DUVAR YAZILARI * Uzay çağında kalpli kokulu bakan mektupları

Duvar Yazıları
27 Ağustos 2015 Perşembe
Cumhuriyet

Uzay çağında kalpli kokulu bakan mektupları

Milletvekilleri dün tüm günü merak içinde geçirdi.
Hepsinin gönlünde 2 aylık da olsa bakanlık hayali vardı.

Öyle ya, Davutoğlu’ndan gelecek bir mektup hayatlarını değiştirebilir, ömür boyu taşıyacakları “Sayın Bakanım” titrine kavuşabilirlerdi.Gerçi, mektubu yazan kişinin Davutoğlu ama isimleri seçecek kişinin Erdoğan olduğunu hepsi biliyordu ama yine de “Bir ihtimal” diye dolaşıp durdular.

Ancak maalesef çok az kişiye, resmi antetli, sayılı numaralı “Bakanlık mektubu” gitti.Zarfların üzerinde kalp resimleri, içinden taşan güzel kokular da yoktu. Sadece hayali bir “Beştepe görmüştür” damgası vardı, o da zaten gözükmüyordu.

21’inci yüzyılda, Twitter, Facebook, SMS, Whatsap, Email, Skype, Viber, Swarm, Vine dururken mektup beklemek de insanı biraz yoruyor o başka.

***

Güneş Motel bakanları

Bir dönem “Akiller” çok revaçtaydı. Her gün toplantı, her gün televizyonlarda demeçler.Akillerin bazıları, bu kadar reklam yaptıktan sonra milletvekili bile oldular.

Kadir İnanır ise, “keçiyle” reklam filmi çekip para kazandı.Ancak bu avantajların bedeli de ağır oldu. Bahçeli çıkıp, “Çözüm paralelinde başbakan ve ortakları 63 akılsızı araya araya bulmuş, PKK’nin emrinde çalıştırmıştır” dedi. Yetmedi, “63 boş insan” dedi.

Bakanlık için Davutoğlu’ndan mektup alanların durumu da zor.
CHP ve MHP’den mektup alanlar, evet dese, bir anda “Hain damgası” yiyecekler.

Sonra da gelsin disiplin, gitsin ihraç. En hafif ihtimalle, “Güneş motel bakanı” benzetmesi yapılacak.Mektup alsan bir türlü, almasan bir türlü.

***

Ozzy TV’den Saray TV’ye

Dün gazetelerde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bir televizyon kurduğu haberleri vardı.

Kanal’ın Cumhurbaşkanı’nın programlarını, açılışlarını ve konuşmalarını yayımlayacağı iddia ediliyordu. Başında da TRT genel müdür yardımcılarından biri olacakmış.

Aslında Cumhurbaşkanı o kadar çok açılış yapıyor, konuşuyor ve programa katılıyor ki, bir TV’nin 24 saatine ancak sığar.Ancak haber yalanlandı.

Amerika’da “The Osbournes” gibi bir reality program var malum. Heavy Metal şarkıcısı Ozzy Osbourne ve ailesinin özel yaşamını yansıtıyor.Bir de Kim Kardashian ve iki kızkardeşinin özel yaşamını anlatan bir program var.Eğer haber doğru çıksaydı, biz de artık böyle bir programa sahip olacaktık.

Olmadı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/353377/Uzay_caginda_kalpli_kokulu_bakan_mektuplari.html

This entry was posted in Gundem, Haber. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *