Mercedes *** “hayatı boyunca Mercedes’e binmemiştir, bari ahirete Mercedes’le gitsin dedim. Allah razı olsun diye gelenler oldu. Mercedes’e binmemiş insanları ahirete Mercedes’le gönderin.”

Yılmaz Özdil
yozdil@sozcu.com.tr
17 Mayıs 2015
Sözcü

Mercedes

Mercedes’in otobüs fabrikası açılışına katılan asrın lideri ne demişti?

“İstanbul büyükşehir belediye başkanı olduğum dönemde bir adım atalım dedim, hayatlarında Mercedes kullanmayanların hiç olmazsa cenazelerini Mercedes’le taşıyalım dedim, cenaze araçlarını Mercedes yapmaya başladık, bari cenazeleri Mercedes’e binsin dedim.”

Akp’li belediye başkanlarına hitaben konuşan asrın lideri ne demişti?

“Ben belediye başkanıyken Mercedes cenaze arabaları aldım. Bu araçlar, cenazenin ailesine, akrabalarına büyük moral oldu. Ben hep şunu düşündüm, hayatı boyunca Mercedes’e binmemiştir, bari ahirete Mercedes’le gitsin dedim. Allah razı olsun diye gelenler oldu. Mercedes’e binmemiş insanları ahirete Mercedes’le gönderin.”

Rize Ardeşen’de gasilhane açılışında konuşan asrın lideri ne demişti?

“Artık ölülerimizi nereye götüreceğiz diye düşünmeyeceksiniz, belediye başkanınız ölülerinizi sağlama aldı, hakikaten güzel, şık bir gasilhane hazırlamış, hayırlı olsun… Eskiden ölüleri kimse düşünmüyordu, bakın ben belediye başkanıyken, öyle bir cenaze arabası alalım ki, cenaze sahibine manen takviye olsun diye düşündüm. Mercedes’te karar kıldık. Bir gün bir cenazeye katıldım, cenazenin yakınlarından biri yanıma geldi, başkanım Allah sizden razı olsun dedi, hayırdır dedim, bu gördüğünüz rahmetli benim amcamın oğludur, hayatında hiç Mercedes’e binmemişti, ama şimdi kabrine Mercedes’le gidiyor dedi. Bu sözler beni çok duygulandırdı.”

Full aksesuar.
Çelik jant.
Deri koltuk.
Klimalı.
Sen, yenge, kaynana…
Ananı da al bin.
Güle güle kullan.
İyi günlerde.

Ve neymiş efendim, diyanet işleri başkanına bir milyon liraya Mercedes alınır mıymış, israf değil miymiş, vay efendim milletin kıçında don yokken böyle müslümanlık olur muymuş filan…

Nankörsünüz, nankör!

Siz hayırlısıyla ölün.
Mercedes kolay.

This entry was posted in DİN-İNANÇ, Yılmaz Özdil. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *