Fuat Avni yazdı… Erdoğan ‘400 vekil deyince neler yaşandı?

cumhuriyet.com.tr
07 Eylül 2015 Pazartesi

Fuat Avni yazdı… Erdoğan ‘400 vekil deyince neler yaşandı?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP ile ilgili yazdıklarının her seferinde doğru çıkmasıyla Twitter’da fenomen haline gelen Fuat Avni, Yezid, ‘400 vekil verilseydi böyle olmazdı’ deyince avanelerin yüzleri sapsarı kesildi’ dedi.

Twitter’da yazdıklarıyla çok konuşulan Fuat Avni’den bugün yine gündeme oturacak açıklamalar geldi. İşte Avni’nin paylaştığı o iddialar…

“Dağlıca felaketi İsrafsaray’a kabus gibi çöktü. Seçim sonrası yaptıkları kaos planı kontrolden çıktı, ayaklarına dolandı. Dağlıca’dan gelen haberin ardından kontrolü kaybettiğini anlayan Yezid’in korkudan sesi titriyordu. Yezid, ‘400 vekil verilseydi böyle olmazdı’ deyince avanelerin yüzleri sapsarı kesildi. ‘Bu çok kötü oldu’ dediler. Hürriyet’in ‘400 vekil’ tweetini görünce deliye döndüler. Varank, telegram programı üzerinden Abdurrahim’i aradı. ‘Hemen adamlarını alıp Hürriyet binasının önüne git, gözlerini iyice korkut, efendi olsunlar’ diye bağırıp durdu. TV yayını biter bitmez Yezid ve avaneleri Dağlıca felaketini ve algıyı nasıl yöneteceklerini konuştular.”

“Dağlıca’da devletin düştüğü durum, şehit sayısı ve 400 konusunun büyük infiallere yol açabileceği dillendirildi. ‘Artık bizim için cenazelere katılmak çok tehlikeli’ denilince buna karşı şu önlemler konuşuldu: Medyayı cenazelere almama ve teşkilatların yönlendireceği kalabalıkla alanı doldurup olası tepkilerin önüne geçme kararı alındı. İmamlara, cenaze adabı, şehide saygı gibi dini söylemler geliştirmeleri ve ses sistemini etkin kullanmaları talimatı verilecek.”

“‘Dağlıca’nın sorumlusu Genelkurmay’dır, her türlü yetki ve imkanı sağladık, daha ne yapalım’ tezi işlenecek. Tepkiler TSK’ya yönelsin diye şehit sayısını dillendirmeme ve sayıyı TSK’ya açıklatma kararı almışlardı, öyle de yaptılar. Annelerin çığlıkları ve masumların ahında boğulacaksın. Yaptığın hiçbir plan çöküşünü engelleyemeyecek. Korkma, titre.”

İşte Fuat Avni’nin tweet’leri:

[Haber görseli]

 

[Haber görseli]

[Haber görseli][Haber görseli]

[Haber görseli]

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/363068/Fuat_Avni_yazdi…_Erdogan__400_vekil_deyince_neler_yasandi__.html


 

This entry was posted in FUAT AVNİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *