamlar gördüm! Önden Deli Yürek, arkadan Fatih Ürek” demişti Filozof Bergamus! Bademlerin içinde de öyle adamlar var ki, sustuklarında “Âlim” zannedersiniz, konuştuklarında ise “Zır zır cahil” oldukları meydana çıkar!

Bizleri yönetenlerden örnek verelim mi? İyi, alın öyleyse;
Efkan Ala; Batman, Diyarbakır Valisi-Başbakan Müsteşarı-Milletvekili- İçişleri Bakanı…

Efkan Ala kadar, bulunduğu Devlet Makamlarını kanunsuz olarak, kişilerin yararına kullandıran, yetkisiz ve kanunsuz emirler veren birini şimdiye dek görmedik! Tam Yüce Divanlık bir Bakan!

Cumhuriyet Savcısı emri ile yürütülen bir soruşturmada Polis Müdürüne
“O Savcının emrine uymayacaksın! Kimmiş o? Şimdi 3-5 adam gönderip
onu da tutuklatırım” diye yetkisiz-kanunsuz emir veren o!

Polis Müdürüne, “Bilal Erdoğan’ın evine yaklaşan kim olursa olsun vurun” diye yetkisiz-kanunsuz emir veren o!

İçişleri Bakanı olmadığı halde, Ağrı ve Erzurum’da Valilere yetkisiz-kanunsuz emir veren yine o!

Kara Vezir namı ile anılan bu kişi, televizyonda bir türlü Kutadgu Bilig, diyemedi.Kut dedi, kut-kut dedi, yanındakiler bağırdılar ama bir türlü diyemedi! Üstelik Kutadgu Bilig’in yazarı Yusuf Has Hacip’ten hiç bahsetmedi. Yusuf Has Hacip yerine, Kutadgu Bilig’i bize Ali Emiri armağan etti, dedi. Ali Emiri, Yusuf Has Hacip’in kitabını sahafta bulup, 33 liraya satın alan kişidir.

Peki, Kara Vezir neden Yusuf Has Hacip’ten bahsetmez de, Ali Emiri’den bahseder? Yusuf Has Hacip, Doğu Türkistan’da doğmuş bir Türk’tür, Ali Emiri ise Diyarbakır’da doğmuştur. Bu nedenle Kara Vezir, Ali Emiri’ yi Kürt zannetmektedir. Diyarbakır’ın tarihteki en kadim Türk Şehri olduğunu bilmez.

Diyarbakır, Artuklular-İnanoğulları-Selçuklular-Akkoyunlular-Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti zamanında Türk Devlet ve Beyliklerinin şehridir.Kara Vezir de aynen patronu gibi Türk’ü sevmez, Türk Milleti diyemez! Herkesi kucaklayacağına, insanları etnik kökenine-inanışına göre ayırmaya bayılır.

Kara Vezir, Hakan Fidan’la birlikte “Çözüm Süreci” denen bölünme-parçalanma sürecini başlatan kişidir. Tüm bu süreç boyunca şehit olan ve yaralanan evlâtlarımızın, ölen vatandaşlarımızın, özellikle çocuklarımızın öldürülmelerinin dört sorumlusundan birisi Kara Vezir Efkan Ala’dır… (Erdoğan-Ala-Özel-Fidan)

TC Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu;
PKK Narko-Terör örgütünün siyasi temsilcisi HDP ve diğer sözüm ona STK’lar bir araya geldiler ve 14 maddelik bir “Bölünme Vesikası” yayınladılar…Bunun üzerine Davutoğlu bir hafta önce kendisinin randevu istediği HDP ile görüşemeyeceğini açıkladı!

“Stratejik Derinlik” adlı kitabı da bulunan Davutoğlu’nun uzak görüş süresinin “BİR HAFTA” olduğunu da böylece öğrenmiş olduk…

Bir hafta da mı anladınız PKK ve HDP’nin gerçek yüzünü? Bir hafta önce görüşmek istiyor ve randevu talep ediyorsunuz, bir hafta sonra “Bunlar da bizi aldatmışlar, bunlar cici çocuklar değilmiş, kaka çocukmuş bunlar” mı diyorsunuz? Bir hafta sonrasını dahi görmekten uzak kişilerden değil Başbakan, kır bekçisi bile olmaz.Olursa o ülkenin durumu aynen bizimki gibi olur. Şehitler katar-katar gelir…

Meryem Gündoğmuş, AKP Sancaktepe Belediyesinde görevli;
Anadolu’da güzel bir laf vardır; “Bizim kız bizden kaçar, başını örter kıçını açar” diye!

Tam da bu lafa uygun davranan Meryem Gündoğmuş şöyle konuştu;
“Reis-i Cumhur Hazretleri uygun görürlerse onun zevcesi olabilirim. Sahabe Hazretleri de cihat eden Peygamber Efendimize zevcelerini ikram ederlerdi!” Özrü, kabahatinden büyük diye buna denir.

-Erdoğan bu işe ne der? Emine Hanım ne der?
-Erdoğan ne zaman cihat etti?
-Hz. Peygamberimiz böyle bir rezaleti kabul eder mi?
-Bu Hatun kişi tüm Sahabe’ lerin erkeklerini gavat, kadınlarını da ikram edilecek mal durumuna düşürdüğünün farkında değil mi?

Yazının sonunu Kutadgu Bilig’ ten bir sözle getirelim;
Akıl senin için en iyi ve yeminli bir dosttur.
Bilgi senin için çok merhametli bir kardeştir…

Hadi Kara Vezir heceleyerek söyle; Ku- tad- gu Bi-lig…

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *