UZAKTAN KUMANDALILAR!..* Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün (FETÖ) bilgisayarlarında yapılan incelemede; “özel programlarla gizlenen dosyalar”a ulaşıldı.Bu dosyaların birinde Ergenekon, Balyoz tertipleriyle ilgili olarak ABD bağlantılı dökümanlar ele geçirildi..

Cemil can

UZAKTAN KUMANDALILAR!..

PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Polis Memuru Salih Eroğlu’na memleketine gönderilmeden önce, mutad olduğu üzere Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü önünde yürekleri parçalayan bir veda töreni düzenlendi…

Şehit polis memuru, eşi ve 3 yaşındaki oğlu Yusuf’un gözü önünde kurşunlanmıştı.Küçük Yusuf, törende ”Babama gitmek istiyorum, evimize gidelim” diye ağladı…Adeta gözleri ile konuşuyordu. Türkiye’yi ağlattı…

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 7 ve Yenişehir İlçesi’nde 2 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ederken, güvenlik kuvvetleri PKK’lıların kazdığı hendekleri kapatıyordu…

Teröristler, roket atar ve otomatik silahlarla polislere ateş açtı.
Hendeğe tuzaklanan patlayıcıyı uzaktan kumanda ile patlattılar…
23 yaşındaki polis memuru Cem Tayfun şehit oldu…
Şehit cenazeleri Anadolu’yu dolaşıyor…

Uzaktan kumandalı bombalar Doğu’dan Ankara’ya gönderildiler… İnsanlıkla en küçük bir ilişkisi bulunmayan caniler, 10 Ekim sabahı başkenti kana buladılar. Resmi rakamlara göre ölü sayısı 95, yaralı 246…Yaralılar arasında ağır olanlar da var…

Yusuf’un insanca ve hakça olan sözleri, en az 95 hanede tekrarlanacak…Çocuklar, anne ve babalarıyla birlikte güvenli gördükleri evlerinde olmak istiyorlar…Bu kadarına da hakları var. Şeker istemiyorlar ki!..

Yüreğine ateş düşen anneler şokta!..“Analar ağlamasın” diye çıkılan yolda, anamızı ağlatıyorlar!..Uzaktan kumandalı terörist örgüt PKK’nın üst yapılanması KCK, seçimlere kadar “eylemsizlik” kararı aldığını açıkladı…

Sevinelim mi?!

Dilediği zaman “eylemsizlik” kararı alıyor, dilediği zaman kaldırıyorlar!..Ellerinde roketatarları ve doçkaları var…

Hava Harp Okulu’nun 64. Yıldönümü töreninde konuşan Hava Kuvvetleri Komutanı:”Bugün Türk Hava Kuvvetleri aslında savaşıyor. Hem orta çaplı bir savaşın ötesinde hem de iki cephede savaşıyor” dedi... (1)

Savaşta olduğumuzu anlamak için, bombaların illa da tepemize mi düşmesi gerekiyor…Mesleği savaşmak olan görevli bir kuvvet komutanının sözleri son derece açık değil mi?

“Terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçlamasıyla hapse atılan 26. Genelkurmay Başkanı Yargıtay’da yaptığı savunmada; “TSK’ya kurulan kumpasın 3 failini; ABD, AKP ve Cemaat “olarak açıklamadı mı?  Komutanlar daha ne desinler?

Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün (FETÖ) bilgisayarlarında yapılan incelemede; “özel programlarla gizlenen dosyalar”a ulaşıldı.Bu dosyaların birinde Ergenekon, Balyoz tertipleriyle ilgili olarak ABD bağlantılı dökümanlar ele geçirildi… (2)

Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin başlamasından çok önceye ait olan bu dökümanlarda, daha sonra gözaltına alınan isimlerin tamamına yakınının yer alması, bir şey ifade etmiyor mu?

Kiminle savaştığımız bellidir!
Bu savaşı kazanmadan “barış” nasıl elde edilebilir ki?
Tarihten bir örnek gösterebilir misiniz…

PKK’nın Suriye Kolu PYD’yi “karagücü” olarak görevlendiren Obama, 3 Ekim’de; PYD savaşçılarından kolordu düzeyinde silahlı birlikler kuracağını ilan etti… (3)

Bu açıklama da mı önemli değildir!
Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e açmayı planladıkları koridora, Türkiye rıza göstermeyince, ABD ile aramız açıldı…Rusya’nın müdahalesinden sonra, NATO “Ankara isterse asker gönderebiliriz” diyor…

Rusya’nın Suriye’de faaliyet gösteren terör örgütlerine karşı başlattığı hava saldırıları, ABD’ye sürekli mevzi kaybettiriyor…Anlaşılmaktadır ki, Türkiye bölge ülkeleri ile birlikte hareket etmesin diye, terörle hizaya getirilmek isteniyor!..

Bu nedenle Ankara Gar’ı son olmayacaktır…
Bundan böyle, bütün birimleriyle Devletin tayakkuzda olması gerekiyor…

Uzmanlar; 7 Haziran seçimleri öncesinde Diyarbakır’da ve sonrasında Suruç’ta patlatılan bombalar ile Ankara’dakinin benzerliğine dikkat çektiler…Dolayısıyla Ankara Gar’ı önünde patlayan bombaların kumanda düğmesine Atlantik ötesinden basıldı diyebiliyoruz!..

Sonuç olarak;Libya’da, Mısır’da ve Suriye’de terör örgütleri ile “al takke ve külah” ilişkiler içerisinde olan bir hükümetin, başına böyle belaları açması, işin doğası gereğidir!.. (4)

Cemil Can

DİPNOTLAR:

(1) http://www.dha.com.tr/bugun-turk-hava-kuvvetleri-aslinda-savasiyor_1040307.html

(2) http://www.aydinlikgazete.com/politika/ergenekon-kumpasi-yarin-yargitay-da-h77095.html

(3) http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/dogu-perincek-obama-alaylari-kurulabilir-mi-h77090.html

(4) 11 Ekim tarihli Aydınlık gazetesinde yazılan Deniz Kahraman’ın haberine göre; Türkiye ile Rusya arasında yaşanan “hava sahası ihlali krizi” Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan ile Başbsakan Ahmet Davutoğlu’nu ayrı düşürdü. “Rusya ile ilişkilerde dikkatli adı atalım” uyarısı yapan Dışişleri Bakanlığına “Önce Rusya’nın bizim desteklediğimiz adamları vurmasını engelleyecek önlemler alın” talimatı verdi…

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, FAŞİZM, Fetullah Gülen, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *