Murdar Mercedes ibret şaşırttı! *** “Devlet parasıyla yani halkın vergileriyle “Murdar Mercedeslerin” lüks modelinden inip en lüks modeline binenler Cumhurbaşkanı ile Diyanet İşleri Başkanı oldu”

Necati Doğru
necatidogru@sozcum.com
24 Mayıs 2015
Sözcü

Murdar Mercedes ibret şaşırttı!

Murdar Farsça’ dan dilimize geçmiş kelime; pis, kirli, iğrenç anlamında kullanılıyor. İslam dini hükümlerine uygun olarak kesilmemiş hayvana da “murdar oldu” deniyor. Cinsi birleşmeden sonra boy abdesti almamış kişi için de “murdar kişi” tanımı yapılıyor.

Dünkü yazıda yazdım.
Mercedes murdar oldu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İslam’a “Mercedes’e binme şartı” getirecek bir zorlama yaptı. Diyanet İşleri Başkanı Müslüman insan Mehmet Görmez ‘in “İbret-i alem olsun” diyerek indiği Mercedes’e “ibret-i alem olsun” diye geri binmeye zorladı.

Önce inmek ibret oldu.
Sonra binmek ibret oldu.
İbretler şaştı.
Mercedesler murdar oldu.

Devlet parasıyla yani halkın vergileriyle “Murdar Mercedeslerin” lüks modelinden inip en lüks modeline binenler Cumhurbaşkanı ile Diyanet İşleri Başkanı oldu. Bakanlar, Meclis Başkanı, Genelkurmay Başkanı, Valiler, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Devletin üst düzey müdürleri; kim devlet parasıyla yani halktan toplanan vergilerle Mercedes’e biniyorsa tamamı da murdar kişi oldu.

“İbret-i alem olsun” ne demek? Bu da Arapça’dan dilimize geçmiş; fenalıktan, kötülükten sakınmak, çekinmek üzere ders alıp uyanmaya sebep olacak vakalar için kullanılıyor.

Gör, ibret al uyan!
İzle, ders çıkar ayıl!
Bir daha yapma!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “İbret-i alem için“ dedi ve Mercedes’e binmeyeceğini açıkladı.
Ben ders çıkardım.Diğerleri de çıkarsın.

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı, Bakanlar, Genelkurmay Başkanı, valiler, belediye başkanları da “ibret alsın” benim yaptığım gibi Mercedeslerden insinler demek istedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyanet Başkanı’nın “ibret-i alem için” demesinde ilk adresin kendisi olduğunu hemen anladı. Bu yıl için yüzde 99 artırılan Cumhurbaşkanlığı Bütçesi’nden (yani halktan toplanan vergilerden) araç stokuna kattığı 12 yeni lüks taşıt içinden biri olan son model özel zırhlanmış Mercedes’i; “ibret-i alem öyle olmaz, böyle olur” diyerek Diyanet İşleri Başkanı’na “bineceksin Hoca” jestiyle hediye(!) gönderdi.

Cumhurbaşkanı:
İbret-Bahş (ibret veren) oldu.
Diyanet Başkanı:
İbret-Numa (ibret alan) oldu.
İbretler şaşı oldu.
Mercedesler murdar oldu.
Binenler cenabet oldu.

This entry was posted in Gundem, Haber, NECATİ DOĞRU YAZILARI, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *